Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Žemės ūkis

kiaules 700816 41523277Spaudoje paviešinta informacija apie vandenų užteršimą srutomis Gnybalų kaime sujaudino vieną mūsų rajono kiaulių augintoją.

Susėdę prie apvalaus stalo, ilgokai diskutavome apie smulkiųjų Lietuvos kiaulių augintojų problemas: vis augančią produkcijos savikainą ir mažėjančias produkcijos pardavimo kainas, vis menkėjančias galimybes gauti pigesnių pašarų, rinką „okupuojančius“ stambiuosius ir diskriminaciją, kurią smulkieji augintojai sako patiriantys iš kai kurių gamybininkų.

Tikime, kad tos mintys bus įdomios ir platesniam skaitytojų ratui.

apleista zeme2Šilutės rajono Tarybos komitetuose jau pritarta artimiausiame posėdyje patvirtinti nenaudojamų, apleistų žemės sklypų sąrašo sudarymo tvarką ir pakoreguoti 2014 metų žemės mokesčio tarifus.

Biudžeto ir finansų skyriaus vyriausiasis specialistas Dominikas Bučinskas sako, jog gera žinia yra ta, kad žemės mokesčio tarifas žemės ūkio paskirties žemei visame rajone kitais metais bus 2 procentai žemės vertės dydžio. Taigi didesnei daliai žemdirbių, kurių valdos nėra paklausiose upių ir Kuršių marių pakrančių žemėse, šis mokestis bus penktadaliu mažesnis nei šiemet.  

SodinaLaukuose jau galima pamatyti ariančius traktorius, tačiau dėl vėlai išėjusio įšalo ir susikaupusio vandens ne į visas teritorijas dar galima įvažiuoti. Dėl kaprizingų orų šiemet kvietrugių sėja vėluoja kone dviem savaitėmis. O iššalę ištisi plotai žieminių rapsų atnešė mūsų ūkininkams didelių finansinių nuostolių.

Vėliau derlių nuims ir ankstyvųjų bulvių augintojai. Pernai tokiu metu šių daržovių daigai jau žaliuodavo, o šiemet tik prieš savaitę - kitą kai kurie ūkininkai jas pradėjo sodinti.

Vis dėlto didžioji dalis Šilutės rajono ūkininkų yra nusiteikę optimistiškai ir tikisi, kad šie metai nebus blogesni už ankstesniuosius. „Turim vilčių, kad šiais metais viskas vyks, kaip buvom suplanavę“, - teigia Šilutės rajono Ūkininkų sąjungos pirmininkas Kęstutis Andrijauskas.

traktorius i briuseli 4Šilutės rajono ūkininkai vėl jungiasi prie trijų Baltijos valstybių žemdirbių protesto akcijos dėl kelis kartus menkesnių išmokų, nei atitenka kitoms ES šalims - senbuvėms.

Rudenį visos šalies ūkininkai surinko apie 12 tūkstančių parašų, reikalaudami baigti diskriminaciją tiesioginėmis išmokomis, o lapkričio mėnesį į Baltijos šalių ūkininkų piketą Briuselyje vyko ir mūsų rajono Gurgždžių kaimo ūkininkas Petras Tamavičius.

Ketvirtadienį vykusiame Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus narių susirinkime nutarta prisijungti ir prie antrosios protesto akcijos, kuri Briuselyje vyks ryt ir poryt. Šį kartą šilutiškiams atstovauti sutiko Kintuose gyvenanti jaunoji ūkininkė Giedrė STANKUTĖ.

Vakar vakare jauna moteris išvyko į Briuselį kartu su Lietuvos delegacija, kurios sudėtyje yra jaunieji ūkininkai ir žemės ūkio specialybių studentai.

metu ukininku pagerbimas silutiskiaiPrieš savaitę Kaune pagerbti jau 19-ojo respublikinio konkurso „Metų ūkis 0147„ nugalėtojai. Tarp jų - ir dviejų mūsų rajono ūkininkų - Dalios ir Stasio Jurjonų iš Gardamo seniūnijos Užlaukės kaimo, bei Algimanto Leščinsko iš Užlieknių šeimos.

Renginį organizavo Žemės ūkio ministerija, Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) ir Žemės ūkio konsultavimo tarnyba (ŽŪKT). Į metų šventę mūsų ūkininkus lydėjo rajono savivaldybės ir Kaimo reikalų skyriaus, LŪS Šilutės skyriaus ir ŽŪKT vadovai.