Specialistų patarimai

gripas copyNors žiema jau įpusėjo, o gripo epidemija Lietuvą kol kas aplenkė, medikai ragina nerizikuoti sveikata ir dar suskubti pasiskiepyti nuo gripo. Ypač tai aktualu rizikos grupėms priklausantiems žmonėms, kuriems susirgimas gripu gali turėti itin skaudžių pasekmių.

Pasak LSMU Šeimos medicinos klinikos vadovo profesoriaus Leono Valiaus, didžiausia nuo gripo besiskiepijančių žmonių banga buvo fiksuojama iki Kalėdų, o dabar dėl vakcinų į medikus kreipiasi kur kas mažiau žmonių.

skydliauke Medicina practica laboratorijos nuotrNervingumas, nuovargis, silpstanti lytinė potencija, išsiderinęs mėnesinių ciklas, išvaizdos pablogėjimas - tai tik dalis problemų, kurios gali užklupti išsiderinus skydliaukės hormonų gamybai.

BW-79631-540x360Jeigu ant jūsų kojų atsirado nuospaudos, plaudami kojas į vandenį įpilkite truputėlį spirito ar geriamosios sodos.

Esant nedidelėms paviršinėms nuospaudoms, rekomenduojamos kojų vonelės, po kurių nuospaudos pašalinamos pemza. Nusausinus kojas ant nuospaudų dedami specialūs pleistrai su vaistais. Tokios procedūros tęsiamos, kol nuospaudos išnyksta. Būtina laikytis kai kurių saugumo taisyklių: stenkitės, kad pleistras nebūtų dedamas ant sveikos odos, nes gali prasidėti uždegimas.

Kovoti su nuospaudomis padeda augalinis aliejus.

kontaktiniai lesiainetinka akiniaiAr jums pabodo akiniai? Ar jaučiate diskomfortą juos nešiojant, jie trukdo aktyviam gyvenimui, sportuojant ar tiesiog erzina žiemą rasojantys akinių stiklai?
Puiki alternatyva akiniams - kontaktiniai lęšiai.

Bet kaip išsirinkti tinkamus lęšius akims iš gausios pasiūlos?  Į kokius lęšių kriterijus svarbiausia atkeipti dėmesį?

akys nemegsta ziemosŽiemą reikia pasirūpinti ne tik šiltais rūbais ir avalyne, bet ir viena jautriausių savo organizmo vietų - akimis. Akys yra itin jautrios minusinei temperatūrai, žvarbiam vėjui, akinančiai žiemos saulei ir dažnai besikeičiančiomis sąlygomis einant iš lauko į šiltas patalpas.

Vieni žiemą kenčia nuo išsausėjusių, „degančių“ akių, kiti vargsta dėl nesibaigiančio ašarojimo - visa tai gali lemti ne tik nemalonius potyrius, bet ir rimtą žalą regėjimui, tad būtina žinoti, kaip apsaugoti akis nuo atšiaurių šaltojo sezono oro sąlygų.

images00000008Jeigu žmogui gresia didesnė II tipo diabeto rizika, jis gali ją stipriai sumažinti paprasčiausiai po kiekvieno valgymo išėjęs penkiolika minučių pasivaikščioti.

Kaip praneša „USA Today“, pasivaikščiojimai sureguliuoja cukraus lygį - jis nukrenta mažiausiai trims valandoms. Kita alternatyva - 45 minutės ėjimo per dieną, teigia Loretta DiPietro iš George’o Washingtono universiteto Visuomenės sveikatos mokyklos.

kava1Kofeinas - seniai žinomas ir pasaulyje plačiai vartojamas stimuliantas, kurio žmogaus organizmas tradiciškai gauna gerdamas kavą. Tačiau net ir nemėgstantys kavos žmonės kofeiną gauna iš įvairiausių kitų produktų, kaip, pavyzdžiui, šokolado ar gaiviųjų gėrimų.

Apie šią medžiagą ir jos savybę daryti mus žvalesnius bei budresnius esame girdėję nemažai, tačiau apie kofeiną galima pasakyti kur kas daugiau.

vitaminas dDanijos mokslininkai nustatė ryšį tarp mažo vitamino D kiekio kraujyje ir padidėjusios ankstyvos mirties rizikos. Tokia nerimą kelianti išvada buvo paskelbta žurnale „British Medical Journal“.

kvapai ziemaKiekvienu metų laiku gamta turi skirtingus aromatus. Pavasaris kvepia pražystančia gamta, vasara padvelkia jūros aromatu, ruduo atsisveikina praėjusios vasaros palydėtu, nugarintu gaivos dvelksmu, žiema pakvimpa Kalėdiniu mandarinų aromatu.

Į sezoniškumą reikia atsižvelgti ir renkantis kvepalus.

Kvepalai pabrėžia asmenybę bei pratęsia aprangos stilių. Apie kvapų pasirinkimą šaltuoju metų sezonu pasakoja L’Occitane parfumerijos specialistė Karolina Lapinskienė.