Laisvalaikis

Graikija. / flickr.com (Wolfgang Staudt) nuotr.Šią vasarą Lietuvos gyventojai vis dažniau renkasi keliones į Graikijos salas, o šioje šalyje gerokai išaugo vidutinė sąskaita už gydymo paslaugas. Tokias atostogų kelionių tendencijas fiksuoja Skandinavijos draudimo bendrovė „If“.

brosiura apie silute20110228 02Šilutės rajono savivaldybė, finansavusi reprezentacinių leidinių leidybą, didžiąją dalį tų leidinių buvo perdavusi Šilutės muziejui, kurio Turizmo informaciniame centre lankytojai galėjo tų leidinių nusipirkti.

Bauskės turizmo informacinis centras įrengtas naujojoje restauruotoje Bauskės rotušėje. / Šilutės TIC nuotr.Turizmo informacijos centre pats vasaros sezono įkarštis. Birželio mėnesį centras sulaukė rekordinio lankytojų skaičiaus, iš viso apsilankė 515 lankytojų (pernai sulaukta 318), iš jų - 293 Lietuvos piliečiai bei 222 užsienio turistai.

Balandžio ir gegužės mėnesiais Turizmo ir informacijos centrą aplankė dvigubai mažiau lankytojų (iš viso 245, iš jų 168 iš Lietuvos) nei birželio mėnesį.

Antrąjį šių 2012 metų ketvirtį pastebėtas nežymus užklausimų mažėjimas, tiek telefonu, tiek elektroniniu paštu. Telefonu sulaukta 87 (praėjusiais metais 102) paklausimų, elektroniniu paštu – 27 (praėjusiais metais 28).

Karvės ola. / greatbaltic.eu nuotr.Lietuviai aktyviausiai dalyvauja „Didžiajame žygyje po Baltijos šalis 2012“. Žaidime, prasidėjusiame gegužės 1 d. ir kviečiančiame aplankyti įdomiausius trijų Baltijos valstybių objektus, jau užsiregistravo apie 1300 dalyvių iš visų trijų Baltijos valstybių.

Pirmajame dešimtuke karaliauja lietuviai, užimantys dvi pirmąsias, taip pat šeštąją ir dešimtąją vietas. Vienintelė dešimtuke esanti estė džiaugiasi trečiąja vieta, o likę penki „dešimtukininkai“ – latviai.

Būtina susipažinti, kokie reikalavimai taikomi su augintiniu keliaujant lėktuvais, traukiniais, keltais ir automobiliu. /  Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Vasara – atostogų metas. Dažnam keliautojui, auginančiam naminį gyvūnėlį,  norisi per atostogas pasiimti ir augintinį. Tokiais atvejais dažnai trūksta informacijos, ko reikia, kad gyvūnas galėtų saugiai keliauti drauge.

lektuvasPrasidėjo vasara, o kartu su ja ir atostogų metas. Lietuvos padangę pamažu jau užtvindo kylantys ir besileidžiantys keleiviniai lėktuvai. Daug žmonių atostogas praleisti pasirenka svetur. Šiais metais šalies oro uostai siūlo naujus maršrutus ir nemažą krypčių skaičių.

atostogos44 proc. gyventojų su savimi į kelionę pasiimamus daiktus įvertina maždaug 5 000 litų, 39 proc. teigia kelionėje apsieinantys su daiktais, kurių  vertė sudaro 1 000 litų, o dešimtadalis apklaustųjų atskleidė, kad jų į kelionę pasiimamų daiktų vertė siekia net iki 10 tūkst. litų, kaip rodo Skandinavijos draudimo bendrovės „If“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa.

„Nuolat analizuodami kelionių rizikos tendencijas matome, kad mūsų tautiečių į kelionę pasiimamų daiktų vertė didėja. Šį reiškinį siejame su tuo, kad žmonės įsigyja vis brangesnę filmavimo ar fotografavimo techniką, o įprastus mobiliuosius telefonus keičia į gerokai didesnės vertės išmaniuosius“, – sako „If“ Lietuvos turto žalų grupės vadovė Giedrė Vitkauskienė.

Anot ekspertės, minėta technika paprastai ir tampa ilgapirščių taikiniu keliaujant, nors pasitaiko atvejų, kai pavagiami ir drabužiai, kosmetikos priemonės, kiti iš pažiūros nedidelės vertės asmeniniai daiktai.

bauskes fotografijos 6Turizmo sezono rajone atidarymo proga Šilutės muziejaus vadovė Roza Šikšnienė pristatė kolegų iš Bauskės miestelio Latvijoje atvežtą parodą. Šilutiškiai ir miesto svečiai kviečiami pasigrožėti unikalaus savo architektūra miestelio vaizdais, kuriuos nufotografavo latvių muziejininkas Raitis Abelnieks. Muziejininkai viliasi, kad eksponuojamos nuotraukos sužadins norą jose įamžintus Bauskės vaizdus išvysti ir gyvai.

DSC 0157Šeštadienį ant Kuršių marių kranto įsikūrusiame poilsio ir laisvalaikio centro „Ventainė“ kieme į šventinį šurmulį nuo pat vidudienio rinkosi žmonės. Akivaizdu, kad „Ventainės“ šeimininkams Beatričei ir Šarūnui Laužikams tai ypatinga diena - čia, jų išpuoselėtame gamtos kampelyje, jau dešimtmetį randa užuovėją ir jaukumą visi atvykstantys svečiai - visą dešimtmetį veikia Laužikų sukurtas poilsio ir laisvalaikio centras „Ventainė“.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt