Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Prie Sausgalvių – grįžtančius paukščius pasitinkant

Image - Prie Sausgalvių – grįžtančius paukščius pasitinkant

Pasienio ruožui priskiriami Sausgalviai – ypatingi. Ne tik tuo, kad yra dalis įstabiojo Nemuno deltos regioninio parko. Norintiems būti pirmaisiais, kurie pasitinka iš žiemojimo pargrįžtančius paukščius, reikėtų vykti būtent čia.

Pirmadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Image - Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis užregistravo du naujus įstatymo projektus - Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 8 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą (toliau - Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams

Antradienis, 29 Gruodis Komentarai (15)

Oficialūs pranešimai

Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

Image - Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

 Klausimas: Norėčiau gauti konsultaciją teisiniais klausimais, tačiau neturiu finansinių galimybių kreiptis į advokatus. Ar galima teisinę konsultaciją gauti

Ketvirtadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Politika

VTEK tirs politikės elgesį

Image - VTEK tirs politikės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) informavo, kad pradėjo tyrimą dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Sandros Tamašauskienės

Antradienis, 14 kovas Komentarai (0)

Problema

Pensininkas perspėja visus susigundžiusius vandens filtrais – tai baigsis bloguoju sveikatai

Image - Pensininkas perspėja visus susigundžiusius vandens filtrais – tai baigsis bloguoju sveikatai

Vandens filtrais prekiaujanti bendrovė pensininkui įteigė, kad pas jį namuose iš čiaupo bėga blogos kokybės vanduo, ir įpiršo brangų vandens filtrą. Suprastėjus sveikatai vyras nusprendė, kad verslininkai jam apdūmė akis,

Trečiadienis, 22 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Prie Seimo piketavo ir Šilutės miškininkai

Image - Prie Seimo piketavo ir Šilutės miškininkai

Visos Lietuvos miškininkai ketvirtadienį rinkosi Vilniuje, kur prie Seimo surengė įspėjamąją akciją „Stabdykite neparengtą ir neskaidrią valstybinių miškų valdymo reformą“.Šiame pikete dalyvavo ir Šilutės urėdijos septyniolikos miškininkų

Trečiadienis, 22 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Gardamas - sparčiai nykstanti senstančių gyventojų seniūnija

Image - Gardamas - sparčiai nykstanti senstančių gyventojų seniūnija

Klausantis Gardamo seniūno Tomo Balčyčio seniūnijos veiklos ataskaitos, ne vienam galėjo kilti mintis - reikia pokyčių, kad seniūnija taptų patrauklesnė. Pats seniūnas pripažino, kad prieš 17 metų jam atėjus vadovauti

Pirmadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Žemės ūkis

kiauliu marasKlaipėdai bei jos apylinkėms iškilo nemaža afrikinio kiaulių maro grėsmė. Nors mūsų kraštuose neužfiksuota nė vieno kritusio šerno ar kiaulės, tačiau pavojinga liga, specialistų teigimu, Žemaitiją pasiekti gali bet kada. Per šiuos metus visoje Lietuvoje užfiksuoti 65 afrikinio kiaulių maro atvejai, pražudę laukinius šernus, ir 12 ligos židinių kiaulių laikymo vietose. "Sunku tiksliai pasakyti, ar afrikinis kiaulių maras artėja, ar ne, tačiau jo grėsmė yra didelė", – paaiškino Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Antanas Bauža.

ARTOJU 1Jau 17 metų, t.y nuo 1998-ųjų, Saugų seniūnijoje gyvuoja tradicinės artojų varžybos, kuriose plūgus mankština ir kuo dailiau suartą žemelę guldo aplinkinių kaimų ūkininkai.

Šiemet varžybas organizavo pirmininko Vytauto Laurinavičiaus vadovaujama bendruomenė „Saugų artuma“ ir Saugų seniūnijos žemės ūkio specialistas Arūnas Rabačiauskas, kuris žemdirbių kovai užleido pusę hektaro savos žemės, kurioje ką tik buvo nukulti javai ir likusi ražiena. Varžybų dalyvius pasveikino rajono mero pavaduotojas Algirdas Balčytis.

MIEZIAI 1Derlių į bendrovę „Kretingos grūdai“ gabenančios sunkiasvorės mašinos bei traktoriai su priekabomis pastarosiomis savaitėmis užtvindė ne tik visą 2,5 km ilgio Tiekėjų gatvę, bet ir prie kelio Palanga-Šiauliai esančios įmonės „Lytagra“ prieigas.

Derlių į „Kretingos grūdus“ atgabenę vyrai eilėje Tiekėjų gatvėje stovi ir pernakt.

GRUDAIPorą šimtų hektarų įvairios paskirties žemės valdantis ūkininkas Jonas iš Vainuto seniūnijos Balčių kaimo patenkintas savo grūdų derliumi. Į UAB „Šilutės girnos“ aruodus jis ketina suvežti 300 tonų įvairių javų, iš kurių didesnė dalis - kviečiai. Netgi ekstra klasės! Į kombaino bunkerį šio ūkininko laukuose byra iki 5 t/ha grūdų.

Ūkininkas Antanas iš Žemaičių Naumiesčio tokiu derliumi pasidžiaugti negalėjo, jo smėlėta žemė kvietrugių išaugino tik apie 3 t/ha.

Pasak UAB „Šilutės girnos“ vyriausiosios buhalterės Adelės Steponavičiūtės, nuo rugpjūčio 4 d. iki rugpjūčio 27 dienos bendrovė supirko 21,6 tūkstančio tonų grūdų. Panašų kiekį - 23,5 tūkst. tonų - praėjusiais metais bendrovė buvo supirkusi per visą javų supirkimo laiką.

Pasak A.Steponavičiūtės, šiemet tikimasi nesunkiai užpildyti abu bendrovės elevatorius, kuriuose telpa 32 tūkstančiai tonų grūdų.

Nuo rugpjūčio 28 d. „Šilutės girnos“ laikinai sustabdė grūdų priėmimą, kad galėtų sutvarkyti suvežtą derlių, dalį grūdų išgabenti jų pageidaujančioms įmonėms.

pliksnys copyNacionalinė mokėjimo agentūra kviečia išrinkti geriausius projektus, įgyvendintus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programą.

Kandidatus padėjo rasti socialiniai partneriai ir šalies savivaldybės, iš jų pagal specialius kriterijus buvo atrinkti paramos gavėjai ir projektai viešam balsavimui. Tarp nominantų yra 4 Šilutės rajono ūkiai.

Kas sėkmingiausiai pasinaudojo ES parama žemės ūkiui ir kaimo plėtrai? Atsakymą į šį klausimą galite padėti rasti Jūs, balsuodami iki rugsėjo 4 d. (penktadienio) interneto tinklalapyje www.nma.lt

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos