Renginiai ir pramogos

Gieda silutiskiaiLietuviai - vienintelė tauta, kurios himnas kartą per metus apskrieja visą Žemės rutulį. Kasmet liepos 6 d., 21 val. vietos laiku lietuviai visame pasaulyje gieda „Tautišką giesmę“.

Nešini vėliavomis, apsirengę tautiniais drabužiais, su šypsenomis veiduose „Tautiškos giesmės“ giedoti rinkosi ir Pamario krašto gyvenojai. Lietuvišką himną jie giedojo įvairiose vietose - prie paminklų, prie bažnyčios, parkuose, ant Minijos tilto, netgi užsienio šalyse.

EMLAPIS 1Mėgsti keliauti ir ieškai naujų iššūkių? Jei taip, turim tau bei tavo draugams puikią idėją! Liepos 12 d. startuoja projektas, sujungęs visas 60 savivaldybių, ”Surink Lietuvą”, kurio esmė Lietuvos šimtmečio proga, paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, tačiau ir pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Koks viso to tikslas? Ogi, kiekviename aplankytame krašte gausi puikią galimybę įsigyti to krašto formos magnetuką, surinkus visas 60 dalių - sujungti jas į vieną visumą -Lietuvos žemėlapį!

 DSC2694Dvi savaitgalio dienas vykęs 9-asis Rusnės festivalis šiemet pirmą kartą country stiliaus muziką pakeitė populiarios estrados fiesta.

Festivalio organizatorius Vygantas Stoškus ne kartą yra sakęs, kad jo gyslomis teka ne kraujas, o country muzika. Dabar jis priverstas apmaudžiai pripažinti, kad 8 metus puoselėtas Pamario country festivalis buvo pasiekęs tokios muzikos fanų ribą - nebepritraukdavo daugiau nei 1,5 tūkstančio žmonių.

Šiemet Rusnės festivalį per dvi dienas aplankė apie pustrečio tūkstančio žmonių. Tai tik pusė to, kiek buvo tikėtasi ir pasiruošta, bet jau akivaizdu, kad repertuaro pokyčiai teisingi.

kmfVisada apima malonus jaudulys laukiant festivalio atidarymo dienos, nes sunku patikėti, kad prieš 7 metus niekas net nesvajojo, jog nuo draugiško NIKO ansamblio ir jo vadovo Gedimino Gelgoto atvykimo į Kintus prasidės Kintų muzikos festivalis.

Šešeri festivalio metai atnešė daug žinių, dalyvavimo tarptautiniuose forumuose (Nordic Baltic festivalių platformoje, Lietuvos festivalių aljanse). Tapome Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos nariais, o tarptautinėje erdvėje - EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) nariais bei tarptautinės menininkų rezidencijų asociacijos ResArtis nariais.

 

21056041 1791099027570949_6846058728059128423_oKlaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija kviečia susipažinti su vieninteliu šalies uostu iš arčiau. Jau šiandien prasideda registracija į pažintinius edukacinius užsiėmimus "Kryptis – jūra". Kaip ir įprastai, visą vasarą bus rengiamos nemokamos ekskursijos po Klaipėdos uostą.

 

0.414500001530537453Liepos 1-ąją iškilmingai atšventęs 80-ąjį gimtadienį, Lietuvos zoologijos sodas pradeda jau devintąjį savo veiklos dešimtmetį.

 

781eacc551c7f624f09af49e269689e0AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – Telecentras) su Lietuvos neįgaliųjų organizacijomis sutarė, kad šiemet Vilniaus TV bokštas 3 dienas atvers duris žmonėms su judėjimo negalia ir sudarys galimybę jiems pakilti į bokšto viršuje esančią apžvalgos aikštelę. Artimiausia atvirų durų diena judėjimo neįgaliesiems – birželio 27-oji. Taip pat žmonėms vežimėliuose bus suteikta galimybė pakilti į Vilniaus TV bokštą liepos 22 ir rugsėjo 23 dienomis.

 

Untitled-1 copyLeidybos namai „Terra Publica“ su dideliu džiaugsmu pristato gegužės mėnesį pasirodžiusią knygą „Vysla per Lenkiją“ ir kviečia susitikti birželio 13 d. (trečiadienį) 17.00 val. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (Tilžės g. 10, Šilutė).

Lygiai prieš metus skaitytojams buvo pristatyta pirmoji nacionalinės ekspedicijos knyga „Nemunu per Lietuvą“. 2017 m. šis leidinys tapo perkamiausia pažintine knyga Lietuvoje.

 

biblioteka simtmecio_vasara2Šilutės miesto šventės metu F.Bajoraičio viešoji biblioteka į Vasaros kiemelį pakvietė miestelėnus ir miesto svečius pasitikti Šimtmečio vasarą. Renginyje dalyvavo aktorius, bardas Gediminas Storpirštis ir literatas Juozas Žitkauskas. Jie atliko literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Tėvynė Lietuva – mielesnė už sveikatą“.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt