Aktualijos

hospital-guideVasario 11-ąją pasaulyje minima Pasaulinė ligonių diena.
Ta proga kviečiame apmąstyti, ką žmogui reiškia sveikata, darna su savimi pačiu ir jį supančiu pasauliu. Svarbu nepamiršti ir ligonių teisių.

Valstybinės ligonių kasos specialistai, gaunantys elektroninių laiškų, skambučių telefonu, konstatuoja, kad gydymo įstaigose pacientai negauna pakankamos informacijos apie jose teikiamas paslaugas (mokamas, nemokamas), jų tikslą ir pobūdį, padarinius ir kt.

 470 cold fluŠiandien girdime apie pačius įvairiausius „rinkimus“: gražiausių merginų, įspūdingiausių vestuvių, netikėčiausių skyrybų, egzotiškiausių kelionių, pavojingiausių darbų, didžiausią maisto kiekį suvalgiusių žmonių ir panašiai. Pasaulinei ligonių dienai – vasario 11 d. – artėjant, pabandykime šį tą daugiau sužinoti apie ligas. Kokios jų laikomos pačiomis baisiausiomis, keisčiausiomis, dažniausiomis ir visokiomis kitokiomis –iausiomis. Ar gresia šios ligos Lietuvai?

Pomidorų padažas. / Robyn Lee (seriouseats.com) nuotr.Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba išnagrinėjo bylą pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos protokolą dėl UAB „Dorena“ reklamos naudojimo reikalavimų nesilaikymo ir už Reklamos įstatymo pažeidimą skyrė bendrovei 5000 litų baudą, praneša VMVT.

Pasak medikų, nušalusieji pasirodys po poros savaičių. / kitschenpink.blogspot.com nuotr.Šilutės Greitoji medicinos pagalba antradienį gavo vieną pranešimą neva Pagryniuose tiesiog gatvėje guli sušalęs žmogus. Tačiau nuvykę į vietą medikai jau nieko neberado. Gali būti, jog tai buvo tiesiog nuvirtęs apgirtęs žmogus.

Galūnes ar veidus nušalusių ligonių Šilutės ligoninės Traumatologijos skyriaus medikai dar nesulaukė.

icemanLietuvos sinoptikams prognozuojant sparčiai artėjančius į Lietuvą žiemos speigus, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos specialistai primena, kaip gintis nuo šalčio ir pataria ką daryti sušalus.

laparoskopine operacija monitoriusŠilutės ligoninės chirurgai, urologai ir ginekologai nuo šių metų pradžios ligonius operuoja nauja laparoskopine įranga.

Šios įrangos privalumus jau įvertino visi minėtų skyrių medikai ir sako, kad dabar dirbti lengviau, operacijos trunka trumpiau, o pooperacinis laikotarpis ligoniams praeina lengviau.

facial-implant-surgery-indianapolis-dr-barry-eppley1Prieš dešimtmetį žiūrėdama filmus, kurių herojai po plastinių operacijų tapdavo visai kitokie, maniau, kad kur jau kur, bet Lietuvoje ši medicinos sritis tikrai neegzistuoja.

Šiandien plastinė chirurgija ir jos funkcijos visuomenėje geriau suvokiamos, tačiau nedrįsčiau tvirtinti, kad neatsirastų vis dar manančių, jog tai - „išrinktųjų“ privilegija, sunkiai prieinama paprastam žmogui, arba, kad ji tarnauja vien gaivališkai grožio industrijai.

Sloga. / whattoexpect.com nuotr.Nors vaistinių lentynos gausiai nuklotos receptiniais ir nereceptiniais vaistais, kurių informaciniuose lapeliuose žadama, kad vos keletą kartų pavartoję išsigydysite varvančią nosį. Visgi, vaistukai ne visada veikia arba kartu su gydomuoju  atkeliauja ir šalutinis poveikis.

Verta pagalvoti apie natūralius slogos gydymo būdus, kurie garantuoja saugumą ir veiksmingumą. Iš gausybės receptų atrinkome keturis efektyviausius, kurie greičiausiai išvys slogą iš jūsų organizmo ir ši nebenorės sugrįžti!

HKitchen-Fruit-Salad-PostŽiemą, kai gyvenimo ritmas sulėtėja ir daugiau laiko praleidžiama namuose, prie televizoriaus ekrano, dažnai labai greitai priauga papildomų kilogramų, kurie vasarą nutirpsta.
Tai normalus procesas.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos visuomenės sveikatos specialistai pataria kaip galite to išvengti.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos