Renginiai ir pramogos

egleLazerių projekcijos, muzikos ir fejerverkų puokštė, pasakų herojai - nykštukai ir laiškanešiai, ugnies misterija, rajono meno kolektyvų ir žymiausių šalies dainininkų pasirodymai - taip griausmingai penktadienį šilutiškiai įžiebė savo miesto Kalėdų eglę.

Įžiebus eglę kartu atsisveikinta su Lietuvos kultūros sostinės vardu. Sostinės titulą šilutiškiai perdavė Anykščiams. Didžiųjų švenčių laukimas prasidėjo.

Prie parodos, skirtos K.Donelaičio 300 metinėms. / Organizatorių nuotr.Išvykoje į Karaliaučių Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai baigė vykdyti Kultūros rėmimo fondo finansuotą projektą "Sankirtos: trys keliaujančios paveldo knygos dekados".

Tiesa, prieš tai šis projektas bibliotekininkus jau buvo nuvedęs į Tilžės centrinę biblioteką, kur atidarytas Vakarų Lietuvos knygynėlis, Įsrutį (Černiachovskas), kur bibliotekininkai dalyvavo mokslinėje - praktinėje konferencijoje, skirtoje Karalienės Luizos mokytojų seminarijos įkūrimo 200-osioms metinėms, ir skaitė pranešimus, surengė ikonografijos ir knygotyrines parodas.

Įžiebta Šilutės miesto eglė. / Simonos Pužaitės nuotr.Ugnies žonglieriai, lazerių projekcijos, muzikos ir fejerverkų puokštė vakar Šilutėje papildė centrinės miesto eglės puošmenas.

Prie Kultūros ir pramogų centro, paspaudus raudoną mygtuką, iškilmingai įžiebta Kalėdų eglė bei atsisveikinta su Lietuvos kultūros sostinės vardu. Sostinės titulą šilutiškiai perdavė Anykščiams.

DSC 0657 copyPenktadienio vakare Ramučių kaimo bendruomenės „Navata“ nariai gausiai susirinko į renginį, skirtą advento pradžiai.

Ramutiškiai susikaupimo metą pasitiko su giesmėmis, burtais, žvakelėmis ir naujai pastatytu spektakliu, kuris susirinkusiesiems itin praskaidrino nuotaiką.

Šilutiškių angelas, kuris bus padovanotas Anykščių Angelų muziejui. / Komunikacijos skyriaus nuotr.Šiandien, Šilutės - 2011 Lietuvos kultūros sostinės uždarymo ceremonijos metu, teatralizuotų išlydėtuvių metu Šilutės r. meras Virgilijus Pozingis perduos "Lietuvos kultūros sostinės" vardą Anykščių miesto merui Sigučiui Obelevičiui. Kadangi Anykščiai turi Angelų muziejų, kultūros sostinės titulas bus perduotas simbolišku angelu.

kulturos sostine logoJubiliejinių metų palydų ir eglutės įžiebimo šventėje laukia didelės staigmenos

Jau šį penktadienį visiems, kurie savo idėja, darbu, pajauta, materialiniu ir dvasiniu palaikymu į 2011 m. metraštį padėjo įrašyti du įspūdingus įvykius ir išdidžiai skelbė Lietuvai ir pasauliui žinią, kad Šilutė švenčia 500 metų jubiliejų ir yra šių metų Lietuvos kultūros sostinė, ketinama padėkoti įspūdingomis jubiliejinių metų palydėtuvėmis.

LMAŠilutės rajono savivaldybė gavo padėką iš Lietuvos mokslų akademijos, kurią Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo ir visų Mokslų akademijos narių vardu pasirašė prezidentas prof. Valdemaras Razumas. 

vejopatis slazieneRusniškiai jau aštuntą kartą autorinių dainų mėgėjus sukviečia į „Vėjopačio“ festivalį. Festivalis jau treti metai - regioninis, tad ir šį kartą saloje skambėjo ne tik vietinių, bet ir iš Šilutės, Juknaičių, Saugų, net Klaipėdos ir Platelių (Plungė r.) suvažiavusių autorių ir dainos mėgėjų balsai.

Tradicinio festivalio organizatorius - Rusnės moterų vokalinis ansamblis „Luotužė“. Jo vadovė Aušra Šlažienė sako jau gerai žinanti, kaip nelengva yra neprofesionalui kūrėjui atlikti savos kūrybos dainą prieš auditoriją - tai esąs tarsi apsinuoginimas prieš klausytojus. Juo labiau kad dažnas „Vėjopačio“ dalyvis dainą sukuria vos per kelias savaites ir laiko apgalvoti kiekvieną niuansą tiesiog nebelieka. Užtat kiekvienas kūrinys yra originalus, nepakartojamas ir džiugu, kad Rusnėje yra tiek daug kuriančių ir dainuojančių žmonių.

Grupė "Forte". / © silutesnaujienos.ltTrečiųjų "Pamario talentų" scena nušvito lazerių ir talentų spalvingumu. Sausakimšoje Šilutės kultūros ir pramogų centro salėje ant scenos varžėsi net 17 dalyvių.

Šiemet talentai įšdrįso ne tik dainuoti, bet ir šokti įvairaus žanro šokius ar miksuoti DJ setus.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt