Renginiai ir pramogos

muzikos instrumentai_laukeRajono vadovai brandina mintį Šilutės mieste įrengti nematytą viešą atrakciją - muzikos aikštelę po atviru dangumi.


Tokią naują pramogą pasiūlė „Dego“ lauko muzikos instrumentų platinimo iniciatorės Lietuvoje Eglė ir Lina. Lauko aikštelėse montuojamus aukščiausios kokybės, stacionarius muzikos instrumentus, iš kurių sklinda gražūs ir švelnūs garsai, moterys tiekia iš gamintojų Anglijoje.

vasaros sventes_sekmines_kiausinienePer ištisus tris vasaros mėnesius rastume vos kelis savaitgalius, kuomet kurioje nors rajono seniūnijoje nevyktų šventės. Gegužės pabaigoje šių renginių maratoną pradėjęs Šilutės miesto gimtadienis estafetę perduoda Jonines, Onines ir kitokias gyvenviečių šventes rengiantiems sodiečiams, ne vienas renginys dar ir vidurvasarį drebina Šilutės padangę. Ir niekam ne paslaptis, kad beveik visuose juose alus liejasi laisvai...

Visgi policijos pareigūnai pastebi, kad šventėse mažiau matoma iki nugriuvimo prisivaišinusių piliečių, o dėl tos priežasties beveik nebebūna kruvinų muštynių. Vadinasi, po truputį išmokstame švęsti blaiviai, nors nemažai daliai mūsų tautiečių tokios viešos šventės vis dar yra kone „privalomos išgertuvės“.

Bet mūsų rajone jau yra pirmųjų blaivybės kregždžių - švenčių, kurių organizatoriai moko linksmintis blaiviai.

 usenu ekspedicija_vaikaiLiepos 15 dieną Usėnų filialo bibliotekininkė grupei vaikų surengė pažintinę ekskursiją ir edukacinį užsiėmimą „Senosios Usėnų kapinaitės”.   

burlaiviai1Didžiųjų burlaivių lenktynės „The Tall Ships Races 2017“, birželio 30 d. startavusios Švedijoje, liepos 23-iąją išplaukė į antrąjį lenktynių etapą iš Suomijos ir liepos 29-ąją (šeštadienį) finišuos Klaipėdoje.

Įspūdingą reginį, kuomet Kruizinių laivų terminalo, Danės upės, Vakarų Baltijos laivų statyklos ir LITECTUS III (Memelio miestas) krantinėse bus sušvartuoti 84 didieji burlaiviai, klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės stebėti nuo 5 iki 13 val.

 kintu muzikos_festivalis_gelgotas_griniute_hamelisĮpusėjo didžiausias profesionalus Pamario krašto renginys - 6-asis Kintų muzikos festivalis, kurį organizuoja viešoji įstaiga „Kintai Arts“.

Klausytojai jau turėjo galimybę pasiklausyti trijų koncertų, susitikti su muzikantais. Visi renginiai - išskirtiniai, stebinantys savo unikalumu.

Beje, ir šiemet tarptautinė EFFE organizacija („Europa - festivaliams, festivaliai - Europai“), įvertinusi aukštą Kintų muzikos festivalio lygį, jo regioninę, respublikinę ir tarptautinę svarbą, dar dvejiems metams pratęsė šio festivalio narystę EFFE.

Onines ziurovaiVainuto seniūnijos Gorainių krašto žmonės šeštadienį rinkosi draugėn, kad dar kartą - jau 18-ąjį - pagerbtų liepos pabaigoje savo vardadienius švenčiančias Onutes.

Šv. Onos vardo minėjimas - neatsiejama gorainiškių tradicija, kasmet viduvasarį draugėn suburianti vietinius ir aplinkinių kaimų gyventojus pabendrauti ir kiek atsikvėpti prieš vasaros pabaigos darbymetį. Šiemet šventės dalyvių buvo ypač gausu, mat ir oras pasitaikė itin palankus švęsti.

sveksnos dvaro_svente_2017Švėkšnoje - šventės laukimo nuotaikos, nes šeštadienį įvyks „Dvaro šventė“. Penktadienį, įvyks ir dar vienas renginys - poezijos vakaras „Gėlė ir Vėjas“.

svedijoje Silutes_neigaliejiŠiemet vasara nelepina spinduliais, bet Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos nariams pasiseka sugauti gerų orų. Štai praėjusį šeštadienį visas būrys draugijos narių - net 50 žmonių - susiruošė į kultūrinę - pažintinę kelionę.

1 stoskuviene_dakota_ir_prieskonis_latvijoje„Country Bauska“ yra vienas iš keturių tokio tipo nuolatinių tarptautinių festivalių Europoje, kuris sutraukia geriausius kantri muzikos menininkus iš Latvijos, Europos bei svečius iš JAV. Šį festivalį jau pamėgo šeimos, jo lankytojai gali gyventi palapinių miestelyje, mėgautis vaizdingomis Bauskės apylinkėmis, aplankyti Bauskės pilį ir dalyvauti įvairiuose pramoginiuose renginiuose.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos