Žemės ūkis

traktorius i briuseli 4Mūsų rajono ūkininkai vieningai prisijungė prie Baltijos valstybių akcijos išlydėti į Briuselį beveik 30-ies metų senumo traktorių „Belarus“ ir taip parodyti tenykščiams biurokratams, su kokia technika XXI amžiuje dirba Lietuvos ūkininkai.

Tokio kraštutinumo griebtasi dėl to, kad mūsų šalies žemdirbiai jaučiasi diskriminuojami dėl Europos Sąjungos išmokų: jos skiriamos kelis kartus mažesnės nei kitų ES šalių žemdirbiams.

Kartu su Latvijos, Estijos bei Lietuvos rajonų atstovais sovietinės gamybos traktorių išlydėjo ir mūsų rajono, Juknaičių seniūnijos Gurgždžių kaime ūkininkaujantis Petras Tamavičius.

ukininkai jurjonaiĮpusėjus rudeniui Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Šilutės skyrius vėl paragino žemdirbius dalyvauti geriausiųjų varžytuvėse - „Metų ūkio 2012“ konkurse. Sutikusieji priėmė solidžią komisiją, kuri dairėsi po darbštuolių valdas, be skrupulų nagrinėjo jas pagal begalę kriterijų: apžiūrinėjo sodybų aplinką, į jas vedančių kelių būklę, tikrino „vaizdelį“ pievose, ganyklose ir pasėlių laukuose, domėjosi technika ir jos laikymo sąlygomis, trąšų, chemikalų ir tepalų sandėliavimu.

Lyg to dar būtų negana, vertintas ir ūkininkų išsilavinimas bei papildomos kvalifikacijos, jų dalyvavimas seminaruose, ūkio specializacija ir modernizavimas, papildomi verslai, ūkio apskaitos vedimas, atsižvelgta ir į tai, ar turi ūkis skolų.

Rajoninio konkurso nugalėtojais pripažinti Gardamo seniūnijos Užlaukės kaime gyvenantys Dalia ir Stasys JURJONAI bei greta Šilutės, Užliekniuose ūkininkaujantis Algimantas LEŠČINSKAS.

UKININKASPirmą kartą per nepriklausomybės metus pamėginta reitinguoti savivaldybes pagal žemės ūkio veiklą. Reitingavimą atliko Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija (LŽŪBA), įvertinusi savivaldybių teritorijoje esančių ūkių veiklos efektyvumą. 49 savivaldybių reitingo lentelėje Šilutės rajono savivaldybė yra 34 vietoje.

PIENAS PAMARIOŽemės ūkio kooperatinė bendrovė „Pamario pienas“ kuria naują verslo perspektyvą - Laučiuose steigia perpylimo stotį. Pasak kooperatyvo direktorės Editos Katutienės, šio sumanymo tikslas - gauti didesnę kainą už pieną, kurį pristato kooperatyvo nariai.

Pieno perpylimo stoties įrengimui „Pamario pienas“ palankiausiomis sąlygomis Laučiuose įsigijo 1000 kv. metrų ploto dviejų aukštų pastatą ir 0,5 ha žemės.

Pakeisti asbesto turinčias dangas bus galima tik gyvenamosios paskirties vienbučiams, dvibučiams ar daugiabučiams namams. / © silutesnaujienos.ltSpalio 23 d. duomenimis, asbestinę savo gyvenamųjų namų stogų dangą keičiantiems kaimo gyventojams jau išmokėta apie 9,4 mln. Lt paramos lėšų.

Parama asbestinės stogų dangos keitimui teikiama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos (KPP) priemonės „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“.

Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) specialistai primena, kad parama mokama tik tuomet, kai pareiškėjai pateikia mokėjimo prašymus ir kitus reikiamus dokumentus.

Mokėjimo prašymai priimami NMA teritoriniuose skyriuose pagal projekto įgyvendinimo vietą.