Švietimas

1Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva 40 šalies bendrojo lavinimo mokyklų jau nuo rugsėjo siūlys visos dienos ugdymą mokiniams. Tai reiškia, kad ankstų rytą atėję į mokyklą, joje vaikai galės pasilikti iki vėlyvo vakaro. Ar nepavargs mokiniai, mokytojai ir kitas mokyklos personalas? Ir ar nebus visiems nuobodu toje pačioje erdvėje visa dieną? Į šiuos ir kitus nuogąstavimus atsako privačios mokyklos „Šiaurės licėjus“, veikiančios Vilniuje ir Kaune, atstovė Lina Kilčiauskaitė, jau trejus metus besirūpinanti visos dienos ugdymo kokybe šioje mokykloje.

sveksnos abiturientaiĮ Švietimo skyrių plaukia paskutinieji šiemetinių abiturientų egzaminų rezultatai, kurie šilutiškius iš vienos pusės džiugina, iš kitos - ir liūdina.

Šilutės rajono bendrojo lavinimo mokyklų abiturientų žinios šiemet įvertintos 14 šimtukų, ir tai žymiai daugiau nei buvo pernai. Tačiau dalį egzaminų šiemetiniai mūsų abiturientai išlaikė prasčiau, negu pernykščiai.

Šilutės rajono bendrojo lavinimo mokyklas - penkias gimnazijas ir Šilutės suaugusiųjų mokymo centrą šiemet baigė 349 abiturientai.

darbas-kompiuteriu-557ac9f68b2f1Nors vasara yra atostogų metas, kai norime pailsėti, bet tai tuo pačiu yra ir puiki galimybė išnaudoti savo laiką naudingai bei išmokti ko nors naujo. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai siūlo gyventojams vasaros metu atvykti į biblioteką įgyti naujų įgūdžių ar patobulinti jau turimas kompiuterinio raštingumo žinias.

Sveksniskiai stovyklojeLiepos 3-8 dienomis Pašvitinyje (Pakruojo r.) vyko respublikinė vaikų stovykla „Eime su Marija per Lietuvą!“ 9-13 metų vaikams. Stovykloje dalyvavo trys Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos moksleivės Viltė Stonytė, Morta Matuizaitė ir Odeta Mockutė.

vyduno gimnazijaBirželio 18-22 dienomis 15 Šilutės Vydūno gimnazijos 9-12 klasių mokinių dalyvavo aktyvaus ir turiningo poilsio projekte „Sveikata, jaunumas grožė“.

Savaitės užsiėmimai vyko žymiojo mūsų krašto filosofo, sveikos gyvensenos propaguotojo Vydūno dvasia.