Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje pradedamas projektas vienam rečiausių vabalų Europoje išsaugoti

Image - Lietuvoje pradedamas projektas vienam rečiausių vabalų Europoje išsaugoti

  Niūriaspalviam auksavabaliui, vienam rečiausių vabalų Europoje, išsaugoti Lietuvoje skirtas specialus projektas. Didžiąją dalį jam įgyvendinti reikiamų lėšų (1,38 mln. eurų) sudarys ES programos „LIFE+“ parama (1,03 mln. eurų). Likusi suma

Trečiadienis, 18 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutės liberalsąjūdiečiai išsirinko naują vadą

Image - Šilutės liberalsąjūdiečiai išsirinko naują vadą

Rugsėjo 27 dieną įvyko Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio (toliau - LRLS) Šilutės skyriaus narių visuotinis susirinkimas, kuriame išrinkta nauja skyriaus vadovybė, nes neseniai atsistatydino skyriaus pirmininkė Daiva Plikšnienė.Praėjusią savaitę skyriaus

Penktadienis, 6 Spalis Komentarai (0)

Problema

Liūtys supūdė didžiumą šių metų derliaus, skandina ir kitų metų pasėlius

Image - Liūtys supūdė didžiumą šių metų derliaus, skandina ir kitų metų pasėlius

Kur pažvelgsi - tyvuliuoja... Tai - ne apie marių ar jūros platybes, bet apie bulvienojus ir grūdinėmis kultūromis užsėtus Pamario laukus... Ūkininkai į juos neįvažiuoja ne tik derliaus nuimti, bet

Sekmadienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Rugsėjo ypatumai: daug naujagimių, vestuvių ir... kūdikių mirčių

Image - Rugsėjo ypatumai: daug naujagimių, vestuvių ir... kūdikių mirčių

Rugsėjis buvo trečias šių metų mėnuo, kai Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius įregistravo daugiau gimimų nei

Penktadienis, 20 Spalis Komentarai (1)

Seniūnijose

Kelyje pro Alseikas greičio pedalo nespauskime

Image - Kelyje pro Alseikas greičio pedalo nespauskime

Šilutės rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija nagrinėjo ir Švėkšnos seniūnijos gyventojų bei seniūno prašymą pailginti automobilių greičio ribojimo atstumą kelyje ties Alseikų kaimu.

Penktadienis, 13 Spalis Komentarai (0)

Socialinė parama

vargse1 copyGyvenimo loterijos laimėjimu arba Kalėdų stebuklu Roma (vardas pakeistas) galėtų pavadinti praėjusį gruodį: jos apgriuvęs, tamsus kambarėlis virto šviesiu, naujai apstatytu būstu; valdininkai, iki tol neradę galimybių padėti moteriai, sutvarkė visas jai įstatymu priklausančias išmokas, trys moters sūnūs gavo drabužių, naujų daiktų, kitų dovanų ir... galimybę kasdien pavalgyti.

Toks stebuklas Romos gyvenime įvyko po „Šilutės naujienose“ Nr. 90 gruodžio pradžioje išspausdinto straipsnio apie atokiame rajono kampelyje gyvenančią, JOKIŲ pajamų neturinčią, dėl sužalotos kojos negalinčią vaikščioti moterį ir tris jos vaikus.

Stebuklą padarė „Šilutės šeimų klubo“ narė Evelina Levičeva, subūrusi daug gerų žmonių, kurie suaukojo pinigų,  buitinės technikos, baldų, drabužių, maisto produktų, iš pagrindų suremontavo kambarėlį, kuriame gyvena 4 asmenų šeima.

Šiandien Romos veidą kartais jau nušviečia šypsena, o galbūt ir šviesesnio gyvenimo viltis...

maistas nepasiturintiemsŠią savaitę Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) baigė maisto produktų nepasiturintiems šalies gyventojams pirkimą, finansuojamą Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo lėšomis. Pakeitus atsakingas institucijas, šiemet įsigyjant maisto produktus pavyko sutaupyti 7,7 mln. eurų.

Vaiku dienos_centras_vaikai_1pŠvėkšnos seniūnija praturtėjo dviem papildomais kambariais. Seniūnijos pastate esančių patalpų atsisakė Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK). Savivaldybė tas patalpas perdavė seniūnijai, kuri čia įrengs Užimtumo kambarį socialinės rizikos šeimoms.

bustas neigaliuju_GintaresMetų pabaigoje, tarsi skaičiuodama viščiukus, Savivaldybės komisija apvažiuoja neįgaliųjų, kuriems per metus valstybės ir savivaldybės lėšomis buvo  padaryti įvairūs būsto pritaikymai namus.

Tokia kelionė surengta ir praėjusią savaitę. Jos metu buvo ir kuo pasidžiaugti, buvo ir ne visai smagių dalykų. Pasidžiaugta tuo, kad 2016-ieji pagal būsto pritaikymui gautas lėšas rajone buvo rekordiškai geri, o apgailėta, kad ne visi neįgalieji tokių pritaikymų sulaukė.

Socialines naujoves_paramos_gavejaiDaugės šeimų, galinčių gauti išmokas vaikui, taip pat atsiras dvi naujos išmokos: išmoka besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai ir išmoka gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui. Tai socialinės apsaugos srities naujovės, įsigaliojusios nuo 2017 metų.

Nuo sausio 1-osios dienos į Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyrių jau kreipiasi pirmieji šilutiškiai, norintys gauti šias išmokas.

Socialinių paslaugų srityje Šilutėje - ir daugiau naujovių. Savivaldybė pasiruošusi priimti septynis naujus socialinius darbuotojus dirbti su rizikos šeimomis. Šį mėnesį Savivaldybę turėtų pasiekti ir penki nauji automobiliai, kurie bus išdalinti seniūnijoms - jų socialiniai darbuotojai galės greičiau pasiekti aptarnaujamas socialinės rizikos šeimas.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos