Specialistų patarimai

 

Nagu grybelines ligos onichomikozesBeveik pusė, 47 proc., šalies gyventojų neskiria nagų ir pėdų grybelio, rodo rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ ir bendrovės „Sirowa Vilnius“ užsakymu atliktas tyrimas.

Dažniausiai apklaustieji nagų grybelį gydytų medicinos priemonėmis, tokiomis kaip serumas, tepalas, lakas ar kt., rečiausiai rinktųsi nagų šalinimo procedūrą.

1280x800-a-basket-with-strawberries* Braškės yra puikus vaistas nuo širdies ir kraujagyslių ligų - gerina širdies darbą - kraujagyslės tampa elastingesnės, sumažėja kraujospūdis.

s1150011Dalis tėvų įsitikinę, kad jų augančiam sūnui ar dukrai, nori atžala to, ar nenori, būtinai reikia kuo daugiau ir dažniau valgyti - juk vaikas turi užaugti sveikas, stiprus ir energingas.

Kiti mano priešingai - nėra čia ko iš paskos su šaukštu lakstyti, norės pats pavalgys, juk organizmas geriausiai atsirenka, ko jam reikia.

Kaip išvengti kraštutinumų rūpinantis vaiko mityba? Kaip išsiaiškinti, ar ši yra subalansuota, ar mažajam netrūksta kokių nors vitaminų bei mineralinių medžiagų?

Hypericum perforatum-2-grJoninių išvakarėse moterys, vaikai ir vyresnio amžiaus vyrai pasklisdavo po laukus, raistus ir miškus prisirinkti vaistinių augalų, kad jų užtektų visiems metams ne tik sau, bet ir naminiams gyvuliams gydyti. Buvo tikima, kad Joninių naktį raganos sugadinančios vaistažolių veikimą, todėl dabar - pats metas išsiruošti į pievas.

Laukdami Joninių nepraeikite pro jonažolę. Tai - gero ūpo augalas, „saulės šviesa sielai“. Jonažolė, be visų kitų savybių, gerina nuotaiką, šalina lengvą depresiją. Tad dabar prisirinkę saulės išsūpuotų jonažolių, šaltą niūrią žiemą, pasirausę po žolelių pintinę, galėsite sveikatą pastiprinti jonažolių arbata.

saules akiniaiSaulė – puikus vaistas nuo liūdesio bei niūrių minčių. Mokslo įrodyta, jog veikiant ultravioletiniams spinduliams, smegenų ląstelėse ima gamintis vadinamasis laimės hormonas – serotoninas, kuris suteikia džiaugsmo ir žvalumo pojūtį, stiprina imunitetą. Būnant saulėkaitoje (pakanka vos 15 minučių per dieną), odoje formuojasi vitaminas D. Jis reguliuoja mineralinių medžiagų apykaitą, yra reikalingas kaulams ir dantims. Nors apie saulės teigiamą poveikį galima kalbėti daug ir įvairiais aspektais, svarbu atminti, kad ji gali būti ir pavojinga.

medic-bag-06Vasara - atostogų ir kelionių metas, todėl planuojame išvykas į sodybą kaime su šeima arba į gamtą su draugais, išsiruošiame į turistinius žygius ar kelionę į užsienį.

Ruošdamiesi keliauti visuomet tikimės nepakartojamų įspūdžių, puikiai pailsėti ir negalvojame apie kelionėje tykančius sunkumus. Deja, dažnai neįprastose vietose ir pavojų sveikatai daugiau.

IMG 5570Krapai - puikiai visiems pažįstami, bet savo svarbos neprarandantys prieskoniniai ir gydomieji augalai.

Ar žinote kad vienas šaukštelis krapo sėklų turi tiek pat kalcio kiek trečdalis puodelio pieno? Ar žinote, kad krapai yra puikus kalcio šaltinis, stabdantis kaulų retėjimą moterims, kurioms tai pasitaiko menopauzės metu  arba reumatinio artrito atveju?

SleepingOfficeWorkerMoterims, kurios didesnę dienos dalį praleidžia sėdėdamos, gresia 2-3 kartus didesnė rizika, kad jų plaučiuose susiformuos grėsmę gyvybei keliantis kraujo krešulys, nei aktyviau gyvenančioms moterims, rašoma tyrime, kuris buvo publikuotas leidinyje „British Medical Journal“.

Tai pirmas tyrimas, įrodantis, kad sėdimas gyvenimo būdas padidina plaučių embolijos, kuri yra dažna širdies ligų priežastis, riziką.

Coffee with little beans-04* Patartina per dieną išgerti ne daugiau kaip penkis puodelius vidutinio stiprumo kavos. Nesaikingas kavos vartojimas gali sukelti per dažną širdies plakimą, taip pat nuo per didelio kiekio kavos gali būti sunku užmigti.