Renginiai ir pramogos

 

Laisvs uoliukasŠiais metais pasitikome 30-ąjį Laisvės pavasarį. Prieš trisdešimt metų Kovo 11-oji tapo ypatinga diena, kai drąsi svajonė virto mūsų gyvenimo tikrove. Nors planuoti renginiai ir koncertas neįvyko dėl Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos rekomendacijų, tačiau Švėkšniškiai susibūrė, ir šią svarbią datą paminėjo Jurgaičių kapinaitėse, kur amžinam poilsiui yra atgulęs LR Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Juozas Karvelis.

 

IMG 5651Koronaviruso grėsmė nesutrukdė šilutiškiams džiaugtis savo laisve ir švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejų. Atšaukus renginius uždarose patalpose, Kovo 11-osios minėjimai vyko lauke. Apie 100 šilutiškių, nešini vėliavomis, pasipuošę tautinių spalvų simbolika, su šypsenomis veiduose, bėgo pagrindine Lietuvininkų gatve.
Jau sutemus, Lietuvos trispalvės spalvomis nušvito Evangelikų liuteronų bažnyčia.

sveksna uzgavene3Šiųmetė žiema Lietuvą akivaizdžiai aplenkė - neatnešė nei sniego, nei speigų. Todėl artėjant Užgavėnėms tai vienur, tai kitur pasigirsdavo pasvarstymų, jog pernelyg smarkiai ją iš kiemų pamariškiai varė pernai: esą varė taip, kad šioji ir kelią pas mus užmiršo, todėl šiemet nebebūsią ką varyti. Na, nebent tik pavasarį šaukti...

Visgi ir Šilutėje, ir seniūnijose ši niūri ir vėjuota viešnia, kuri jau bene 4 mėnesius laistė Lietuvą lietumi, antradienį su triukšmais išvaryta iš pamario krašto.

 

IMGP1094Jau antradienį, vasario 25 dieną, Šilutės rajone pasklis Užgavėnių linksmybės. Sako, kad per šią šventę būtina prisivalgyti, kad pilvas už kaktą kietesnis būtų, stebėti Kanapinio ir Lašininio kovą ir, žinoma, sudeginti visų praėjusių metų blogybių simbolį - Morę.

Užgavėnės bus švenčiamos daugelyje rajono seniūnijų, tad kviečiame pasigaminti kaukes, įsijungti gerą nuotaiką ir dalyvauti!

Daugelis juokauja, kad žiema per stipriai buvo išvaryta per Užgavėnes pernai. Ir nors žiema šiemet negrįžo, ši persirengėlių šventė puikus būdas prisišaukti pavasarį, pažymėti paskutinę žiemos mėsiedo dieną.

Užgavėnės švenčiamos likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų (Kristaus prisikėlimo). Šiuo laikotarpiu skatinama pasninkauti, nevalgyti mėsos, gedėti iki Kristaus prisikėlimo šventės.

Artur i_Istvan_img_6372„Šilutė ne veltui turbūt turi tokį pavadinimą – čia šilti žmonės, geri. Visada labai šiltai esame priimami, visada labai malonu pas jus atvažiuoti“, - sako Ištvanas Kvik, vienintelio tokio Baltijos šalyse romų ansamblio „Sare Roma“ lyderis.

Penktadienį aistringoji grupė lankysis Šilutėje bei džiugins šilutiškius išskirtiniu koncertu. Naudodamiesi proga, kalbiname grupės lyderį charizmatiškąjį Ištvaną Kvik.

stintos mantas3

Tautodailės metams paminėti skirtas kermošius, o jame – šilutiškių delegacijos triumfas, tai bene pagrindinis šių metų Palangos Stintų šventės akcentas.


Žinoma, buvo šventėje ir daug kitų įdomių veiklų: Amatų kiemas, žvejų varžybos nuo tilto ir kitokios žvejiškos atrakcijos, tautinių juostų ir austų rankšluosčių rekordas, Didžiosios stintos palydos iki jos sudeginimo vietos - jūros tilto, grilio čempionatas, keptų, marinuotų ir visaip kitaip paruoštų stintų ragautuvės. Tai vis šilutiškių įspūdžiai iš bene didžiausio šaltojo sezono renginio Vakarų Lietuvoje – jau 17-osios Stintų šventės.

 

DSC 1154Šv. Mišios bažnyčiose, pėsčiųjų žygis Šilutėje, parodos „Žemaičių Naumiestis ir jo žmonės“ pristatymas, šokių kolektyvų pasirodymai, koncertai – tai Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginiai Šilutės rajone.

 

Rusne villaJauki atmosfera, romantiška gyva smuiko muzika viso vakaro metu, gurmaniška vakarienė su savo antrąja puse... Ar gali būti geriau? Palikite visus kasdieninius rūpesčius namuose ir nepraleiskite progos kartu su savo meile praleisti vakaro kartu, o galbūt net nustebinti šiuo vakaru savo antrąją pusę?

 

82057876 108364307366209_2351952712951660544_oAtlikėjo Daniel Rios koncertas, Madagaskaro tarakonų lenktynės, gera muzika, fantastiška atmosfera ir skanus maistas laukia jūsų Šilutėje, įsimylėjėlių dieną.

Vasario 14 dieną 19 valandą į Tilžės g. 24 esančią pokylių salę ateikite su draugais, draugėmis, sesėmis broliais, kaimynais su pora ar be jos. Viskas priklauso nuo tavęs, kaip šį vakarą leisi tu?