Renginiai ir pramogos

Marcelijus MartinaitisŠiandien nuo 14 val. bibliotekų lankytojai virtualiai bendraus su vienu garsiausių šalies poetų, legendinių „Kukučio baladžių“ autoriumi, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu M. Martinaičiu. Kaip teigė pats svečias, šiame projekte jis sutiko dalyvauti norėdamas patenkinti savo smalsumą.

Persirengėliai. / Organizatorių nuotr.Vasario 19 d. Klaipėdos senamiestyje bus švenčiamos Užgavėnės. 14.00 val. prie Neringos skulptūros (tarp Kulių Vartų g. ir Taikos pr.) vyks masinis persirengėlių pasimatymas, kuris vėliau peraugs į triukšmingą eiseną.

Pėsti ir važiuoti užgavėniautojai vinguriuos Tiltų, Didžiojo vandens, Vežėjų, Daržų gatvėmis į Etnokultūros centro kiemus (Daržų g. 10, Vežėjų g. 4), kur vyks spalvingiausia žiemos šventė. Užgavėnių nuotaiką kurs kapelija „Sutaras“ (Vilnius), folkloro ansambliai (Klaipėda, Kuliai) bei nuotaikingai užsigavėti nusiteikę klaipėdiečiai.

krastiete Lidija ZigmantienePernai įspūdingai surengtos pirmosios pasaulio šilutiškių sueigos „Šviesos parnešti, gera padaryti....“ dalyviai laiškais, dovanomis ar kitokios pagarbos ženklais nuolat lankosi savo kraštiečių ambasadoje - F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

IMGP0536Ekspromtu suorganizuotos varžybos „Nemuno pievų ledo taurė“ sulaukė didelio šilutiškių susidomėjimo. Rungtyniauti panoro net 30 dalyvių.

Vienas iš ledo ralio organizatorių Kęstas Valančius „Šilutės naujienoms“ sakė, jog tikisi, kad neoficialios varžybos kitąmet išaugs į solidų renginį.

Stintų palangiškiai prigaudė iš anksto, tad žada, kad jų nepritrūks. / Organizatorių nuotr.Vasarį spustelėję žiemiški orai negąsdina Palangos verslininkų – vasario 18 d. kurorte šurmuliuosiančioje šventėje „Palangos stinta“ agurkais kvepiančios žuvies tikrai nepritrūks.

Pasak buvusio Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos Palangos ir Šventosios filialo direktoriaus Sauliaus Žulkaus, praėjusią savaitę vietos žvejai dėl šąlančios jūros buvo priversti ištraukti tinklus, o ir stintų, jo teigimu, kiek sumažėjo. Tačiau šviežios, ką tik jūroje sugautos žuvies mėgėjai neturėtų nusivilti.

Algimantas Čekuolis. / LRT nuotr.Lietuvos viešosiose bibliotekose šią savaitę pradedamas virtualių susitikimų ciklas su žinomais kultūros, meno ir mokslo žmonėmis.

Vasario 7 d., antradienį, 14 val. pirmosios tiesioginės internetinės transliacijos metu bibliotekų lankytojai bendraus su žurnalistu, rašytoju ir keliautoju Algimantu Čekuoliu. Po šios transliacijos gyventojai taip pat bus pakviesti dalyvauti konkurse „Mano krašto portretai“. Transliacijos metu bus galima užduoti klausimus laidos svečiui, o laidos metu žiūrovų laukia staigmena – A.Čekuolio knyga su autoriaus autografu.

budraitis tabasco ryklys„Dar nesu tiek plojusi... Gaila, kad nesėdėjau priekyje, kai Simonas Donskovas šokti kvietė“, - poeto, renginių vedėjo ir organizatoriaus Marijaus Budraičio sceninės veiklos 20-mečiui paminėti skirtą koncertą įvertino viena šilutiškė. Šilutėje retai būna sausakimša 500 vietų Kultūros ir pramogų centro salė, o scenoje pasirodo šalies popmuzikos žvaigždynas.

Nenuilstančiais plojimais publika įvertino M.Budraičio kūrybą.

muzikantu vakarone vitaŠilutėje, baikerių klube „Hellions“, pirmą kartą surengtas laisvų improvizacijų vakarėlis - stilizuota „jam session“, kuomet muzikantai be didelio išankstinio pasiruošimo lipa ant scenos ir improvizuoja.

Taip gimsta ne tik netikėtos idėjos, stebinantys deriniai, bet ir atsiranda kitokia bendravimo forma.

KULTUROS SKRYNIA 5Aštuntą kartą laikraštis „Šilutės naujienos“, bendradarbiaudamas su Šilutės rajono savivaldybe, renka įsimintiniausių, ryškiausių, originaliausių rajono kultūrinių įvykių kaleidoskopą „Atverkime dvasios turtų skrynią“. Į šių metų skrynią sudėti brangenybes - reikšmingiausius praėjusių metų renginius, idėjas, akcijas, sumanymus - buvo nelengva. Šauniausi rinkti iš maždaug 300 pretendentų, iš jų išskirti 30 įspūdingiausių.

Padėkų, šiltų žodžių ir įvertinimo nebūna per daug, tad kūrėjai sukviesti į renginį dar kartą pasidžiaugti, su kitais pasidalinti jų sukurtais dvasios turtais.