Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Image - Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Praėjęs savaitgalis grybautojus džiugino įspūdingais laimikiais. Švėkšnos miškuose grybavęs Egidijus rado 1,470 kg sveriantį baravyką, nuo jo tik šiek tiek atsiliko juknaitiškė Danutė, kurios laimikis - 1,360 kg grybų karalius.

Penktadienis, 11 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Atsargiai Naujakuriuose: pamesite ratus

Image - Atsargiai Naujakuriuose:  pamesite ratus

Vaizdelis Naujakurių gatvėje: kelyje išlupti asfalto lopai, paliktos didžiulės lietaus prilytos duobės. Važiuojant šiuo keliu, jokių įspėjamųjų ženklų, kad laukia „staigmena“, kurios neišvengęs gali suniokoti automobilį ar bent jau prarasti

Sekmadienis, 10 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

„Rotary“ klubo iniciatyva Šilutėje augs sveikesni vaikai

Image - „Rotary“ klubo iniciatyva  Šilutėje augs sveikesni vaikai

Lapkričio 4 d. Šilutės „Rotary“ klubo iniciatyva (prezidentas Viktoras Šileikis) susitiko visų Šilutės miesto vaikų darželių, Švietimo skyriaus atstovai, Šilutės rotariečiai ir svečiai iš Plungės „Rotary“ klubo. Susitikimo tikslas –

Sekmadienis, 10 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

ASOCIACIJOS KONTROLE 1Rajono Tarybos Kontrolės komitetas suabejojo, ar dvi mūsų rajone veikiančios asociacijos - VšĮ „Pasienio žuvys“ ir vietos veiklos grupių asociacija „Lamatos žemė“ - spės įsisavinti visas paramos lėšas, kurias gali gauti projektams vykdyti.

Šių metų pabaigoje „Pasienio žuvys“ skelbs paskutinį kvietimą (iš 5 kvietimų) teikti projektus finansinei paramai gauti. Ar „Pasienio žuvys“ gaus tiek projektų, kad galėtų paskirstyti galimus 5,822 mln. litų? Juk dabar asociacija turi tik 9 projektines sutartis, kurioms įgyvendinti žuvininkystės įmonės gaus 945 tūkst. litų.

„Lamatos žemei“, kurios projektams įgyvendinti skirtas 9 mln. Lt finansavimas, įsisavinti paramos lėšas sekasi sklandžiau - apie tris ketvirtadalius paramos lėšų jau paskirstyta rajono bendruomenių projektams. Paskutinis kvietimas bus balandį.
Nerimą kelia tik tai, kad asociacijos valdyba yra įsivėlusi į teisminius ginčus. Teismo sprendimu, areštuota 20,4 tūkst. Lt asociacijos administracijos lėšų.

ledo luitas jegainesAntradienį vykęs susitikimas dėl vėjų jėgainių plėtros Šilutės rajono vadovams galėjo baigtis skaudžia nelaime. Po diskusijos šalia vienos iš Didšilių - Rudynų vėjo jėgainių parko elektrinės, rajono merė Daiva Žebelienė, administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis jau suko automobilio link, kai išgirdo trenksmą. Pasirodo, ant automobilio žnektelėjo nuo jėgainės sparno atsiplėšęs ledo luitas.

Ledo luitas krito ant Šilutės savivaldybei priklausančio automobilio, kuriuo atvyko rajono vadovai. Tuo metu viduje sėdėjo vairuotojas, todėl, laimė, kad ledas krito ne ant priekinio stiklo. Išmuštas automobilio galinis stiklas, aplankstytas stogas, bagažinė.

nuotraukos 023Ketvirtadienį Vilniuje rajono merė Daiva Žebelienė ir jos pavaduotojas Algirdas Balčytis dar kartą kėlė melioracijos statinių priežiūros nepakankamo finansavimo problemą.

Polderių problemos - žemės ūkio ministrui

Rajono vadovai žemės ūkio ministrui Virgilijui Juknai įteikė raštą apie tai, kad valstybei priklausančių melioracijos statinių priežiūrai yra skiriamas nepakankamas finansavimas.

mokyklos praustuvaiŠvėkšnos specialiosios mokyklos moksleivių bendrabutyje baldai taip susidėvėję, kad kitose rajono mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose taip nudėvėtų baldų nerastum net rūsiuose. Moksleiviai mokosi šaltuose kabinetuose vilkėdami striukes, nes sandarūs langai yra tik pusėje kabinetų.

Tokią karčią tiesą rajono Tarybos Kontrolės komiteto posėdyje išsakė Savivaldybės kontrolierė Jolita Stonkuvienė. Ji kvietė rajono politikus aplankyti šią mokyklą ir kuo greičiau spręsti klausimą, kaip pagerinti mokymosi ir gyvenimo sąlygas moksleiviams.

936829 22692229Šiandien Seimo Pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio iniciatyva Didšilių kaime (Šilutės seniūnija) vyks keturių ministerijų atstovų, įvairių specialistų bei vietos gyventojų susitikimas dėl šioje vietovėje pastatytų ir dar ketinamų statyti vėjo jėgainių.

Į Seimo vicepirmininką kreipėsi ne tik Didšilių kaimo gyventojai, skųsdamiesi neigiamu poveikiu sveikatai, bet ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, kurie teigia, kad besisukančios vėjo jėgainės trikdo radiolokatorių, stebinčių oro erdvę, sklandų veikimą ir taip sudaro kliūtis radiolokacinėms bangoms plisti ir sukelia priimamų duomenų apdorojimo klaidas.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt