Renginiai ir pramogos

Stintų palangiškiai prigaudė iš anksto, tad žada, kad jų nepritrūks. / Organizatorių nuotr.Vasarį spustelėję žiemiški orai negąsdina Palangos verslininkų – vasario 18 d. kurorte šurmuliuosiančioje šventėje „Palangos stinta“ agurkais kvepiančios žuvies tikrai nepritrūks.

Pasak buvusio Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos Palangos ir Šventosios filialo direktoriaus Sauliaus Žulkaus, praėjusią savaitę vietos žvejai dėl šąlančios jūros buvo priversti ištraukti tinklus, o ir stintų, jo teigimu, kiek sumažėjo. Tačiau šviežios, ką tik jūroje sugautos žuvies mėgėjai neturėtų nusivilti.

Algimantas Čekuolis. / LRT nuotr.Lietuvos viešosiose bibliotekose šią savaitę pradedamas virtualių susitikimų ciklas su žinomais kultūros, meno ir mokslo žmonėmis.

Vasario 7 d., antradienį, 14 val. pirmosios tiesioginės internetinės transliacijos metu bibliotekų lankytojai bendraus su žurnalistu, rašytoju ir keliautoju Algimantu Čekuoliu. Po šios transliacijos gyventojai taip pat bus pakviesti dalyvauti konkurse „Mano krašto portretai“. Transliacijos metu bus galima užduoti klausimus laidos svečiui, o laidos metu žiūrovų laukia staigmena – A.Čekuolio knyga su autoriaus autografu.

budraitis tabasco ryklys„Dar nesu tiek plojusi... Gaila, kad nesėdėjau priekyje, kai Simonas Donskovas šokti kvietė“, - poeto, renginių vedėjo ir organizatoriaus Marijaus Budraičio sceninės veiklos 20-mečiui paminėti skirtą koncertą įvertino viena šilutiškė. Šilutėje retai būna sausakimša 500 vietų Kultūros ir pramogų centro salė, o scenoje pasirodo šalies popmuzikos žvaigždynas.

Nenuilstančiais plojimais publika įvertino M.Budraičio kūrybą.

muzikantu vakarone vitaŠilutėje, baikerių klube „Hellions“, pirmą kartą surengtas laisvų improvizacijų vakarėlis - stilizuota „jam session“, kuomet muzikantai be didelio išankstinio pasiruošimo lipa ant scenos ir improvizuoja.

Taip gimsta ne tik netikėtos idėjos, stebinantys deriniai, bet ir atsiranda kitokia bendravimo forma.

KULTUROS SKRYNIA 5Aštuntą kartą laikraštis „Šilutės naujienos“, bendradarbiaudamas su Šilutės rajono savivaldybe, renka įsimintiniausių, ryškiausių, originaliausių rajono kultūrinių įvykių kaleidoskopą „Atverkime dvasios turtų skrynią“. Į šių metų skrynią sudėti brangenybes - reikšmingiausius praėjusių metų renginius, idėjas, akcijas, sumanymus - buvo nelengva. Šauniausi rinkti iš maždaug 300 pretendentų, iš jų išskirti 30 įspūdingiausių.

Padėkų, šiltų žodžių ir įvertinimo nebūna per daug, tad kūrėjai sukviesti į renginį dar kartą pasidžiaugti, su kitais pasidalinti jų sukurtais dvasios turtais.

LAUZIKO CIUOZYKLAVentiškis verslininkas, gerai mūsų rajone žinomas politikas Šarūnas Laužikas paskelbė, kad nuo šiandien, t.y. penktadienio, jis atidaro pačią didžiausią Lietuvoje ledo čiuožyklą. Tokią atrakciją aktyvias pramogas mėgstantiems žmonėms jis jau yra įgyvendinęs prieš 7 metus.

meslungis1 2Interviu su Vilniaus Užupio teatro spektaklio „Mėšlungis“ režisiere R. Urbonavičiūte. Šis spektaklis Šilutės kultūros centre bus rodomas sausio 26 d. 18 val.

Griaunate mitus apie klasikinę lietuvių dramaturgiją – pjesės „Mėšlungis arba pasivažinėjimas dviračiais“ interpretacija išties nustebino. Kodėl pasirinkote šį Kazio Sajos kūrinį?

P1201674Jau daug metų Švėkšnos bendruomenė turi tradiciją metų pradžioje susirinkti į Padėkos vakarą. Tai vakaras tiems, kieno geri darbai kuria miestelį ir visos jo bendruomenės gyvenimą.

Ir praėjusio penktadienio vakarą Genovaitės vilos salė buvo pilnutėlė. Švėkšniškius čia sukvietė seniūnija, „Saulės“ gimnazija, girininkija, vietos vaikų darželis, specialioji mokykla. Sukvietė išklausyti nuoširdžių padėkos žodžių, paklausyti geros muzikos ir poezijos, pajuokauti ir tiesiog pabendrauti.

DSC 1085Be dirbtinio patoso, jautriai ir šiltai šilutiškiai paminėjo 21-ąsias Laisvės gynėjų dienos metines - Sausio 13-ąją. Šilutės rajone, kaip ir visoje šalyje, ne tik mokyklų, bet ir kitų įstaigų languose rytą sužibo atminimo žvakutės.

Šiemet šilutiškiai buvo raginami kartu pildyti istoriją - pradėtas kaupti 1991 metų sausio įvykių Vilniuje dalyvių sąrašas. Vakare ne tik Sausio 13-osios liudininkai, amžininkai, bet ir vaikai, kuriems perpus mažiau negu Lietuvos nepriklausomybei, o apie kruvinosios nakties įvykius jie žino tik iš pasakojimų, dalyvavo tradiciniame minėjime.