Specialistų patarimai

osteoporosis2Osteoporozė - tai sisteminė kaulų liga, kuriai būdinga maža kaulinė masė dėl kaulų tankio sumažėjimo, todėl padidėja kaulų trapumas bei lūžių rizika.

Osteoporozė - dažna liga: antroje gyvenimo pusėje osteoporozinis kaulo lūžimas ištinka vieną iš trijų moterų ir vieną iš aštuonių vyrų.

6 Pratimas masazuojantis dubens sriti 10 23Sporto ir sveikatingumo centro „Atėnai“ vadovė Jūratė Gricevičienė pristato pratimą, kuris ištempia stuburą, padeda mažinti nugaros skausmus.

1066619 93166716Medus ir cinamonas - patikrintas vaistas nuo daugybės negalavimų.

Ajurvedinė, o taip pat ir Junani medicina šimtmečius naudoja medų kaip vieną pagrindinių vaistų. Šiuolaikiniai mokslininkai taip pat pripažįsta šį nepaprastai veiksmingą vaistą, gydantį praktiškai visas ligas. Be to, medus neduos jokio šalutinio poveikio, kokia liga besirgtumėte.

Šiandienos mokslininkai teigia, kad nors medus yra saldus, naudojamas tinkamomis dozėmis kaip vaistas, jis nekenks net sergantiems diabetu.

Garsus Kanados žurnalas „Weekly World News“ išspausdino ligų, kurias galima gydyti medumi ir cinamonu (tai patvirtina šiuolaikiniai medicininiai tyrimai), sąrašą.

5Tonizuojantis viso kuno tempimas 10 16Sporto ir sveikatingumo centro „Atėnai“ vadovė Jūratė Gricevičienė pristato pratimą, kuris ištempia stuburą, padeda mažinti nugaros skausmus.

Blue Eyes by kirstie1974Anūkas teiraujasi močiutės, ar tiesa, kad jei jis valgysiąs daug morkų, gerai matysiąs? Močiutė patikina, kad tikrai taip - argi anūkėlis kada nors matė triušį su akiniais?

Juokai tegu lieka juokais, tačiau realybėje egzistuoja nemažai faktų apie tai, kas gadina mūsų akis ir kas padeda jas apsaugoti. Pabandykime panagrinėti, kiek šiuose „faktuose“ yra tiesos, o kuri dalis gali būti priskiriama mitams bei legendoms.

Su regėjimu susijusius faktus komentuoja optikos salono „Fielmann“ gydytoja oftalmologė Daumantė Baranauskienė.

4 Pratimas mazinantis nugaros skausmus 10 09Sporto ir sveikatingumo centro „Atėnai“ vadovė Jūratė Gricevičienė pristato pratimą, kuris ištempia stuburą, padeda mažinti nugaros skausmus.

akisAkis – svarbiausias žmogaus jutimo organas. Net 80 proc. visos informacijos gauname per akis. Kasmet antrasis spalio ketvirtadienis (šiais metais tai spalio 11-oji) minimas kaip pasaulinė regėjimo diena.

Šios dienos tikslas – didinti žmonių informuotumą apie regėjimo sutrikimus ir aklumą.

3 Pratimas klubu stuburo ir koju lankstumui 10 02Sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“ vadovė Jūratė Gricevičienė pristato tempimo pratimą, kuris gerina klubų, nugaros ir kojų lankstumą.

article-1226435-07263B50000005DC-2 468x376Širdies ir kraujagyslių ligos, įskaitant insultus, pasaulyje kasmet nusineša 17,3 mln. gyvybių ir šis skaičius vis auga. Manoma, kad 2030 m. jis gali pasiekti 23 mln. mirčių per metus.

1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė paskutinį rugsėjo sekmadienį Pasauline širdies diena. Ji minima 90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ir kraujagyslių ligas (ŠKL), paskatinti sveiką gyvenseną. Pasaulinę širdies dieną Lietuvoje skatina švęsti Lietuvos širdies asociacija.

Artėjant Pasaulinei širdies dienai Šilutės savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras pasiūlė šilutiškiams daugiau sužinoti apie širdies ligų profilaktiką: visi, besidomintys sveika gyvensena, sukviesti į Šilutės seniūniją, kur klausėsi farmacininko ir žolininko Virgilijaus Skirkevičiaus patarimų.