Istorija

banaityte portretasSausio 15 d. 12 val. minėsime 1923 metų įvykius Klaipėdos krašte, o 16.15 val. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus darbuotojai kviečia į parodos „Laikmečio liudininkai“ atidarymą.

Parodoje muziejus pristatys visus per 2015 metus įsigytus ir restauruotus eksponatus, padėkos žmonėms, padovanojusiems tuos eksponatus muziejui.

Šioje parodoje bus galima pamatyti ir garsios lietuvininkų Banaičių šeimos palikimą, perduotą mūsų muziejui. Praėjusių metų pabaigoje net du kartus muziejaus atstovai vyko į Vokietiją parvežti mūsų krašto istorijai labai svarbius eksponatus, išsaugotus Banaičių šeimos.

Muziejaus prašymu Marija Purvinienė ir dr. Martynas Purvinas šiame straipsnyje plačiau pristato Banaičių šeimos istoriją.

ekspozicija muziejuje interaktyvus stendasUnikalūs kelių šimtmečių senumo senųjų mūsų krašto gyventojų - lietuvininkų daiktai (baldai, drabužiai, namų apyvokos reikmenys) jau rado savo nuolatinę vietą Šilutės Hugo Šojaus muziejuje - prieš savaitę čia atidaryta nuolatinė etnografinė ekspozicija.

Kai kurie daiktai, kuriuos daug metų kaupė čia gyvenęs dvarininkas H.Šojus, labai domėjęsis savo krašto istorija ir tradicijomis, skaičiuoja nebe pirmą savo gyvenimo šimtmetį. Nuo šiol į savąjį laikmetį jie sugrąžins visus, kas užsuks pamatyti ekspoziciją.

O atidarymo metu ją pamatyti panoro ne tik šilutiškiai, bet ir iš Klaipėdos bei Palangos muziejų atvykę mūsų muziejininkų kolegos.

AdventasGruodžio 10-ąją Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro lietuvių kalbos vyr. mokytoja Saulina Jokubauskaitė su suaugusiųjų IVB klasės mokinėmis Aldona Burzdžiūte ir Renata Martinkiene viešėjo Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijoje ir dalyvavo respublikinėje metodinėje - praktinėje konferencijoje „Eisva mudu abudu“.

Muziejus2015 metais įgyvendintas tęstinis muziejinių vertybių restauravimo projektas „Eksponatai – laikmečio liudininkai“. Pagrindinis projekto tikslas – restauruoti ir ateities kartoms išsaugoti unikalius, Šilutės Hugo Šojaus muziejuje saugomus eksponatus.

preiskaledis silutes bibliotekoje benetieneF.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje surengtos Lietuvos etnografinių regionų metų palydėtuvės, kuriose dalyvavo rusniškė tautodailininkė Violeta Benetienė ir Juknaičių moterų vokalinis ansamblis „Vėjūnė“.

V.Benetienė pristatė autorinę veltinių parodą „Baltų mitologinės dievybės“, kurioje - papuošalai, kalėdiniai žaisliukai, rankinės, delmonai - išskirtiniai Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo aksesuarai. Tautodailininkės kūriniai pasižymi kruopštumu, jaukiomis spalvomis, o delmonai itin originalūs - pagaminti iš veltinio ir padabinti baltų mitologinių dievybių atvaizdais.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt