Renginiai ir pramogos

usenai aldona gustas minejimasŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filialas pakvietė kaimo bendruomenę į literatūrinę - muzikinę kompoziciją „Žymioji menininkė Aldona Gustas“.

Kovo 2 dieną žymiai lietuvių kilmės vokiečių rašytojai ir dailininkei Aldonai Gustas sukako 80 metų. Šiuo metu rašytoja gyvena Berlyne (Vokietija).

foto 005„...man vis skaudu, kad apie ją vis mažiau kalbame, tad tokios pamokos yra mano skausmo, skaudulio viduje malšinimas...“, - tokiais žodžiais Šilutės pirmosios gimnazijos srautinę pamoką apie Ievą Simonaitytę baigė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, Mažosios Lietuvos etnografinio ansamblio „Ramytė“ pasakotoja, šišoniškių tarmės puoselėtoja Vaida Galinskienė, augusi Pamarių kaime (šį kaimą mini I.Simonaitytė, jame gyveno „Viliaus Karaliaus“ Grėtė).

knygnesio diena sveksna celiauskasNe paslaptis, kad šiandien knygos - brangus malonumas, o skaityti norinčiųjų yra gana daug. Spaudos draudimo laikais knygnešius traktavo kaip pačius pavojingiausius kontrabandininkus, nes jie kėlė grėsmę Rusijos imperijai. Tačiau Lietuvai tai buvo šviesą nešanti kontrabanda.

2004 m. UNESCO knygnešystės fenomeną įvertino kaip unikalų, neturinčiu pasaulyje atitikmenų, jo atsiradimo priežastimis ir reikšme puoselėjant lietuvybę.

rauktiene marguciaiŠilutės kultūros ir pramogų centras šiemet įgyvendina Šilutės rajono kultūrinės veiklos projektą edukacinę tradicinių amatų programą "Iš kartos į kartą", kurią finansuoja Šilutės rajono savivaldybė.

ŠKPC kviečia visus norinčius dalyvauti šios programos edukaciniuose užsėmimuose. Užsiėmimus ves tautodailininkai Angelė ir Vytautas Raukčiai.

P2254755Jei norite sužinoti, ar verta mėnesių mėnesiais ne vienerius metus kartoti žingsnelius, šlifuoti sukinius, kurti kompozicijas, kartoti žingsnelius, repetuoti judesius, paklauskite „Žvaigždūnės“ šokėjų. Jos nuolat žiba konkursuose, festivaliuose, kelionėse pažįsta vis daugiau Europos šalių ir miestų.

Jau antrąjį veiklos dešimtmetį bebaigiantis šiuolaikinių šokių kolektyvas ovacijomis pasitinkamas ir palydimas ne tik gimtojoje Šilutėje ar kituose Lietuvos miestuose. „Žvaigždūnė“ neša Šilutės ir Lietuvos vėliavas per daugelio Europos miestų gatves, džiugindama tarptautinių renginių žiūrovus, stebindama šokio specialistus profesionalumu, elegancija ir temperamentu.

Kovo pradžioje „Žvaigždūnės“ šokėjos ir jų vadovė Loreta Stanelienė įsiliejo į kelių tarptautinių festivalių tūkstantines eisenas Prancūzijoje, savo choreografine kūryba sužavėjo ir vieno garsiausių pasaulyje - Nicos karnavalo publiką.

Štai mūsų šokėjų įspūdžiai.

LRDT Aciu Margo 1 fot. Egle IvanauskaiteKovo 15 ir 16 dienomis Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre svečiuosis Lietuvos rusų dramos teatro aktoriai su spektakliais „Ačiū, Margo!“ bei „Paskutinysis aistringas meilužis“. Pastarasis spektaklis bus rodomas su lietuviškais titrais.

Jaunos režisierės klaipėdiškės Olgos Lapinos kūrinys „Paskutinysis aistringas meilužis“, pastatytas pagal populiaraus amerikiečių dramaturgo Neilo Simono komediją, pasakoja apie dorą, pareigingą, vedusį, vidutinio amžiaus krizės ištiktą vyrą, staiga supratusį, jog jo gyvenime per mažai nuotykių.

biblioteka kolektyvasIš 1000 bibliotekų patekti į 20-uką - tokio įvertinimo pasiekė mūsų rajono F.Bajoraičio viešosios bibliotekos kolektyvas. Kovo 1-ąją Šilutės bibliotekininkai iš Vilniaus parsivežė reikšmingą apdovanojimą - ženklą, liudijantį, kad mūsų biblioteka - naudinga, veržli, patraukli, demokratiška, bendruomeniška, atvira, šilta, paslaugi, turtinga, netgi - linksma ir nepasotinama...

Taip ilgametį šilutiškių darbą įvertino projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovai, tokie žodžiai įrašyti Šilutės bibliotekininkams įteiktame ženkle.

150x1002012 m. kovo 14, 21, 28 d. ir balandžio 4, 18 dienomis 17.00 val. F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje prasideda protų kovų turnyras „Europrotai“. Šis daugelyje pasaulio šalių populiarus žaidimas kviečia komandas varžytis savo žiniomis ir logika – atsakyti į įvairius klausimus ir taip rinkti taškus. „Europrotų“ turnyro pagrindinė tema bus Europa, tad komandos galės pasitikrinti savo žinias apie žemyno kultūrą, sportą, istoriją, geografiją, maistą ir kitas sritis. „Europrotai“ tuo pat metu vyks daugiau nei dvidešimtyje Lietuvos miestų ir miestelių.

Renginys I.Simonaitytei atminti. / Organizatorių nuotr.Šilutės kraštotyros draugijos folkloro ansamblis „Ramytė“, vadovaujamas Giedrės Pocienės, pakvietė į atminties vakarą „Ieva Simonaitytė - Mažosios Lietuvos etnokultūros metraštininkė“, skirtą rašytojos 115 – osioms gimimo metinėms paminėti.

Nuskambėjus ansambliečių atliktai Klaipėdos krašto dainai „Lėkė volungė“, vakarą pradėjo šio ansamblio dalyvė, lietuvininkų tarmės puoselėtoja, Šilutės pirmos gimnazijos mokytoja Vaida Galinskienė.