Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Medžiojamųjų gyvūnų apskaita – objektyvesnė ir tikslesnė

Image - Medžiojamųjų gyvūnų apskaita – objektyvesnė ir tikslesnė

  „Nuo šiol duomenys apie medžiojamųjų gyvūnų gausos pokyčius šalyje bus objektyvesni ir tikslesni, paremti skirtingais informacijos šaltiniais. Nauja ir tai, kad informacija apie vilkus ir kitus didžiuosius plėšrūnus bus kaupiama

Pirmadienis, 19 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

A.Pupšys: „Esu aktyvus, nes man rūpi“

Image - A.Pupšys: „Esu aktyvus, nes man rūpi“

Pasibaigus tretiesiems mano kadencijos Šilutės rajono taryboje metams, noriu pasidalinti nuveiktais darbais ir keliomis įžvalgomis su krašto gyventojais.2017 metais dirbau Socialinių reikalų komitete, Sporto tarybos pirmininku, VšĮ „Šilutės sportas“ Stebėtojų

Penktadienis, 9 Vasaris Komentarai (3)

Problema

Ar gali alkotesteris klaidinti? Greičiausiai gali...

Image - Ar gali alkotesteris klaidinti? Greičiausiai gali...

Ar gali būti žmogus blaivas, o alkotesteris „girtas“? Apie tai, kad alkotesteris parodė neteisingus rodmenis, visuomenėje nuolat kyla diskusijų, jų gausu internete.„Taip ir negėręs teises gali padėti“, - sako šilutiškis

Trečiadienis, 14 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šią savaitę tuokiasi

Image - Šią savaitę tuokiasi

Pateikiame informaciją apie artimiausiu metu įvyksiančias santuokas, registruojamas Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos

Pirmadienis, 19 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Image - Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Eglučių įžiebimo šventės toliau vilnija per visas rajono seniūnijas, o mes ir vėl su skaitytojais dalijamės mielomis

Sekmadienis, 24 Gruodis Komentarai (0)

Politika

DSC 0198Pasibaigė ir antrasis LRS rinkimų turas, kuris be pralaimėjusiųjų pretendentų kartėlio atnešė ir džiugią naujieną - Seime turėsime du tikrų tikriausius savo krašto parlamentarus.

Šilutės rinkimų apygardoje užtikrintą pergalę - 65,03 proc. rinkimuose dalyvavusiųjų žmonių balsų - gavo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas, ūkininkas iš Stubrių kaimo Alfredas Stasys Nausėda.

Pietų Žemaitijos rinkimų apygardoje dar daugiau - 67,98 proc. rinkėjų, pakartotiniuose rinkimuose atėjusių prie balsadėžių, į Parlamentą jau trečiai kadencijai iš eilės pasiuntė partijos Tvarka ir teisingumas politiką Remigijų Žemaitaitį, kuris savo namais vadina Rusnės seniūnijoje Vorusnės kaime esančią sodybą. R.Žemaitaitį parlamentaru išrinko Šilalės ir Rietavo savivaldybių rinkėjai kartu su žemaitiškų mūsų rajono seniūnijų žmonių pagalba.

Alfredas NausedaIšankstiniais Seimo rinkimų duomenimis, rinkimus į LR Seimą Šilutės vienmandatėje apygardoje laimėjo valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Alfredas Stasys Nausėda, už kurį balsavo 63,43 proc. rinkėjų. Daugiau nei 3000 balsų persvara jis įveikė Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų atstovę Sandrą Tamašauskienę, surinkusią 34,11 proc. balsų.

2016-m-seimo-rinkimai-72505840Trečiadienį prasideda išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture – 68 vienmandatėse apygardose varžysis po du kandidatus, surinkusius daugiausiai balsų per pirmąjį turą. Trys naujojo Seimo nariai buvo išrinkti jau pirmajame ture.

Šilutės vienmandatėje apygardoje dėl Seimo nario mandato varžosi Alfredas Stasys Nausėda (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) ir Sandra Tamašauskienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai).

 

apie rinkimus_balsus_skaiciuojaJau keleri rinkimai iš eilės Šilutė Lietuvoje lyderiauja skandalais apie rinkėjų papirkinėjimą. Šiemetinė Seimo rinkimų kampanija - ne išimtis: spalio 9 dieną, rinkimų metu, buvo sulaikyti 7 asmenys, kurie įtariami rinkėjų papirkinėjimu Šilutėje.

Ketvirtadienį paskelbta, kad atlikus pirminius veiksmus nustatyta, kad balsų pirkimo organizatoriai disponavo didelėmis grynųjų pinigų sumomis. Vienas tarpininkų turėjo apie 3000 eurų grynaisiais, kurie galėjo būti skirti balsams pirkti. Pranešama, esą balsus parduoti sutikusiems rinkėjams buvo nurodoma balsuoti už Tvarkos ir teisingumo partiją bei jos kandidatus vienmandatėse. Balsus pardavusiems rinkėjams buvo nurodoma partijos Tvarka ir teisingumas sąraše reitinguoti partijos vicepirmininką Kęstą Komskį.

Praėjusią savaitę visuomenėje buvo svarstomi įvairūs galimi sprendimai: balsų pirkimais galimai susitepusį politiką K.Komskį pašalinti iš daugiamandatėje rinkimų apygardoje laimėjusių „tvarkiečių“ sąrašo; panaikinti visą partijos Tvarka ir teisingumas daugiamandatėje rinkimų apygardoje sąrašą ir jiems suteiktus 5 mandatus. O Šilutės vienmandatėje rinkimų apygardoje nesėkmę patyręs pretendentas, socialdemokratas Seimo narys Artūras Skardžius siūlė dar griežtesnį sprendimą - naikinti rinkimų rezultatus Šilutės apygardoje ir surengti pakartotinius rinkimus.

Vyriausioji rinkimų komisija I turo rinkimų rezultatus vienmandatėse apygardose patvirtino visoje Lietuvoje (ir Šilutėje). Sprendimo dėl daugiamandatės apygardos rezultatų dar laukiama.

Kaip tokią situaciją vertina Šilutės savivaldybės politikai? Kokių priemonių turėtų imtis Vyriausioji rinkmų komisija (VRK), kad balsų pirkimas rinkimuose liautųsi visiems laikams?

rinkimaiVyriausioji rinkimų komisija (VRK) sekmadienio posėdyje patvirtino prieš savaitę vykusio Seimo pirmojo rinkimų turo rezultatus visose vienmandatėse apygardose.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos