Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Nemuno deltos upėse - lietaus sunešto purvo vonios

Image - Nemuno deltos upėse -  lietaus sunešto purvo vonios

Sekmadienio rytą į Nemuno paplūdimius ir žvejybos vietas susirengę žmonės gerokai nustebo pamatę upių vandenį: vietoje įprasto skaidraus, žalsvai melsvo atspalvio vandens upėmis tekėjo balintos kakavos spalvos sudrumstas vanduo, kuokštais

Antradienis, 18 Liepa Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Atviras laiškas paminklo Nepriklausomybės signatarui K.S.Šauliui projektuotojams

Image - Atviras laiškas paminklo Nepriklausomybės signatarui K.S.Šauliui projektuotojams

Antradienį Šilutėje surengtas Švėkšnos centre numatyto pastatyti paminklo 1918 metų Lietuvos Nepriklausomybės signatarui Kazimierui Steponui Šauliui, kilusiam iš Stemplių kaimo (netoli Švėkš- nos), viešas projekto svarstymas.Jame dalyvavo dvi švėkšniškės, aktyvios

Trečiadienis, 5 Liepa Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

Image - Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

 Klausimas: Norėčiau gauti konsultaciją teisiniais klausimais, tačiau neturiu finansinių galimybių kreiptis į advokatus. Ar galima teisinę konsultaciją gauti

Ketvirtadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Politika

S.Tamašauskienė nusižengė ir pati save nubaudė

Image - S.Tamašauskienė nusižengė ir pati save nubaudė

Liepos 29 dieną Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje oficialiai iš opozicijos lyderės bei Antikorupcijos komisijos pirmininkės pareigų atsistatydino konservatorė Sandra Tamašauskienė.“Šilutės naujienos” jau rašė, kad taip pasielgti ji nusprendė, kai

Ketvirtadienis, 6 Liepa Komentarai (0)

Problema

Muziejaus pastato dilema - privatizuoti ar palikti - tęsiasi

Image - Muziejaus pastato dilema - privatizuoti ar palikti - tęsiasi

Opozicijos politikai dar griebiasi šiaudo gelbėdami visuomenininkams, kad senasis muziejus išvengtų privatizacijos. Pasiremdami gegužinėje surinktais poros šimtų žmonių parašais, devyni politikai bandė skubos tvarka registruoti birželio 29 dienos savivaldybės Tarybos

Penktadienis, 14 Liepa Komentarai (0)

Savivaldybėje

Ekstremaliame bėgime: purvo vonios ir motociklų skrydžiai virš galvos

Image - Ekstremaliame bėgime:  purvo vonios ir motociklų skrydžiai virš galvos

Ar ryžtumėtės šliaužti klampių durpių purvo pilnu griovu, virš galvos skraidant motociklams? Manot, tai beprotybė? Ne. Tokius ekstremalius išbandymus patyrė daugiau kaip 100 drąsuolių, šeštadienį dalyvavusių ekstremaliame bėgime „Kiškio dauba“. „Šiemet

Trečiadienis, 19 Liepa Komentarai (0)

Seniūnijose

Katytiškiai kuria gyvenimą ir laukia sugrįžtančių žemiečių

Image - Katytiškiai kuria gyvenimą ir laukia sugrįžtančių žemiečių

Katyčių miestelio šventėje „Sugrįžimai“ iš dalyvių lūpų kaip malda dažnai skambėjo frazė: „Mes čia kuriame gyvenimą ir sveikiname sugrįžtančius“. Juk kaip ir visoje Lietuvoje, dažnoje katytiškių šeimoje yra iškeliavusiųjų gyventi

Šeštadienis, 15 Liepa Komentarai (1)

Savivaldybėje

slavska delegacijaŠilutės, Šilalės ir Slavsko (Kaliningrado sr.) vadovai sausio 21 d. pasirašė projekto „Valymo įrenginių ir kanalizacijos tinklų statyba bei vandentiekio tinklų statyba pasienio teritorijose tarp Kaliningrado srities ir Lietuvos“ paramos sutartį.

Projektą „Kanalizacijos ir nuotekų valyklų ir vandentiekio tinklų įrengimas Kaliningrado srities ir Lietuvos pasienio teritorijoje“ įgyvendins Slavsko municipalinio rajono administracija, o Šilutės ir Šilalės rajonų savivaldybių administracijos bus projekto partneriai.

Projekto biudžetas yra 8 159 805,91 euro. Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos EKPP bendradarbiavimo per sieną programos finansuojama dalis yra 81,94 proc. ir sudaro 6 686 470 eurų, o likusią dalį - 18,06 proc. - išlaidų padengs paramos gavėjas ir jo partneriai.

ndrp pristatymas lydisIš Nemuno deltos regioninio parko (NDRP) į gimtąją Žemaitiją vadovauti nacionaliniam parkui rengiasi grįžti žemaitis Ramūnas Lydis. Šiam miškininkystės specialistui toli gražu nepavyko išspręsti visų regioninio parko problemų, tačiau kai kuriose parko dalyse atnaujinta infrastruktūra.

Vis dėlto, ateinant pavasariui iš po sniego lendančios šiukšlės bado akis.

visureigisJei apledijusiuose Pamario laukuose ar potvynio vandenų užlietose pievose pamatysite raudoną transporto priemonę, žinokite, kad tai - į pagalbą apsemtų kaimų gyventojams skubanti tanketė „Marija“.

Taip bendrovė „ORLEN Lietuva“ vadina savo vikšrinį visureigį, kurį neatlygintinai perdavė naudoti Šilutės rajono savivaldybei. Antradienį Savivaldybėje pasirašyta 3 metų panaudos sutartis.

Pristatydamas dovaną AB „ORLEN Lietuva“ Viešųjų ryšių direktorius Audrius Stasiulaitis sakė, kad įmonė vykdo įvairius socialinius projektus. Vienas iš jų - dovana potvynių varginamiems Pamario gyventojams. Pasak A.Stasiulaičio, ši iniciatyva - gražus verslo įmonės, jos darbuotojų ir valstybinės įstaigos bendradarbiavimo pavyzdys.

gelezinkelio tiltas senasis siluteje 01Rajono Savivaldybėje nebe pirmą kartą vykstantys svarstymai, kaip parsigabenti istorinę vertybę - geležinkelio stoties pėsčiųjų tiltą, problemos vis dar nepajudina iš vietos.

Praėjusią savaitę vėl posėdžiavo Arvydo Jako vadovaujama darbo grupė, turėjusi rasti sprendimą dėl tilto pargabenimo. Į posėdį atvyko „Lietuvos geležinkelių“ Klaipėdos geležinkelių infrastruktūros atstovai. Bet toliau kalbų ir vėl nepažengta.

Pagrindinė neapsisprendimo priežastis, žinoma, yra pinigai: šio tilto pargabenimas ir pastatymas, preliminariais skaičiavimais, atsieitų daugiau nei milijoną litų. Kas turėtų padengti tas išlaidas - Savivaldybė ar „Lietuvos geležinkeliai“?

DSC01543Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis praėjusią savaitę lankėsi Aplinkos ministerijoje ir pasirašė partnerystės dėl projekto „Daugiabučių namų modernizavimo skatinimas II etapas“ įgyvendinimo ir bendradarbiavimo dėl energinio efektyvumo didinimo programų įgyvendinimo savivaldybėje sutartį.

Sutartį pasirašė projekto vykdytojas, Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros direktorius Algirdas Čepas, Aplinkos ministerija, atstovaujama aplinkos viceministrės Daivos Matonienės.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos