NVO veikla

moteru seklyciaKlubo „Moterų seklyčia“ narės yra įsipareigojusios pradinukus mokyti lietuviškų tradicijų ir gražaus elgesio. Tokią veiklą vykdome nuo pat klubo įkūrimo 1993 metais.

sielos paguoda leles silutePrieškalėdine dovana praturtėjo Šilutės vaikų darželio „Pušelė“ Valdorfo pedagogikos grupę lankantys vaikai - prieš šventes Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centro klubo „Sielos paguoda“ nariai jiems pasiuvo teatro spektakliukui reikalingas lėles.

 senjoru eldoradas dainuoja margainisŠilutės diabeto klubas „Margainis“ su klubo „Sielos paguoda“ nariais surengė advento popietę senjorams senelių globos namuose „Senjorų Eldoradas“, įsikūrusiuose Žemaičių Naumiestyje.

savanoriuyPrieš penkerius metus „Šilutės naujienose“ buvo rašoma: „Nėra metų, kad rajone nebūtų paminėta Savanorių diena...“ Deja, tradicijos keičiasi.

Tarptautinė savanorių diena, minima gruodžio 5-ąją, skirta supažindinti bendruomenę su savanoryste, skatinti jos žmones pagelbėti skurstantiems, neįgaliems ar kitaip likimo nuskriaustiems, šiemet praėjo nepastebėta.

Bet geri darbai Šilutėje pastebimi, daromi ir vertinami.

apdovanotosopyBesibaigiant Lietuvoje paskelbtiems Etnografinių regionų metams išskirtiniais apdovanojimais pagerbtos net kelios Pamario krašto asmenybės.

Už nuopelnus puoselėjant Mažosios Lietuvos tradicijas, papročius ir tarmės savitumą atsidėkota lietuvininkų tarmės puoselėtojoms Vaidai Galinskienei, Indrei Skablauskaitei, papročių žinovei, tautodailininkei Birutei Servienei ir folkloro kolektyvo „Verdainė“ vadovei Reginai Jokubaitytei. Nepamiršti ir vieni iš garsiausių krašto tautodailininkų - Angelė ir Vytautas Raukčiai, kurie gruodžio 15-ąją šilutiškius kvietė į savo 40-ies metų kūrybinės veiklos jubiliejų.

Besidžiaugiant tokiais iškiliais krašto žmonėmis norisi ištarti V.Galinskienės žodžius, pasakytus 2013-aisiais, kai jai buvo įteikta „Sidabrinės nendrės“ nominacija: „Kožną vieną ir visus sykiu apkabinkime“.