Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Akcija „Medžiok saugiai“ vyks ir gruodį

Image - Akcija „Medžiok saugiai“ vyks ir gruodį

  Spalį prasidėjusi šiemetinė aplinkosauginė akcija ,,Medžiok saugiai“ vyks iki gruodžio vidurio. Ji skirta užtikrinti, kad būtų vykdomi saugaus elgesio medžioklėje reikalavimai, teisėtai naudojami medžiojamųjų gyvūnų

Antradienis, 21 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

Image - Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

  Nenuorama Šilutės verslininkas Rimantas Jaruškevičius mano, kad jau laikas vėl iš naujo klibinti Seimą, kad šis toliau tęstų savivaldos plėtrą mūsų šalyje. Pasak R.Jaruškevičiaus, pagaliau turime savivaldybės merų rinkimus, dabar

Trečiadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Problema

Potvynio vanduo traukiasi lėtai, plaukiojantys rulonai kemša polderio siurblinę

Image - Potvynio vanduo traukiasi lėtai, plaukiojantys rulonai kemša polderio siurblinę

  Neįprasto darbo pastarąją savaitę turi UAB „Šilutės polderiai“ siurblinių eksploatacijos darbuotojai ir jų vadovas Ričardas Olberkis - jau kelias dienas darbuotojų brigada lupa iš siurblinės savaiminių vandens nuotekos ertmių šieno

Trečiadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Politikai ir visuomenininkai spaudžia valdžią racionaliau tvarkyti buitines atliekas

Image - Politikai ir visuomenininkai spaudžia valdžią  racionaliau tvarkyti buitines atliekas

Darbo grupė „Dėl buitinių atliekų tvarkymo“ pirmą kartą po vasaros atostogų susirinko aptarti ir sužinoti kaip Šilutės rajono savivaldybės administracija įgyvendino jų siūlymus.Praėjo jau ketveri metai, kai savivaldybės komunalinių atliekų

Antradienis, 21 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kelyje pro Alseikas greičio pedalo nespauskime

Image - Kelyje pro Alseikas greičio pedalo nespauskime

Šilutės rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija nagrinėjo ir Švėkšnos seniūnijos gyventojų bei seniūno prašymą pailginti automobilių greičio ribojimo atstumą kelyje ties Alseikų kaimu.

Penktadienis, 13 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

poor-1775239 960_720Lietuvos statistikos departamento duomenimis, šalies miestuose ir miesteliuose skursta beveik 22 proc. gyventojų. Eurostat statistikos duomenimis, šie skaičiai dar didesni - skurstančiųjų Lietuvoje yra apie 30 proc.

Spalio viduryje minėjome tarptautinę kovos su skurdu dieną, šalyje vyko „Maisto banko“ akcija, kvietusi žmonės aukoti masito produktus varguoliams.

Ta proga domėjomės, kokia situacija yra Šilutės rajone: kiek žmonių gauna socialines pašalpas, kokios naujovės įvairių kompensacijų srityje.

„Statistika skelbia, kad kas penktas, ar net kas trečias Lietuvos gyventojas gyvena žemiau skurdo ribos. Tačiau apklausų duomenys taip pat rodo, kad apie 25 proc. gyventojų slepia nelegalias pajamas“, - komentavo Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.
Anot jo, iš tikrųjų situacija nėra tokia, kokia pateikiama statistikoje.

PADANGOS LURENGA_2Jau penktadienį, lapkričio 10 dieną turėsime sėsti tik į „žieminiais batukais“ apautus savo automobilius - baigiasi vasarinių padangų galiojimo, o kartu - ir jų keitimo laikas. To padaryti nespėjusiems gresia ne tik piniginės baudos - policijos pareigūnai naikins techninę apžiūrą, o draudikai įspėja, kad per eismo nelaimę padarytus nuostolius teks atlyginti patiems.

„Šilutės naujienos“ išsiaiškino, kad šiemet Šilutės automobilių remonto servisuose tokio padangų keitimo „vajaus“ ir tokių eilių, kokios nusidriekdavo ankstesniais metais, nėra. O servisų meistrai šilutiškius jau vadina sąmoningais vairuotojais, kurių žiema nebeužklups netikėtai.

2 potvynis_rolandoRudeninis potvynis nesitraukia: kelyje į Rusnę - pusė metro vandens, vanduo visiškai apsėmė Žalgirių kaimo sodybas ir kelius į jas, neužmatomi jo toliai tyvuliuoja abipus kelio į Rusnę nuo pat K.Griniaus tilto. Stebėtis nėra kuo, nes per spalį Pamaryje iškrito beveik 3 šio mėnesio kritulių normos, o ir vos prasidėjęs lapkritis jau „dribtelėjo“ - per 5 pirmąsias dienas kritulių gavome daugiau, nei yra 10-ies dienų šio mėnesio norma.

Rytais ir vakarais rusniškiai po pusantros valandos stovi eilėse, kol patenka į automobilius keliantį traktorių, o tie, kas keliauja pėsčiomis - priversti ne tik stačiomis kopėtėlėmis kabarotis į amfibiją, bet Šilutę pasiekia persėdę net du kartus.

Tokią savo dalią, pažadų nevykdančią valdžią, motiną gamtą ir visus kilnotojus keiksnoja visi - ir pėstieji, ir važiuoti.   

 

eurai 3Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad asmenys, paveldėję mirusiojo asmens, turėjusio teisę į ekonominės krizės metu dėl draudžiamųjų pajamų turėjimo sumažintos valstybinės ar socialinio draudimo pensijos kompensavimą, turtą, turi teisę kreiptis dėl sumažintos šių pensijų dalies kompensavimo.

TAU pildo_prasymusŠilutės seniūnijos salėje spalio 27-ąją braškėjo sienos, nes nepajėgė sutalpinti visų, kas siekia nesenti siela, sulaukę garbaus amžiaus sugebėjo išlikti jauni,  ir ieško galimybių tokie išlikti dar ilgai - čia vyko Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) steigimas mūsų mieste.

Nei steigėjai - Šilutės Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras, nei patys  būsimieji TAU klausytojai nesitikėjo, kad ši idėja sutrauks tokį gausų būrį senjorų. Ir ne tik vos peržengusių 50-metį, kaip buvo rašoma kvietimuose, bet ir kur kas solidesnio amžiaus sulaukusių. Prašymus priimti mokytis  pildė gerai žinomi gydytojai, bibliotekininkai, tarnautojai, o bene daugiausia salėje buvo buvusių pedagogų.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos