Specialistų patarimai

AmaMuscaPrasidėjus grybų sezonui respublikinėje spaudoje apstu nerimą keliančių pranešimų apie grybais apsinuodijusius žmones. Kasmet Lietuvoje registruojama apie 100 apsinuodijimų grybais atvejų, bent 2 žmonės miršta.

Šilutės ligoninės gydytojas anesteziologas - reanimatologas Audrius Markauskas sako, kad šiemet jam dar neteko gydyti nė vieno grybais apsinuodijusio žmogaus. Ankstesniais metais tokių ligonių būdavo, bet nedaug.

Apsinuodijimus grybais gydytojas vadina sezonine ir regionine problema - tokių ligonių daugiau Dzūkijoje, kuri garsėja kaip grybų kraštas.

Nugaros ir liemens raumenu tempimasSporto ir sveikatingumo centro „Atėnai“ vadovė Jūratė Gricevičienė pristato raumenų tempimo pratimą, kuris stiprina nugaros ir liemens raumenis, gerina klubų, nugaros ir kojų lankstumą.

vaikinasSiekiant atkreipti dėmesį į padažnėjusius prostatos ligų atvejus, rugsėjo 15-oji Europos urologų asociacijos yra paskelbta Kovos su prostatos vėžiu diena.

Ta proga norime priminti šios ligos požymius ir prevenciją.

Prostata - antroji vyrų širdis, gera vyro sveikata priklauso nuo geros lytinės sistemos veiklos, nes ji turi įtakos vyro fizinei būklei, norui dirbti, mylėti, gyventi visavertį gyvenimą. Todėl vyrui reikia tinkamai savimi rūpintis.

Kvėpavimo pratimas. / Indrės Taliūtės nuotr.Sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“ „Sveikatos šaltinio“ skaitytojams siūlo kas savaitę išmokti bent po vieną pratimą, kuris padės stiprinti sveikatą.

Pirmąjį kartą centro vadovė Jūratė Gricevičienė rekomenduoja kvėpavimo pratimą.

Health-Back-PainSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kaip ir kasmet, rugsėjo 6-12 dienomis Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia Nugaros savaitę.

PSO duomenimis, apie 70-80 proc. žmonių bent kartą gyvenime yra patyrę nugaros skausmus. Nugaros savaitės tikslas - kuo plačiau ir geriau informuoti visuomenę apie įvairius galimus nugaros srities funkcinius sutrikimus, ūmius bei lėtinius susirgimus, jų atsiradimo priežastis ir galimą profilaktiką.

boy-eating-sandwichVaikai jau savaitę taikosi prie pamiršto dienos režimo: anksti keltis, ruoštis į mokyklą, susikaupti per pamokas, rasti laiko laisvalaikiui ir pamokų ruošai.

Tinkamai suplanuotas dienos režimas gerina žmogaus darbingumą, savijautą, atitolina nuovargį, saugo sveikatą.

Storosios zarnos vezysStorosios žarnos vėžys - tai viena dažniausiai pasitaikančių vėžio formų. Pastaruoju metu Lietuvoje kasmet išaiškinama per 1300 naujų šios ligos atvejų, dažniausiai ja serga 60-75 metų amžiaus žmonės.

Storosios žarnos vėžinių susirgimų Lietuvoje daugėja 3-6 procentais per metus, vadinasi, kasmet nustatoma per 50 atvejų daugiau.

Jei esate 50-74 metų amžiaus, Jums pagal valstybės finansuojamą Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programą 1 kartą kas 2 metus turi būti atliktas slapto kraujavimo testas, pagal kurį galima numatyti ankstyvosios stadijos storosios žarnos vėžį.

ploksciapedysteHigienos instituto duomenimis, Lietuvoje septynis gyventojus iš dešimties kamuoja įvairaus laipsnio plokščiapėdystė.
Neretai plokščiapėdystė nulemiama dar vaikystėje ir viena iš dažniausiai pasitaikančių pėdos deformacijos priežasčių - per mažas vaikų judėjimas.

Gydytojai ortopedai ragina periodiškai tikrinti, ar vaikams nesivysto plokščiapėdystė.

Indianmeal moth 2009Nors pamačius namuose pirmą kandį retam į galvą ateina mintis,  kad tai gali būti didelės problemos signalas, tačiau taip yra. Nes jeigu tai patelė, ji ant maisto arba šalia jo tuojau pat gali padėti nuo 60 iki 400 kiaušinėlių. O tada - kova be pabaigos.

Dažniausiai kandys į mūsų namus papuola su maisto produktais, kuriuose jau būna pridėta kiaušinėlių. Vasarą jos gali įskristi pro langą, patekti pro durų plyšius. Kaip ten bebūtų, kandys (Indianmeal moth) - tikra nelaimė šeimininkėms.