Renginiai ir pramogos

P1201674Jau daug metų Švėkšnos bendruomenė turi tradiciją metų pradžioje susirinkti į Padėkos vakarą. Tai vakaras tiems, kieno geri darbai kuria miestelį ir visos jo bendruomenės gyvenimą.

Ir praėjusio penktadienio vakarą Genovaitės vilos salė buvo pilnutėlė. Švėkšniškius čia sukvietė seniūnija, „Saulės“ gimnazija, girininkija, vietos vaikų darželis, specialioji mokykla. Sukvietė išklausyti nuoširdžių padėkos žodžių, paklausyti geros muzikos ir poezijos, pajuokauti ir tiesiog pabendrauti.

DSC 1085Be dirbtinio patoso, jautriai ir šiltai šilutiškiai paminėjo 21-ąsias Laisvės gynėjų dienos metines - Sausio 13-ąją. Šilutės rajone, kaip ir visoje šalyje, ne tik mokyklų, bet ir kitų įstaigų languose rytą sužibo atminimo žvakutės.

Šiemet šilutiškiai buvo raginami kartu pildyti istoriją - pradėtas kaupti 1991 metų sausio įvykių Vilniuje dalyvių sąrašas. Vakare ne tik Sausio 13-osios liudininkai, amžininkai, bet ir vaikai, kuriems perpus mažiau negu Lietuvos nepriklausomybei, o apie kruvinosios nakties įvykius jie žino tik iš pasakojimų, dalyvavo tradiciniame minėjime.

 Pernai prie Šilutės pirmosios gimnazijos pastatytas Vilties angelas. / Edvardo Lukošiaus nuotr.Sausio 13-ąją Šilutės rajone vyks renginiai, skirti paminėti Laisvės gynėjų dieną.

Parodos atidarymas. / Vydūno kultūros centro nuotr.Kintų bendruomenę suvienijo paroda, kurią sukūrė uostamiesčio fotografai. Kasmet aplankydami po vieną seniūniją, jie užsimojo įamžinti visų pajūrio miestelių ir kaimų šviesuolius.

Vaidybinis filmas "1000 galimybių". / Kadras iš Youtube.comSausio 10 d. 15.00 val. Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje - nacionalinė filmo premjera - trys neišgalvotos istorijos naujame lietuviškame filme "1000 galimybių".

Viena iš filmo herojų prototipų - F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Šylių filialo bibliotekininkė Vida Mišeikienė.

spektaklisUžupio teatras kviečia visus jaunus, mylinčius, ieškančius ir klajojančius, svajojančius ir skrajojančius į „Mėšlungį“ (pagal to paties pavadinimo K.Sajos pjesę) SAUSIO 26 D. Šilutės kultūros ir pramogų centre.

theatre-masksIstorijoje jau ištirpo 2011-ieji metai, tačiau Šilutės krašto žmonės praėjusius metus dar ilgai išsūpuos savo geromis emocijomis, įspūdžiais ir prisiminimais.

Ateidami 2011-ieji atnešė kiekvienam iš mūsų laiko dovanas: labai lauktą Šilutės 500 metų jubiliejų, Šilutei suteiktas garbingas Lietuvos kultūros sostinės 2011 titulas, ypatingi mūsų darbai įvertinti Europos Garbės ženklu. Trys ženklai, trys išskirtiniai įvykiai matomi čia, savo potvynių krašte, Lietuvoje, pasaulyje... O juk visa tai sukurta tiesiant simbolinius tiltus į bičiulišką vienas kito palaikymą, sujungta nuoširdžiu, kartais nematomu, kasdieniu darbu, seniai subrandinta ir pagaliau įgyvendinta idėja...

theatre-masks

Svarbiausi rajono kultūriniai įvykiai 2011 metais.

Salunas ir spindulys 2Kantri šokių kolektyvas „Salūnas“, jaunimo muzikos grupė „Karčemėlė“ ir popchoras „Spindulys“ dalyvavo Estijoje surengtame 5-ajame Baltijos šalių tarptautiniame vaikų kūrybos festivalyje „Advent“.

Šilutiškiai kartu su Mažeikių šokių kolektyvu „Niuansas“ atstovavo Lietuvai.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt