Žemės ūkis

andrijauskas kestutisPamario žemdirbių laukuose jau spalio pradžioje nukultos beveik visos grūdinės kultūros - belikusi tik dalis vasarinių rapsų ir grikiai. Lyginant kelerių metų derlingumo duomenis, šiųmetis derlius yra daug didesnis.

Atskiruose ūkininkų laukuose, kur buvo diegiamos pažangiausios technologijos, ne vienas prikūlė iki 5 tonų iš hektaro žieminių ir vasarinių kvietrugių bei kviečių, po 3 tonas žieminių ir 2 tonas vasarinių rapsų. Kiek prastesnis dėl lietingų orų iškultų miežių derlius.

apleista pievaValstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad artėja termino, iki kada reikia susimokėti žemės mokestį, pabaiga - lapkričio 2 diena. Informaciją apie mokėtiną žemės mokestį gyventojai, kaip ir praėjusiais metais, gali rasti VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS). Tuos žemės savininkus, kurie dar nėra EDS vartotojai, popierinės deklaracijos pasiekia klasikiniu paštu.

Šie metai - paskutiniai, kada visiems žemės savininkams yra taikomas 1,5 procento žemės, pagal jos derlingumą, mokesčio tarifas.

Šilutės r. savivaldybės taryba ruošiasi tvirtinti naujus žemės mokesčių tarifus - pagal rinkos vertę. Mokestis šiek tiek kils eksploatuojantiems naudingąsias iškasenas bei valdantiems žemės ūkio paskirties žemę. Nuo kitų metų už žemę brangiausiai mokės tie, kurie ją turi, tačiau jos nedirba.

Žemės mokestį privalu sumokėti iki lapkričio 2 d. / Stock.XCHNG nuotr.Mokesčio mokėtojai savivaldybių biudžetus turėtų papildyti 62 mln. litų, o mokestį galima sumokėti ne tik bankuose, pašto skyriuose, „Perlo“ terminaluose, bet ir spaudos kioskuose, „mokėjimai.lt“ sistemoje ir t.t. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI) informuoja, jog žemės mokestį jos savininkai turi sumokėti iki šių metų lapkričio 2 dienos.

Informaciją apie mokėtiną žemės mokestį gyventojai bei įmonės, kaip ir parėjusiais metais, ras VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje, adresu http://deklaravimas.vmi.lt/, o tuos žemės savininkus, kurie dar nėra EDS vartotojais, popierinės deklaracijos pasiekia klasikiniu paštu.

melioracijos grioviai tvarkymasNenorėdama prarasti nepanaudotų europinių lėšų Žemės ūkio ministerija sukūrė ir šiemet pavasarį pristatė naują priemonę melioracijos grioviams tvarkyti. Tikėtasi, kad idėja susilauks didelio Lietuvos ūkininkų susidomėjimo. Tačiau, visos šalies mastu, pirmojo paraiškų rinkimo etapo metu buvo pateiktos tik 99 paraiškos 2,28 mln. litų paramai gauti.

Rugpjūčio 20 d. prasidėjus antrajam paraiškų rinkimo etapui, per mėnesį paramos kreipėsi 25 pareiškėjai, o prašoma paramos suma siekia beveik 750,2 tūkst. Lt. Taigi pareiškėjai šiais metais iki spalio 31 d. dar gali pretenduoti į maždaug 7 mln. Lt paramos lėšas.

Bulvės. / Stock.XCHNG nuotr.Nors dar liepos pradžioje bulvių augintojai jaudinosi dėl prastų orų prarasią dalį derliaus, daržovių užderėjo kaip niekad gausiai. Tačiau šiųmetis bulvių derlius, nors ir labai geras, augintojų nedžiugina: didelė bulvių pasiūla leidžia supirkėjams mažinti kainas.

Ūkininkai atskleidžia, kad jau prasideda ir konkurencinės lenktynės - kas greičiau bulves realizuos.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt