NVO veikla

neigalieji sveksnaArtėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai, Švėkšnos skyriaus neįgaliųjų draugija pakvietė draugijos narius ir svečius į šventę.

Renginys prasidėjo parapijos klebono Sauliaus Katkaus už neįgaliuosius aukojamomis šventomis Mišiomis Švėkšnos šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčioje. Ganytojas ragino savo kančią ir negalią jungti su Kristaus kančia, savo kančios dieną aukoti kokia nors intencija, o norint padėti likimo nuskriaustiems, eiti tiesos ir meilės keliu.

Draugijos narių nepamiršo ir seniūnas Alfonsas Šeputis. Pasveikinęs susirinkusiuosius, jis pastebėjo, kad bendruomenei vienodai svarbūs ir sveiki, ir specialiųjų poreikių turintys žmonės. Jie nori jaustis reikalingi ir gyventi visavertį gyvenimą.

katyciuose bendruomenes sventePenktadienį Katyčių kultūros namų salėje karaliavo Šilutės neįgaliųjų draugijos šios apylinkės poskyrio nariai - katytiškiai minėjo savo veiklos 20-ies metų sukaktį.

Katyčių neįgaliųjų poskyris šiuo metu vienija apie 40 narių, o vadovauja jiems pirmininkė Onutė Girčiuvienė. Poskyriui priklauso ir dvi neįgalius vaikus auginančios mamos. Pasak pirmininkės, narių nuolat daugėja.

neigalieji misiuliai vainuto folklorasAktyvus dalyvavimas daugelyje seniūnijos, Neįgaliųjų draugijos ir rajoninių renginių, kasmetinės kelionės po visą Lietuvą ir net aplinkines respublikas su vietos padalinio neįgaliaisiais, aktyvus dalyvavimas labdaros organizacijos veikloje, bažnyčios chore ir folkloro ansamblyje. Dar, žinoma, namų ūkis, idealus sodybos aplinkos tvarkymas, daržovių auginimas - tiek darbų ir širdžiai mielos veiklos gali aprėpti Neįgaliųjų draugijos nariai.

Tokia įžanga - apie itin aktyviai gyvenančią vainutiškių Aldonos ir Antano Misiulių porą, vakar atšventusią 46-erių bendro gyvenimo metų sukaktį.

„Taip gyventi įdomiau ir kitaip mums nebeišeitų“, - tokia mintis yra Aldonos ir Antano varomoji jėga, jie ramesnio savo gyvenimo nebeįsivaizduoja.

Jaunimo erdvePraėjusį savaitgalį asociacijos „Pamario jaunimas“ nariai įsitikino, kokia svarbi ne tik jauniems žmonėms, bet ir miestui yra „Jaunimo erdvė“. Tai akivaizdžiai šilutiškiai pamatė tuomet, kai nuvyko į Gargžduose įkurtą jaunimo centrą, o Vėžaičiuose - į jaunimo loftą.

Iš gargždiškių šilutiškiai pasisėmė naujų minčių ir idėjų bei pasidalijo savomis.

IMG 5658Iš visų rajono pakraščių trečiadienį į Šilutės neįgaliųjų draugiją rinkosi... skrybėlėti ir kitokiais prieš šimtmetį madingais buvusiais aprėdais pasipuošę ponai ir ponios. Čia surengta popietė „Iš močiutės skrynios“.

Ant šventinių stalų šįkart nebuvo šakočių ir panašių šiandienos gardumynų. Ant jų draugijos nariai dėjo mielinius pyragus, medų, uogienes, naminę duoną su lašinukais, mišraines - viską, ką gamindavo mūsų senoliai. Veikė ir senų nuotraukų, antikvarinių daiktų, austų lininių drobių parodėlė.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt