Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Medžiojamųjų gyvūnų apskaita – objektyvesnė ir tikslesnė

Image - Medžiojamųjų gyvūnų apskaita – objektyvesnė ir tikslesnė

  „Nuo šiol duomenys apie medžiojamųjų gyvūnų gausos pokyčius šalyje bus objektyvesni ir tikslesni, paremti skirtingais informacijos šaltiniais. Nauja ir tai, kad informacija apie vilkus ir kitus didžiuosius plėšrūnus bus kaupiama

Pirmadienis, 19 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

A.Pupšys: „Esu aktyvus, nes man rūpi“

Image - A.Pupšys: „Esu aktyvus, nes man rūpi“

Pasibaigus tretiesiems mano kadencijos Šilutės rajono taryboje metams, noriu pasidalinti nuveiktais darbais ir keliomis įžvalgomis su krašto gyventojais.2017 metais dirbau Socialinių reikalų komitete, Sporto tarybos pirmininku, VšĮ „Šilutės sportas“ Stebėtojų

Penktadienis, 9 Vasaris Komentarai (3)

Problema

Ar gali alkotesteris klaidinti? Greičiausiai gali...

Image - Ar gali alkotesteris klaidinti? Greičiausiai gali...

Ar gali būti žmogus blaivas, o alkotesteris „girtas“? Apie tai, kad alkotesteris parodė neteisingus rodmenis, visuomenėje nuolat kyla diskusijų, jų gausu internete.„Taip ir negėręs teises gali padėti“, - sako šilutiškis

Trečiadienis, 14 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šią savaitę tuokiasi

Image - Šią savaitę tuokiasi

Pateikiame informaciją apie artimiausiu metu įvyksiančias santuokas, registruojamas Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos

Pirmadienis, 19 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Image - Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Eglučių įžiebimo šventės toliau vilnija per visas rajono seniūnijas, o mes ir vėl su skaitytojais dalijamės mielomis

Sekmadienis, 24 Gruodis Komentarai (0)

Savivaldybėje

PRIEPLAUKA 2Tarp gausaus būrio ministrų, kurie dabar plūsta į Šilutės rajoną, bene pagarbiausiai buvo sutiktas susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Į svečius jį pasikvietė Rusnėje Pakalnės upės senvagėje prieplauką žvejų laivams ir valtims statančios UAB „Šilutės polderiai” direktorius Arūnas Jagminas bei nemažai dėl šios statybos finansavimo pasirūpinęs mūsų krašte išrinktas LR Seimo narys Artūras Skardžius.

Statyboms jau gerokai įpusėjus, jie su Savivaldybės vadovais nutarė prieplaukos vienoje iš betoninių konstrukcijų įmūryti kapsulę su raštu ateities kartoms apie prieplaukos statybą, finansavimą, statybos vykdytojus bei liudininkus.

Tačiau kapsulės padėjimas - ne vienintelis ministro R.Sinkevičiaus vizito tikslas. Važiuodamas į Rusnę su visa Savivaldybės administracijos bei politikų palyda jis trumpai stabtelėjo labiausiai pavasario potvynio metu užliejamoje kelio Šilutė - Rusnė dalyje ir trumpai informavo apie estakados statybos perspektyvą ir realiausią konkrečių statybos darbų datą - 2017 metais.

atlieku rusiavimas konteineriai12 tūkstančių tonų - tiek atliekų iš mūsų rajono kasmet išvežama į Dumpių sąvartyną, esantį šalia Klaipėdos.

Šilutės savivaldybė jau suskato mažinti šių atliekų kiekius, o tuo pačiu - pristabdyti pinigų tekėjimą iš mūsų visų kišenių, nes už išvežamas rūšiuotas atliekas, tinkamas perdirbti, nei gyventojams, nei Savivaldybei mokėti nereikia. Jau nekalbant apie tai, kad rūšiuodami atliekas ir Žemę savo palikuonims kur kas švaresnę paliktume.

Ta tema Savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje dar kartą priminta apie antrinių žaliavų rūšiavimo naudą ir raginta visiems tai daryti.

gandzio kalenbacho paminklas indu vizitas rusnejeNetrukus daugiau nei milijardą Indijos gyventojų pasieks žinia apie Lietuvos pamarį - apie Rusnės salą. Antradienį Šilutėje viešėjo Lietuvos ambasadorius Nepalui ir Bangladešui (Indija) Laimonas Talat-Kelpša su žmona, Lietuvos garbės konsulas Kalkutoje Arvind Sukhani ir vieno iš garsiausių pasaulyje dienraščių „Indian Times“ žurnalistas Kounteya Sinha.

