Specialistų patarimai

shutterstock 99802049„Praeina metai, bet ne grožis“, - taip kažkada viename interviu pasakė legendinė prancūzų aktorė Odri Hepburn. Ir ji buvo absoliučiai teisi. Jai nė nemirktelėjusios pritartų Sophia Loren, Joana Collins, Jane Fonda ir daugelis kitų visame pasaulyje garsių moterų, kurių vardai siejami su amžina jaunyste ir grožiu.

Spindinčios akys, kerinti šypsena, neblėstanti energija ir, svarbiausia, lygi, šviežia ir gaivi tiek veido, tiek viso kūno oda. Norint, kad oda kuo ilgiau išliktų būtent tokia, būtina ją prižiūrėti išskirtinai pagal odos tipus, būklę, stebėti kaip ši keičiasi.

im-old-people„Senelė mūsų jauna, su džinsais ir tekina. Visuomet ji pirma, jai pavydi mama, jai pavydi visa šeima...“, - retas kuris nėra girdėjęs šios maestro Stasio Povilaičio dainos.

Iš tiesų, kas gi nenorėtų garbiame amžiuje jaustis energingas, guvus, žvalus, nevarginamas vienokių ar kitokių sveikatos sutrikimų.

4467467919 da5359fa6fEnerginių gėrimų vartojimas pasaulyje sparčiai didėja. Koks energinių gėrimų sudėtyje esančių medžiagų poveikis suaugusiųjų, vaikų ir paauglių sveikatai? Kokia Lietuvoje parduodamų energinių gėrimų sudėtis?

Šuolis į vandenį. / Stock.XCHNG nuotr.Kauno klinikų neurochirgai prognozuoja, kad ir šią vasarą susižalojusių per šuolius į vandenį žemyn galva nebus mažiau. Savo gyvybe ir sveikata dažniausiai rizikuoja įkaušę jauni vaikinai, kurių trečdalis po traumų lieka neįgalūs.

Rugpjūčio pabaigoje bus treti metai, kai kaunietis Audrius Kalvėnas – neįgaliojo vežimėlyje. Jis juokauja, kad teko išmokti kone akrobatinių gebėjimų peršokti iš mašinos į vežimėlį, o iš jo – mylimai merginai ant kelių.

gum-disease-during-pregnancyGyvenimo prasmės toli ieškoti nereikia. Vienos moterys kaip tik šiuo metu nešiojasi po širdimi, kitos jau vedasi už rankos. Kad gyvenimu būtų galima iš širdies pasidžiaugti, svarbu nepamiršti pasirūpinti savo ir mažylio dantimis.

Gydytoja odontologė Dalia Daraškevičienė papasakojo, su kokiomis dantų priežiūros problemomis susiduria nėščios moterys.

HighFiber-CinnamonSwirl-DetailGrūdiniai produktai, ankštiniai, vaisiai, uogos ir daržovės - vertingas ne tik vitaminų ir mineralinių medžiagų, baltymų, bet ir skaidulinių medžiagų šaltinis.

Žmogaus organizmui per parą reikia suvartoti 20-30 g, t.y. ne mažiau kaip 12 g ir ne daugiau 32 g, skaidulinių medžiagų per parą. Kiekvienam 1000 kcal, gaunamų su maistu, reikia gauti 10 g įvairių skaidulinių medžiagų.

allergiesRemiantis pasauline statistika, alerginės ligos per pastarąsias kelias dešimtis metų tapo bene sparčiausiai plintančiomis (ketvirtoje vietoje pagal susirgimų dažnumą). Maždaug kas trečias žmogus kenčia nuo vienokios ar kitokios alergijos formos.

Minint pasaulinę alergijos dieną (ji minima liepos 8-ąją), verta prisiminti pagrindinius alerginių ligų simptomus ir gydymą.

foods-that-contain-probiotics.s600x600Dalis žmonių, susidūrę su rimta sveikatos bėda, būtinybe gultis ant operacinio stalo, nepaliauja savęs gailėję, laukia aplinkinių užuojautos, graužia save klausimu „Už ką man?“, į kurį paprastai nėra atsakymo.

Kiti sveikatos sutrikimą traktuoja kaip likimo siųstą išbandymą. Treti yra įsitikinę, kad gali būti ir dar blogiau. Ką reikėtų žinoti, norint po sunkių ligų ar operacijų kuo greičiau grįžti į visavertį gyvenimą.

Kaip stiprinti organizmą?

piknikasVisų pamėgtos vasaros iškylos į gamtą, įvairios pramogos neįsivaizduojamos be maisto (kepsnių, užkandžių) ruošimo. Tačiau šiltuoju metų laiku padaugėja ir apsinuodijimų, kurių priežastimi dažniausiai būna per maistą plintančios ligos. Bakterijų yra visoje mus supančioje aplinkoje (dirvožemyje, ore, vandenyje, žmonių ir gyvūnų organizmuose).

Vasarą, kai karšti orai, šios bakterijos dauginasi greičiau. Daugeliu atvejų šių ligų galima išvengti, laikantis maisto saugos principų.

Ką daryti, kad geros nuotaikos nesugadintų sugedęs maistas, kokios pagrindinės saugaus maisto pasirinkimo ir tvarkymo taisyklės? – pasakoja Audronė Mikalauskienė, Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotoja – valstybinė maisto produktų inspektorė.