NVO veikla

jaunieji sauliai 1Metams baigiantis Šilutės šaulių 8-ojoje kuopoje vyko neeilinis kuopos posėdis, kurio metu paminėtas Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos respublikos 90 metų jubiliejus, įteikti apdovanojimai šauliams už nuopelnus kuopai ir priimti sprendimai dėl kuopos vardo „Šilutės šaulių kuopa“ atstatymo.

Susirinkusiuosius pasveikinęs kuopos vadas Donatas Jaunius visiems priminė, jog 2013-aisiais buvo minimas Klaipėdos krašto atgavimo 90-mečio jubiliejus, kuris itin svarbus mūsų kraštui. Klaipėdos sukilimo metu 1923 metais Klaipėdos kraštas buvo prijungtas prie Lietuvos.

Moteru seklyciaKlubas „Moterų seklyčia“ Šilutėje gyvuoja jau 21-erius metus, o jo narės yra numačiusios savo veikloje prisidėti prie nepasiturinčiose ir daugiavaikėse šeimose augančių pradinių klasių vaikų ugdymo, auklėjimo ir globos.

Klubo veikloje dalyvauja 14 įvairių profesijų, dabar jau pensinio amžiaus moterų. Mokyklų socialiniai pedagogai ir klasių auklėtojai atrenka vaikus, kuriems tokios globos reikia labiausiai, ir atveda į klubo renginius.

neigalieji sveksnaArtėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai, Švėkšnos skyriaus neįgaliųjų draugija pakvietė draugijos narius ir svečius į šventę.

Renginys prasidėjo parapijos klebono Sauliaus Katkaus už neįgaliuosius aukojamomis šventomis Mišiomis Švėkšnos šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčioje. Ganytojas ragino savo kančią ir negalią jungti su Kristaus kančia, savo kančios dieną aukoti kokia nors intencija, o norint padėti likimo nuskriaustiems, eiti tiesos ir meilės keliu.

Draugijos narių nepamiršo ir seniūnas Alfonsas Šeputis. Pasveikinęs susirinkusiuosius, jis pastebėjo, kad bendruomenei vienodai svarbūs ir sveiki, ir specialiųjų poreikių turintys žmonės. Jie nori jaustis reikalingi ir gyventi visavertį gyvenimą.

katyciuose bendruomenes sventePenktadienį Katyčių kultūros namų salėje karaliavo Šilutės neįgaliųjų draugijos šios apylinkės poskyrio nariai - katytiškiai minėjo savo veiklos 20-ies metų sukaktį.

Katyčių neįgaliųjų poskyris šiuo metu vienija apie 40 narių, o vadovauja jiems pirmininkė Onutė Girčiuvienė. Poskyriui priklauso ir dvi neįgalius vaikus auginančios mamos. Pasak pirmininkės, narių nuolat daugėja.

neigalieji misiuliai vainuto folklorasAktyvus dalyvavimas daugelyje seniūnijos, Neįgaliųjų draugijos ir rajoninių renginių, kasmetinės kelionės po visą Lietuvą ir net aplinkines respublikas su vietos padalinio neįgaliaisiais, aktyvus dalyvavimas labdaros organizacijos veikloje, bažnyčios chore ir folkloro ansamblyje. Dar, žinoma, namų ūkis, idealus sodybos aplinkos tvarkymas, daržovių auginimas - tiek darbų ir širdžiai mielos veiklos gali aprėpti Neįgaliųjų draugijos nariai.

Tokia įžanga - apie itin aktyviai gyvenančią vainutiškių Aldonos ir Antano Misiulių porą, vakar atšventusią 46-erių bendro gyvenimo metų sukaktį.

„Taip gyventi įdomiau ir kitaip mums nebeišeitų“, - tokia mintis yra Aldonos ir Antano varomoji jėga, jie ramesnio savo gyvenimo nebeįsivaizduoja.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt