Renginiai ir pramogos

94519273 3417713071589782_4940561332253491200_nŠilutėje įvyko pirmasis kino po atviru dangumi seansas. Prekybos centro stovėjimo aikštelėje buvo pastatytas pripučiamas 10x7 m ekranas, pajungtos 5,5 kW galios kolonėlės, o filmą „Machinatoriai“ šilutiškiai stebėjo iš automobilių. Į renginį atvažiavo 65 automobiliai, nors norinčių buvo gerokai daugiau.

Pirmą kartą organizuojant tokį renginį, buvo ir nesklandumų, nes organizatoriai negavo leidimo garsą transliuoti radijo bangomis. Visgi kino po atviru dangumi vakaras pavyko ir tokių Šilutėje bus daugiau.

 

94103027 625668108018249_310133742993670144_nKoncertai Šilutės kiemuose tęsiasi. Grupė "Slug Bug" šiandien gros Šilutėje, o penktadienį pradžiugins rusniškius. Savo kūrybos dainomis šilutiškius džiugina ir bardas Adolfas Nausėda.

MACHINATORIAI silutei_21Kinas po dangumi iš automobilių įgauna vis didesnį pagreitį Lietuvoje - linksmesnio karantino nusipelnė ir šilutiškiai!

Šilutės kultūros ir pramogų centro komanda kartu su Kino Zona kviečia į pirmąjį Autokino seansą po atviru dangumi Šilutėje - jau balandžio 24 d. (penktadienį), prekybos centro PAMARYS / IKI aikštelėje (Dariaus ir Girėno g. 11), 21.30 val.

protu musis_biblioteka2Balandžio 15 dieną visame Pasaulyje minima Pasaulinė kultūros diena. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojai nusprendė kitaip paminėti šią dieną ir sukvietė rajono kultūros įstaigų darbuotojus žaisti žaidimą „Kultūra mūsų objektyve“ nuotoliniu būdu.

 

638737-278605-1287x836Šiuo koronaviruso pandemijos laikotarpiu sudėtinga mums visiems – jau mėnesį gyvename pasikeitusiomis sąlygomis, didžiąją laiko dalį turime praleisti namuose. Šiuo metu ypač nukentėjo atlikėjai, kurie nebegali rengti pasirodymų ar koncertų. Todėl SBA bendrovė „Šilutės baldai” nusprendė paremti muzikantus ir pradėti iniciatyvą „Viskas bus gerai”, kurios esmė - rengti trumpus pasirodymus Šilutės kiemuose, taip suteikiant gerų emocijų gyventojams, kurie didžiąją laiko dalį leidžia namuose.

 

Laisvs uoliukasŠiais metais pasitikome 30-ąjį Laisvės pavasarį. Prieš trisdešimt metų Kovo 11-oji tapo ypatinga diena, kai drąsi svajonė virto mūsų gyvenimo tikrove. Nors planuoti renginiai ir koncertas neįvyko dėl Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos rekomendacijų, tačiau Švėkšniškiai susibūrė, ir šią svarbią datą paminėjo Jurgaičių kapinaitėse, kur amžinam poilsiui yra atgulęs LR Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Juozas Karvelis.

 

IMG 5651Koronaviruso grėsmė nesutrukdė šilutiškiams džiaugtis savo laisve ir švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejų. Atšaukus renginius uždarose patalpose, Kovo 11-osios minėjimai vyko lauke. Apie 100 šilutiškių, nešini vėliavomis, pasipuošę tautinių spalvų simbolika, su šypsenomis veiduose, bėgo pagrindine Lietuvininkų gatve.
Jau sutemus, Lietuvos trispalvės spalvomis nušvito Evangelikų liuteronų bažnyčia.

sveksna uzgavene3Šiųmetė žiema Lietuvą akivaizdžiai aplenkė - neatnešė nei sniego, nei speigų. Todėl artėjant Užgavėnėms tai vienur, tai kitur pasigirsdavo pasvarstymų, jog pernelyg smarkiai ją iš kiemų pamariškiai varė pernai: esą varė taip, kad šioji ir kelią pas mus užmiršo, todėl šiemet nebebūsią ką varyti. Na, nebent tik pavasarį šaukti...

Visgi ir Šilutėje, ir seniūnijose ši niūri ir vėjuota viešnia, kuri jau bene 4 mėnesius laistė Lietuvą lietumi, antradienį su triukšmais išvaryta iš pamario krašto.

 

IMGP1094Jau antradienį, vasario 25 dieną, Šilutės rajone pasklis Užgavėnių linksmybės. Sako, kad per šią šventę būtina prisivalgyti, kad pilvas už kaktą kietesnis būtų, stebėti Kanapinio ir Lašininio kovą ir, žinoma, sudeginti visų praėjusių metų blogybių simbolį - Morę.

Užgavėnės bus švenčiamos daugelyje rajono seniūnijų, tad kviečiame pasigaminti kaukes, įsijungti gerą nuotaiką ir dalyvauti!

Daugelis juokauja, kad žiema per stipriai buvo išvaryta per Užgavėnes pernai. Ir nors žiema šiemet negrįžo, ši persirengėlių šventė puikus būdas prisišaukti pavasarį, pažymėti paskutinę žiemos mėsiedo dieną.

Užgavėnės švenčiamos likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų (Kristaus prisikėlimo). Šiuo laikotarpiu skatinama pasninkauti, nevalgyti mėsos, gedėti iki Kristaus prisikėlimo šventės.