Specialistų patarimai

Blueberry-BenefitsAlkio jausmas, silpnumas, nuolatinės mintys apie tai, ką čia tokio sukrimtus, signalizuoja - laikas valgyti. Pasistiprinus, pasisotina ne tik skrandis, bet ir visi kiti organai.

Tačiau jei valgome paskubomis, mažai galvodami apie maisto kokybę, natūralu, jog vieniems ar kitiems organams ilgainiui pradeda trūkti vitaminų, mineralų, kitų naudingųjų medžiagų.

Rezultatas - įvairūs negalavimai, sveikatos sutrikimai, ligos.

Kečupo ir majonezo padažas. / Stock.XCHNG nuotr.Mes taip pripratome prie majonezo ir kečupo, kad sunkiai įsivaizduojame savo kasdienybę be šių „papildų“. Salotos, mišrainės, kiaušiniai, žuvis su majonezu; bulvytės, kepsniai, šašlykas, makaronai, picos, mėsainiai – dominuoja kečupas.

Daugeliui pagalvojus apie šiuos patiekalus be mėgiamų pagardų, mintyse prasisuka prėsko maisto etiketės. Dažnai, nors ir žinome, kad tam tikri produktai nėra sveiki, jų neatsisakome. Juk skanus maistas teikia tokį didelį malonumą ir kaip gi be jo gyventi. Tad, pažiūrėkime, koks majonezas ir kečupas nežalotų mūsų sveikatos ir gal net suteiktų vieną kitą naudingą medžiagą.

photo201006 0053 01 download 3Vieni iš pagrindinių vaiko sveikatos rodiklių, į kuriuos privalu tėvams atkreipti dėmesį ir reaguoti - vaiko vystymasis, psichomotorinė raida, ūgio, svorio pokyčiai, paauglystėje - elgesys, lytinio brendimo požymiai.

kavaGalvodami apie tinkamą maistą šaltuoju metų laiku, dažniausiai įsivaizduojame daržovių sriubas ar troškinius. Kai oras nebelepina šiluma, toks maistas tikrai yra idealiausias mūsų organizmui.

Natūralu, kad vasarą ir pavasarį maitinamės sveikiau, tačiau nėra priežasties pamiršti sveiką gyvenseną ir žiemą, rašo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras.

psichologe projektas 1Niekas neruošia būti gerais tėvais, jauniems tėvams trūksta pasitikėjimo savimi kaip mama ir tėčiu, - pastebi VšĮ „Psichologinė parama ir konsultavimas“ direktorė, psichoterapeutė Danguolė Andriušaitienė.

Siekdama skatinti šeimų telkimąsi ir savitarpio pagalbą, ši viešoji įstaiga Šilutėje vykdė projektą „Kai mes kartu - mes stipresni“.

Plyšta galva, pykina? Galbūt jums pagirios po smarkaus naujametinio vakarėlio. / iamboredwithstones.com nuotr.Plyšta galva, pykina, kambarys sukasi ratu, o liežuvis pridžiūvo prie gomurio. Prisipažinkite, nors kartą gyvenime tokią savijautą teko išgyventi. Kaip elgtis kitą rytą, jei vakarėlyje buvo prarastas saikas? Ar galima padėti savo organizmui? Visiems žinoma, kad geriausias vaistas nuo pagirių – saikas.

Individuali alkoholio toksinė dozė yra skirtinga ir priklauso nuo lyties, persirgtų ligų, maitinimosi. Taigi viskas prasideda nuo normos. Kai ji viršijama, įvyksta organizmo apsinuodijimas, kurio pasekmes žmonės vadina pagiriomis.

Alkoholinis kokteilis. / favim.com nuotr.Eksperimentais įrodyta, kad alkoholis sukelia daugybę sutrikimų: supratimo, koncentracijos, atminties, reakcijos, raumenų darbo, realių gebėjimų, atsakomybės vertinimo. Jau nekalbant apie ligas.

Kasmet šalies ligoninėse iš maždaug 16 tūkstančių apsinuodijusiųjų alkoholiu miršta po kelis šimtus. 

Tyrimų duomenimis, žmogaus, suvartojusio vos 5 gramus gryno alkoholio, gebėjimas orientuotis pablogėja nuo 20 iki 50 procentų.

ulinysKlaipėdos visuomenės sveikatos centro VSC Šilutės skyriaus specialistai, vykdydami 2002 m. gegužės 30 d. sveikatos apsaugos ministro įsakymą Nr. 250 „Dėl apsinuodijimų nitritais ir nitratais diagnostikos ir profilaktikos“, organizuoja šachtinių šulinių, kurių maistui naudoja nėščios ir kūdikiai iki 6 mėnesių, vandens ištyrimą.

Per 2011 metų vienuolika mėnesių Šilutės rajono savivaldybėje ištirtas 54 šachtinių šulinių vanduo. Sveikatai kenksmingų medžiagų (nitratų ir amonio) aptikta 18-oje šulinių.

CigaretteNarkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau - Departamentas), artėjant dar vienam tabako gaminių brangimui, ragina rūkalius įvertinti šiam žalingam įpročiui kasdien iššvaistomus pinigus.

Interaktyvi skaičiuoklė „Nerūkyti nieko nekainuoja“, skelbiama internete, leis apskaičiuoti, kiek pinigų rūkalius jau išleido rūkydamas ir kiek išlaidų turės ateityje. Taip pat skaičiuoklė padės įvertinti, kiek gyvenimo metų rūkantysis jau prarado.