Renginiai ir pramogos

Muzikos malunas_2Nuskambėjo paskutinis Saugų „Muzikos malūno“ akordas. Pavasarį prasidėjęs festivalis, profesionaliosios muzikos mėgėjus ir meno mylėtojus visą vasarą kvietė į renginių ciklą - koncertus ir kiną po atviru dangumi. Dažnas „restauruodamas“ savo sielos namus, patirdamas bendrystės džiaugsmą, dar kartą įsitikino, kad plačiai atvertos Saugų evangelikų liuteronų bažnyčios durys yra be išimties visiems, kad šie  Viešpaties namai, tapo kultūros ir šviesos židiniu. Nenuginčijami ir kunigo Mindaugo Žilinskio kažkada ištarti žodžiai, kad bažnyčia be žmonių - tik krūva plytų, o ten, kur dalijamasi džiaugsmais, rūpesčiais ar talentais - yra Dievo namai visiems.

IMGP3150Rugsėjo 8 dieną istorinėje Šilokarčemos aikštėje, Katilų alėjoje kunkuliuos daugiau kaip pusšimtis žuvienės katilų, prie kurių savo meistriškumą demonstruos tarptautinio ir jau 10-ojo Žuvienės virimo čempionato komandos ir geriausi žuvienės virimo meistrai iš įvairiausių kraštų ir regionų.


Trečiadienio, rugpjūčio 22-osios ryto duomenimis, įvertinus 25 jau užsiregistravusių komandų anketas pateikiame įdomią statistiką.

TAPYBA copyLiepos 11 d. menininkai Ieva Tulaitė ir Kipras Černiauskas išplaukė į tapybinę ekspediciją po Lietuvą. Pakeliui jie tapė paveikslus bei kaupė užrašus su kultūrinėmis, gamtinėmis ir meninėmis įžvalgomis.

DSC 0508Jau po trijų savaičių - rugsėjo 8 dieną Šilutėje startuos jubiliejinis - 10-asis Žuvienės virimo čempionatas.

„Šilutės naujienos“ naudojasi išskirtine teise ir kalbina šio jau seniai ne tik respublikiniu, bet ir tarptautiniu tapusio renginio sumanytoją, organizatorių ir vyriausiąjį šefą Marijų BUDRAITĮ.

 

simtmecio lauzai„Senovinė ugnies naktis“ - paskutinį rugpjūčio šeštadienį uždegami simboliniai Baltijos jūros pakrantės šalių laužai, kurie simbolizuoja draugystę, vienybę ir Baltijos jūros šalių bendrą istoriją, kultūrinį paveldą. Uždegami simboliniai laužai primena ir apie Baltijos jūros reikšmę, jos išsaugojimą ateities kartoms.

„Senovinė ugnies naktis“ iniciatyva kviečia švęsti Baltijos jūros šalių šimtmečius ir rugpjūčio 25 d. 20:30 val. uždegti simbolinius vienybės ir draugystės šimtmečio laužus Baltijos jūros pakrantėje.

Jungiantis prie šios iniciatyvos, šimtmečio laužai bus uždegami ir Kintuose prie marių bei Rusnėje - iškyšulyje, kur Nemunas išsiskiria į Atmatą ir Skirvytę

 

festivalis kintu_finalas_Basso_TrioBeveik mėnesį - Pamario krašto gyventojus ir svečius spalvinga profesionalių koncertų įvairove lepinantis Kintų muzikos festivalis artėja link pabaigos. Praėjusį savaitgalį klausytojus pavaišinęs porcija šiuolaikinės muzikos, rugpjūčio 10-11 d. festivalis pasiūlys gurmanišką senosios muzikos dozę ir romantiškų melodijų vakarą. O finišuos rugpjūčio 15 d., profesionalų koncertą dovanosiantis ir pačiai jauniausiai auditorijai, šį kartą atsigręždamas ne tik į sveikus, bet ir į sergančius rajono vaikus.

sveksnos poezijos_vakaras2Švėkšnos Dvaro šventė prasidėjo įžanginiu poezijos ir muzikos vakaru „Gėlė ir vėjas“, kurį jau 4 metus iš eilės organizuoja Tradicinių amatų centras Švėkšnoje.

savaitgalio koncertai_kintuose_synaesthesisŠiemet laviruojantis tarp įvairių muzikos epochų nuo pat baroko, Kintų muzikos festivalis šį savaitgalį spinduliuos šiuolaikinę muziką. Rugpjūčio 3 d., penktadienį, Kintuose koncertuos šiuo metu bene ryškiausias Lietuvoje šiuolaikinę muziką atliekantis jaunatviškas kolektyvas „Synaesthesis“. O rugpjūčio 5 d. festivalio klausytojų laukia išsami pažintis su šiandienos lietuvių muzika: jau daugiau nei dvidešimtmetį skaičiuojantis Trio „Kaskados“ atliks tarp Nyderlandų, Belgijos ir Lietuvos migruojančio kompozitoriaus Vykinto Baltako kūrinių programą.

ZUVIENE 2017__191Šilutės rajono bendruomenės, įmonių ir įstaigų kolektyvai jau kviečiami registruotis dalyvauti tarptautiniame, jubiliejiniame - jau dešimtajame Žuvienės virimo čempionate. Čempionatas vyks istorinėje Šilokarčemoje - senojo turgaus aikštėje (Turgaus g. 5, Šilutėje) 2018 metų rugsėjo 8 d., nuo 12 val.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt