Renginiai ir pramogos

Mykolines 1_pMykolinių šventės Žemaičių Naumiestyje metu, krašto ūkininkai paskelbė, kad jau dabar prasideda naujas ir... sveikas šių metų gyvenimas. Jų nuomone, naujo gyvenimo pradžia yra tada, kai visas derlius jau aruoduose, o šeimynykščiai maitinasi tik šviežiu maistu - tuomet galima švęsti ir šventės gėrybėmis pasidalinti su kitais. 

Šventėje organizuoti devyni bendruomenių ir ūkininkų kiemeliai, kuriuose kunkuliavo kopūstienės katilai. Skaniausios kopūstienės varžytuvės Mykolinėse rengiamos kasmet. Dalyvių kiemeliuose stalai linko nuo kitokių gardumynų, kuriais buvo vaišinami visi, kas tik užsukdavo. Taigi, praėję Grūdų gatvę, Pieno alėją ir Mėsos bei žuvies skverus, visi galėjo įsitikinti, kad metai bus sotūs ir laimingi, nes ir patys jau buvo sotūs.

Šventės metu pagerbti ir du Mykolai, kurie atsiėmė jiems skirtus prizus. Abiejų amžiaus skirtumas didžiulis - apie 60 metų: senolis Mykolas Kerinas jau tradicinis Žemaičių Naumiesčio Mykolinių dalyvis, o vienuolikmetis Mykolas Jucius dar tik pradeda jose lankytis.     

RUSNEDANCING.NEFPer metus Pamario krašte įvyksta keletas renginių, garsinančių Šilutės vardą visoje Lietuvoje. Neabejotinai vienas jų - didžiausioje šalies saloje rengiamas „Rusnės festivalis“. Renginio organizatoriai jau dabar galvoja apie kitus metus ir norėtų, kad jubiliejinis - 10-asis festivalis nuskambėtų su trenksmu. Tačiau norint tą pasiekti, reikalinga rėmėjų pagalba - idėjomis, darbais ar pinigais.

zuvieneKai viskas sugula į savo vietas, nurimsta aistros, išplaunami žuvienės katilai, o ugniakurų skardos sugula į Šilutės seniūnijos sandėlį. Atlaikius čempionato fanų komplimentus ir amžinųjų skeptikų kritiką, norisi iš visos širdies padėkoti.

 

Untitled-2 copySvarstote, kokiais drabužiais, aksesuarais, grožio priemonėmis, o galbūt interjero detalėmis papildyti savo rudens pirkinių sąrašą? Tuo pasirūpins rugsėjo 22 dieną į Klaipėdą atvyksianti didžiausia mados ir grožio mugė „Design for life“. Stulbinantį skaičių prekės ženklų po vienu stogu sutraukiantis nemokamas renginys taps tikra atgaiva rudeniškam šeštadieniui.

 

2 demoKlaipėdos valstybinė kolegija tęsia renginių ciklą, skirtą Valstybės 100-mečiui paminėti ir kviečia susiburti Klaipėdos miesto akademinę bendruomenę. Nuo 2005 m. Klaipėdos valstybinėje kolegijoje organizuojamas tradicinis KVK talentų konkursas „Išlįsk į šviesą“ kasmet nepraranda aktualumo, kaskart sulaukia dalyvių ir žiūrovų dėmesio. Todėl švenčiant Valstybės šimtmetį nutarta išplėsti renginį – organizuoti Klaipėdos miesto studentų talentų konkursą „Šimtmečio talentas“ sukviečiant dalyvauti studentus iš visų Klaipėdos miesto aukštųjų mokyklų.

 

RUDENS SVENTE_A6_su_draugais__9_vERSIJATautodailės ir amatų mugė, gurmanų turgus, koncertai, mamyčių ir bagažinių turgelis - šios ir dar daugybė kitų veiklų bei pramogų veiks rugsėjo 15 dieną, šeštadienį, Rudens prekybos ir pramogų mugės metu.

 

Ansamblis LietuvaMinint Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį savo pajėgas sujungė du veržlūs ir profesionalūs kolektyvai – savo veidą ką tik atnaujinęs Valstybinis ansamblis „Lietuva“ ir plačiai auditorijai gerai žinoma folkroko grupė „Žalvarinis“. Naujajam sezonui sukurta koncertų programa „Švęskime laisvę“ – vis įdomesnių išraiškos formų ieškančio ansamblio ir garsios grupės bendras projektas.

Naujoje bendroje 1,5 valandos trukmės „Lietuvos“ ir „Žalvarinio“ programoje vyrauja pakili nuotaika. Čia supinti autentiški lietuvių liaudies dainų tekstai, tautinių šokių elementai ir liaudies instrumentų skambesys. Daugeliui pažįstamas tradicines spalvas paryškina šiuolaikinės muzikos ir elektrinių gitarų skambesys.

lektuveliaiPaskutinį vasaros šeštadienį Šilutės padangėn kilo „Lituanicos“, „FW90“, „Zero“, „Ekstra“ ir kiti žinomų lėktuvų kopijų modeliai. Šilutėje vyko vienintelis toks Lietuvoje renginys - radijo bangomis valdomų lėktuvų kopijų varžybos Igno Mikalausko taurei laimėti. Renginį organizavo Šilutės klubas „Skrydis“.

15 varžybų dalyvių iš 6 miestų atsivežė išties įspūdingus modelius: su 3 metrų ilgio sparnais, reaktyviniu varikliu. Žiūrovams lėktuvų kopijos rodė ne tik akrobatines figūras, bet ir žavėjo 3D skrydžio vaizdais. Šiemet taurę išsivežė klaipėdiečių komanda, antri buvo vilniečiai, o treti - šilutiškiai.

Muzikos malunas_2Nuskambėjo paskutinis Saugų „Muzikos malūno“ akordas. Pavasarį prasidėjęs festivalis, profesionaliosios muzikos mėgėjus ir meno mylėtojus visą vasarą kvietė į renginių ciklą - koncertus ir kiną po atviru dangumi. Dažnas „restauruodamas“ savo sielos namus, patirdamas bendrystės džiaugsmą, dar kartą įsitikino, kad plačiai atvertos Saugų evangelikų liuteronų bažnyčios durys yra be išimties visiems, kad šie  Viešpaties namai, tapo kultūros ir šviesos židiniu. Nenuginčijami ir kunigo Mindaugo Žilinskio kažkada ištarti žodžiai, kad bažnyčia be žmonių - tik krūva plytų, o ten, kur dalijamasi džiaugsmais, rūpesčiais ar talentais - yra Dievo namai visiems.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt