Nuomonės ir komentarai

PINIGAI 5Jungtinio demokratinio judėjimo (JDJ) Šilutės skyriaus pirmininkas Rimantas Jaruškevičius „Šilutės naujienų“ redakcijai sakė, kad visuomenė apstulbinta fakto, jog naujoji savivaldybės valdžia nemažiau godi kaip ir lig šiol buvusi.

Daug R.Jaruškevičiaus sutiktų žmonių ir JDJ nariai yra pasipiktinę faktais, kuriuos paskelbė „Šilutės naujienos“: kad rajono Taryba Savivaldybės administracijos direktoriui Raimundui Ambrozaičiui nusprendė mokėti 50 proc. pareiginės algos priedą prie atlyginimo, o jo pavaduotojams Vygantui Kamarauskui ir Alvidui Šimelioniui - po 40 proc. priedus.

Pinigai. / © silutesnaujienos.ltSocialinės išmokos - tai pagalba, kurią teikiant garantuojamas socialinis saugumas šeimoms ir jose augantiems nepilnamečiams vaikams.

Vienas pagrindinių piniginės socialinės paramos tikslų - padėti tenkinti būtiniausius poreikius tiems žmonėms, kurių gaunamos pajamos yra nepakankamos, o gebėjimas pasirūpinti savimi dėl objektyvių, nuo jų nepriklausančių priežasčių yra ribotas.

Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, tokią jautrią sritį kaip socialinių išmokų mokėjimas ėmė reglamentuoti ne tik nacionaliniai įstatymai, bet ir Europos Sąjungos institucijų priimti teisės aktai. Dėl to šeimoms, kurių vienas iš narių gyvena (ar dirba) kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje, atsirado galimybė gauti socialines išmokas ir iš kitos valstybės narės.

Vilnius SeimasDažnai žmonės paklausia: už kokią partiją balsuoti, juk visi kandidatai gražiai ir nerealiai žada, o kai suteikiamas mandatas, tada rūpinasi tik savo asmeniniais arba siauros verslo grupės, partijos, o ne visuomenės viešuoju interesu, nauda. Šiuo straipsniu nepasakysiu už ką balsuoti, bet paprotinti už ką nereikėtų balsuoti, manau, reikia.

Pirmiausia tikrai nereikia balsuoti už tuos kandidatus, kurie iki šleikštulio šmėžuoja reklamose. Leisdami milžiniškus pinigus reklaminiam „makaronų kabinimui“ , suprantama, kad už tuos pinigus turės atidirbti, išlaidas susigrąžinti.

atomineArtėjant rinkimams, o drauge ir referendumui dėl Visagino atominės elektrinės (VAE) statybų, daug žmonių tiek socialiniuose tinkluose, tiek gyvuose pokalbiuose vieni kitų klausia: „Tai už ką balsuosi “?

Itin daug neaiškumų kelia referendumas – ką pasirinkti? Todėl šįkart savaitiniame „Naujienų žemėlapyje“ LRT Radijas suteikia galimybę išgirsti dar dviejų Lietuvoje apsilankiusių, tačiau su Lietuvos projektu tiesiogiai nesusijusių, užsienio ekspertų nuomonės.

SG100281Seimo narys Arūnas Valinskas šiandien pasirašė kreipimąsi LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei, kviesdamas pagerbti pirmąjį bronzą Londono Olimpinėse žaidynėse laimėjusio boksininko Evaldo Petrausko trenerį Vincą Murauską.

„Kreipiuosi į Jus, norėdamas informuoti apie įvykusį nesusipratimą dėl Londono Olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojo boksininko Evaldo Petrausko pirmojo trenerio. Olimpiados prizininkų pagerbime dalyvavo E.Petrausko treneris Vladimiras Bajevas, jam buvo įteiktas ir valstybinis apdovanojimas kaip pirmajam ir dabartiniam sportininko treneriui. Tačiau pirmasis bronzą Lietuvai dovanojusio jaunojo boksininko treneris yra šilutiškis Vincas Murauskas. Jis Evaldą Šilutėje treniravo beveik dešimtį metų, nuo pat vaikystės“, − rašoma A.Valinsko kreipimęsi.