Specialistų patarimai

Šypsena. / qatcom.com nuotr.Dantų balinimo procedūros odontologijoje prasidėjo nuo 1980-ųjų metų. Ir prasidėjo ne veltui – estetikos amžiuje pradėjome eiti prieš prigimtį – kurti save. Imta siekti tobulumo, kurio gaires pradėtojo diktuoti žurnalų viršeliai. Ir štai, suradome ką tobulinti – dantis.

Yra begalė priežasčių, kodėl mūsų dantys ima tamsėti. Galime paminėti keletą iš dažniausiai pasitaikančių – genetika, senėjimas, dažomųjų medžiagų vartojimas, rūkymas, kava ar arbata, tetraciklinas (antibiotikas), senos plombos.

13838Apskritai peršalimą gali sukelti daugiau nei 200 įvairių virusų. Paprastai, jei žmogaus imuninė sistema yra stipri, šie virusai sėkmingai įveikiami. Tačiau jai nusilpus ir pasireiškia minėtieji peršalimo simptomai.

Dauguma žmonių peršalimo ligomis serga 1-2 kartus per metus, dažniau šaltuoju metų laiku - vėlyvą rudenį, žiemą, taip pat ankstyvaisiais pavasario mėnesiais, nes ankstyvą pavasarį imuninė sistema būna silpniausia.

sleeping-womanKuris iš mūsų nėra patyręs, ką reiškia, kai iš nuovargio lipte limpa akys, bet užmigti negali? Nors ir tūkstančius avių mintyse suskaičiuotum.
O kas nepažįsta jausmo, kai kaskart verčiantis ant kito šono pabundama arba kai naktimis sapnuojasi košmarai?

Praėjusią savaitę paminėję Tarptautinę miego dieną (ji daugelyje Europos šalių minima kovo 21-ąją), pakalbėkime apie miegą. Kas jį trikdo ir ką daryti, norint kad miegas būtų saldus.

Picture2Vaikas, pradėdamas eiti į mokyklą, turi būti ne tik socialiai subrendęs, bet ir tinkamai išlavinęs kalbą.

Šešiametis turėtų taisyklingai tarti visus gimtosios kalbos garsus, ištarti įvairaus sunkumo žodžius, rišliai pasakoti. Jo žodynas turi būti turtingas, o kalba visiškai suprantama aplinkiniams.

arbataValstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai į Lietuvą neleido importuoti daugiau kaip 11 kg (300 dėžučių) ajurvedinės arbatos iš Rusijos, užterštos pesticidais.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai ajurvedinės arbatos „Vedomiks“ mėginius atrinko vykdydami negyvūninio maisto importo kontrolę. Šią arbatą į Lietuvą iš Rusijos importavo UAB „NPCRIZ EUROPA“ (Konstitucijos pr. 15-23, Vilnius).

dumaiSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyriaus visuomenės sveikatos specialistai sako, kad aplinkos oro užterštumas - viena svarbiausių visų didesnių Europos miestų problemų.

pinpointingaĮvairioms visuomenės grupėms diskutuojant, kas labiausiai nuodija žmogaus organizmą: gamyklų teršalai, automobilių išmetamosios dujos, maiste esantys konservantai, plastikas, sintetika, alkoholis, tabakas, vaistai, stresas ir pan., svarbu nepamiršti pagrindinio organo, atliekančio organizmo apvalymo funkciją. Tai kepenys.

Ką apie jas žinome ir kaip laiku užbėgti kepenų ligoms už akių?

Vaikas žaidžia. / playonwords.com nuotr.Žaislai ir vaikystė yra neatsiejami dalykai. Žaisdami vaikai bendrauja, mokosi, lavinasi, susipažįsta su pasauliu. Dažnas namų palėpėje laiko vieną ar kitą mylimiausią vaikystės žaislą. Dabar, kuomet parduotuvių lentynos lūžta nuo gausybės žaislų asortimento, dėl prastos kokybės ir nepatvarumo retai pavyksta mėgstamą žaislą išsaugoti kelis dešimtmečius.

Vaikų akis ypač traukia sintetinis žaislų pasaulis, todėl dažnai nedvejodami palepiname mažylius gražiais, ryškiais ir iš pažiūros tvirtais žaislais. Daugelis šių savybių priklauso nuo naudojamų cheminių medžiagų: pigmentų, dažų, degumą mažinančių medžiagų, minkštiklių, antioksidantų ir stabilizatorių, tirpiklių bei kitų medžiagų.

MPj0439333000011Kad ir kaip stengtumėmės jo išvengti, gripas kasmet kerta netikėtai, o kartais net ir labai skaudžiai, lydimas įvairiausių komplikacijų.
Gydytojai išskiria tris gripo virusų tipus - A, B ir C. Pirmųjų dviejų tipų virusai sukelia epidemijas, dėl A tipo viruso kas 10-40 metų kyla pandemija (epidemija išplitusi po visą pasaulį).