Specialistų patarimai

bee-stings-therapySušilus orams, daug laiko praleidžiame soduose, sodybose, prie vandens telkinių. Buvimą gamtoje neretai apkartina įvairiausi vabzdžiai, uodai, bitės, vapsvos ir kt. Vabzdžių įgėlimas dažniausiai būna skausmingas, o daug įgėlimų gali sukelti stiprią organizmo reakciją.

sirdis-4f51319cd9f0bPrieširdžių virpėjimas yra dažniausias ilgalaikis širdies ritmo sutrikimas, kuris gali sukelti gyvybei pavojingą arba net sveikatą luošinantį insultą.

Europoje šis susirgimas kankina daugiau kaip 6 milijonus žmonių. Dažnai tai yra nediagnozuojamas ir nepakankamai gydomas kraujotakos sutrikimas. Juo serga viso pasaulio vyrai ir moterys, gyvenantys įvairiose ekonominio išsivystymo šalyse.

Prieširdžių virpėjimas lemia 20 proc. visų insultų, įvykstančių dėl kraujo krešulių.

cvetkoviene aurelija 2Šilutiškiams odontologė Aurelija CVETKOVIENĖ pristato kelią į Lietuvą besiskinančią naujovę - dantų formą atkuriančias plokšteles - komponyrus, leidžiančias džiaugtis gražia šypsena jau po vieno vizito pas gydytoją.

thumb girl-lounging-with-sunblockŠiemet Lietuvoje jau penktą kartą paminėta Euromelanomos diena, kurios šūkis: “Žiūrite, bet nematote”. Euromelanoma yra visos Europos odos vėžio prevencijos projektas, kurio tikslas - skleisti informaciją apie odos vėžio prevenciją, ankstyvąją diagnostiką ir gydymą.

ozone layerAplinkos apsaugos agentūros duomenimis, 2012 m. balandžio pabaigoje - gegužės pradžioje, kietųjų dalelių KD10 koncentracija daugelio miestų ore padidėjo, o kai kuriuose - viršijo paros ribinę vertę. Be to, įsivyravus šiltiems ir saulėtiems orams kai kuriuose miestuose maksimali 8 val. ozono (O3) koncentracija viršijo žmonių sveikatos apsaugai nustatytą siektiną vertę.

Garlic-Lemon-505x336Nors saulė savo šiluma kasdien mus džiugina vis labiau ir labiau, peršalimo, gripo ir kitokių ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų metas, deja, niekaip nesibaigia.

Išmintingi žmonės sako, kad paprasčiau nesusirgti, nei ligą gydyti. Tačiau kai gyvenimo ritmas toks įtemptas, kai kasdien patiriame stresą, neteisingai maitinamės, per mažai judame, kai pavasariniai orai tokie permainingi, o po šaltojo metų periodo imunitetas nebe toks atsparus virusams, šansų nesusirgti akivaizdžiai sumažėja.

polipai1Daugelį ir pavasarį kamuoja sloga, nosies užgulimas. Šių nemalonių simptomų priežastis gali būti ir polipai, ir adenoidai.

Nosies polipai yra suaugusiųjų liga, o vaikams dažniausiai įvairias ligas sukelia nosiaryklėje esantys adenoidai.

Dezodorantai naikina bakterijas, antiperspirantai stabdo prakaitavimą. / care2.comAtšilus orams daugelis žmonių susiduria su ne itin malonia problema – pagausėjusiu prakaitavimu.

Tai normalus reiškinys, kuriuo kūnas kontroliuoja temperatūros pusiausvyrą. Turime gausybę priemonių, kurios padeda išvengti nemalonaus kūno kvapo ir kartu gali pakenkti mūsų sveikatai.

vaikaiMišinėliai, skirti kūdikiams – tai vienas iš tų produktų, kurie susilaukia prieštaringų nuomonių. Viena vertus, šie mišinėliai – tai išsigelbėjimas motinoms, kurios pačios dėl vienų ar kitų priežasčių negali maitinti savo naujagimių, kita vertus, tai produktas, skatinantis mamas kuo anksčiau nutraukti maitinimą krūtimi, kuris, gydytojų teigimu, mažyliui yra labai naudingas ir jo atstoti negali joks mišinėlis.

Skatinant mamas mažylius krūtimi maitinti bent iki vienerių metukų, Lietuvoje draudžiama reklamuoti maistą, skirtą kūdikiams iki 12 mėn. Europos Sąjungoje šis draudimas kiek atlaidesnis – draudžiama mišinėlių, skirtų kūdikiams iki pusės metų, reklama.

Be to, remiantis europinėmis taisyklėmis, jokių teiginių apie jų naudą sveikatai negali būti jaunesniems nei pusės metų kūdikiams skirtų mišinėlių etiketėse.