Atvykusieji susitiko su rajono vadovais, domėjosi krašto kultūra, gamtinėmis bei kultūrinėmis vertybėmis. Be abejo, pagrindinė diskusija buvo apie skulptūrą, įamžinančią pasaulinio garso asmenybę - Indijos tautinio išsivadavimo lyderį Mahatmą Gandį ir jo bičiulį rusniškį Hermaną Kalenbachą. Skulptūra Rusnės saloje turėtų būti atidengta rudenį.  

BUSTAS 12 ZALGIRIO 3 2Šilutėje viešėjęs aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas šilutiškiams sakė, kad dabar geriausia daugiabučių namų modernizacijos reklama yra jau atnaujinti namai ir ten gyvenančių žmonių atsiliepimai.

Šilutės renovuojamus daugiabučius namus administruojančios bendrovės direktorius Algis Šaulys sako, kad rajone dar yra bemaž du šimtai daugiabučių namų, kuriuos reikėtų renovuoti. Bendrovės direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas tikino, kad pirmiausia pradėti atnaujinti daugiausia šilumos sunaudojantys pastatai. Savivaldybės iniciatyva atnaujinama 17 rajono daugiabučių, statytų iki 1993 m.

Du iš jų - Lietuvininkų g. 14 ir Knygnešių g. 5 - jau užbaigti, darbus priėmė valstybinė komisija. Keturių namų visi modernizavimo darbai baigti ir valstybinei komisijai bus priduoti iki birželio  pabaigos, o kitų namų renovacija bus baigta iki šių metų pabaigos.

Jau parengti dar septynių daugiabučių atnaujinimo dokumentai ir gautas Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) pritarimas, kad dar šiemet juose būtų pradėti rangos darbai.

Lygiagrečiai su Savivaldybės parinktais renovuoti pastatais vyksta dar 8 daugiabučių renovacija, kurią inicijavo patys gyventojai. Jie renovacijos darbų administratoriumi pasirinko kitą administruojančią bendrovę. Pasak jos direktoriaus Alekso Kvederio, 8 namai jau pradėti renovuoti, o dar 5 daugiabučių atnaujinimui rengiami dokumentai, kurie padės užsitikrinti BETA pritarimą renovacijai ir valstybės paramą.

O štai ką pasakoja pirmųjų rajone renovuotų namų gyventojai, kurie jau šiltai žiemojo ir džiaugiasi pasikeitusiomis gyvenimo sąlygomis.

DSC 1532Redakciją pasiekė žinia, kad Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre, visų čia dirbusiųjų pedagogų nuostabai, atsirado dar viena įstaigos direktorės Žibutės Daukontienės pavaduotoja - Laima Navickienė.

L.Navickienė Lietuvoje tapo žinoma kaip moksleivių prostitucijos skandalu ir LR Prezidentės D.Grybauskaitės vizitu išgarsintos įstaigos - Švėkšnos specialiojougdymo centro - direktorė.

Bet tai - jau istorija, nes birželio 1 dieną L.Navickienė atsisveikino su Švietimo ir mokslo ministerijos valdomu ugdymo centru ir jos iniciatyva šalių sutarimu buvo atleista iš direktorės pareigų.

Keisčiausia, jog jau tą pačią dieną L.Navickienė priimta į Savivaldybės valdomą įstaigą - tapo Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktorės pavaduotoja.

Pastaroji žinia rajono pedagogų visuomenėje sukėlė daug klausimų. Kodėl niekur nebuvo paskelbta, kad Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrui reikia dar vienos direktorės pavaduotojos? Kodėl nebuvo skelbtas konkursas - gal ir kiti pedagogai norėtų pretenduoti į šias pareigas? Kodėl pasirinkta būtent L.Navickienė?

Daugeliui peršasi prielaida, kad L.Navickienei suteikta protekcija, nes ji yra rajono mero Vytauto Laurinaičio bendražygė - partijos Tvarka ir Teisingumas narė, kartu su meru palikusi Liberalų ir centro sąjungos partiją.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos