Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

Image - Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

  Šilutėje lankėsi Aplinkos apsaugos viceministrės Rasa Vaitkevičiūtė ir Justina Grigaravičienė. Susitikime su savivaldybės vadovais bei administracijos specialistais kalbėta apie potvynio valdymo priemones. Pasak J. Grigaravičienės, su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Žalgirių gyventojai nerimauja: ar Savivaldybė pasotino tik pažadais?

Image - Žalgirių gyventojai nerimauja:  ar Savivaldybė pasotino tik pažadais?

Prieš tris savaites Savivaldybės pagalbos šaukęsi ir pažadų nepalikti nelaimėje sulaukę potvynių vandenų kasmet semiamo Žalgirių kaimo Šilinės gatvės gyventojai vėl nerimauja. Jų nerimo priežastis – kelio į Rusnę rekonstrukcija,

Penktadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės policijos kieme - du nauji „VW Caddy“

Image - Šilutės policijos kieme - du nauji „VW Caddy“

Šilutės policijos komisariato kieme jau savaitę stovi du naujutelaičiai automobiliai „VW Caddy“ – dalis visos Lietuvos policijos automobilių parką papildžiusių naujų transporto priemonių. Dabar Šilutės policija turi 9 tarnybinius automobilius

Pirmadienis, 18 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

ukininkai skalunai norkienePrieš savaitę vykusiame Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus narių susirinkime buvo karšta. Rajono ūkininkai sunerimo dėl jiems įbruktų pasirašyti sutarčių su skalūninių dujų paieška užsiimančia bendrove teisėtumo.

Pasirašyti tokias jau parengtas sutartis rajono žemdirbius ragino seniūnijų žemės ūkio specialistai. Ūkininkai įsitikinę, jog darė jie tai ne savo iniciatyva, bet gavę nurodymus iš aukščiau.

Kaimo reikalų skyriaus vadovai neigia liepę savo specialistams dirbti ne savo darbą - padėti skalūninių dujų ieškotojams susitarti su ūkininkais. Bet kaip tik Kaimo reikalų skyriui ir teks išaiškinti, kas vis dėlto liepė.

vejo jegaines laukePraėjusią savaitę dar kartą iškelta opi vėjo jėgainių plėtros Šilutės rajone problema. Šįkart dėmesio centre atsidūrė netoli Grabupių esantis Didšilių - Rudynų vėjo jėgainių parkas. Vietiniai gyventojai atvykusiems įvairių ministerijų atstovams išsakė būgštavimus dėl žalingo poveikio sveikatai, piktinosi, jog jėgainės pastatytos negavus žmonių sutikimo, pažeidžiant įstatymus.

Beje, šio parko atsiradimas privertė koreguoti Lietuvos įstatymus, nes jėgainės trukdė kariuomenės radiolokatoriams, stebintiems oro erdvę.

onehandŠilutės miesto ir Žemaičių Naumiesčio paviršinio vandens (lietaus) nuotekų tinklus perdavus vandentvarkos įmonei UAB „Šilutės vandenys“, vartotojai gali būti „apdovanoti“ dar vienu mokesčiu.

Tokią galimybę numato Savivaldybės administracija, ketinanti „lietaus mokestį“ užkrauti tik ant verslininkų pečių.
Kai kuriuos politikus stebina tokia perspektyva, tačiau visi rajono Tarybos komitetai yra pritarę klausimą dėl lietaus kanalizacijos tinklų perdavimo „Šilutės vandenims“ svarstyti šios savaitės Tarybos posėdyje.

LAMATOJEAsociacijos „Lamatos žemė“ visuotiniame susirinkime nauju valdybos nariu buvo išrinktas Šylių bendruomenės pirmininkas Arūnas Uselis.

Pasikeitimus asociacijos vadovybėje paskatino Žemės ūkio ministerijos nurodymas, kad asociacijos valdybos nariu negali būti asociacijos administracijoje dirbantys asmenys.

Dėl to asociacijos valdybos pirmininkas ir minėtoje administracijoje projekto vadovo pareigas einantis Vytautas Laurinaitis atsisakė valdybos nario ir tuo pat metu valdybos pirmininko pareigų.

ASOCIACIJOS KONTROLE 1Rajono Tarybos Kontrolės komitetas suabejojo, ar dvi mūsų rajone veikiančios asociacijos - VšĮ „Pasienio žuvys“ ir vietos veiklos grupių asociacija „Lamatos žemė“ - spės įsisavinti visas paramos lėšas, kurias gali gauti projektams vykdyti.

Šių metų pabaigoje „Pasienio žuvys“ skelbs paskutinį kvietimą (iš 5 kvietimų) teikti projektus finansinei paramai gauti. Ar „Pasienio žuvys“ gaus tiek projektų, kad galėtų paskirstyti galimus 5,822 mln. litų? Juk dabar asociacija turi tik 9 projektines sutartis, kurioms įgyvendinti žuvininkystės įmonės gaus 945 tūkst. litų.

„Lamatos žemei“, kurios projektams įgyvendinti skirtas 9 mln. Lt finansavimas, įsisavinti paramos lėšas sekasi sklandžiau - apie tris ketvirtadalius paramos lėšų jau paskirstyta rajono bendruomenių projektams. Paskutinis kvietimas bus balandį.
Nerimą kelia tik tai, kad asociacijos valdyba yra įsivėlusi į teisminius ginčus. Teismo sprendimu, areštuota 20,4 tūkst. Lt asociacijos administracijos lėšų.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt