Švietimas

atestatai sveksnos_gimnazijaŠiemet mūsų rajono bendrojo lavinimo mokyklų abiturientų brandos egzaminų rezultatai geresni už pernykščius. Tokiu apibendrinimu pokalbį apie visų laikytų egzaminų rezultatus pradeda Šilutės r. savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos pareigas einanti Rasa Žemailienė.

Pasak jos, galime pasidžiaugti, kad šiemet net 7 egzaminus mūsų rajono moksleiviai išlaikė geriau nei visos šalies vidurkis, tačiau stebina tai, jog anglų kalbą šiandieniniai jaunuoliai moka žymiai geriau nei... gimtąją lietuvių.

 

cache 1000x563_size16x9_59816bbd10ca3_ltvk20080909pol05Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kartu su Švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene kreipėsi į Kauno miesto ir rajono savivaldybes siūlydami ilginti pietų pertraukas, maistą tiekti ne porcijomis, kaip yra šiuo metu, o švediško stalo principu. Kol kas tai būtų pilotinis projektas. Jam pasiteisinus, toks modelis būtų diegiamas ir kitose šalies mokyklose.

 

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma pritarti, kad atlaisvintose patalpose, esančiose Šilutės Liepų g. 16 (iki pavasario čia veikė Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras), būtų įkurdintos kelios nevyriausybinės organizacijos ir kitos įstaigos.

GERIAUSIA 2Liepos 13-ąją istorinėje vietoje - Šilutės Hugo Šojaus muziejaus freskų salėje - rajono Savivaldybės vadovai pagerbė rajono ir visos Lietuvos viltį - geriausiai valstybinius egzaminus išlaikiusius mūsų rajono mokyklų abiturientus.

Toks renginys yra tradicinis, kasmet skiriasi tik šimtukais egzaminus išlaikiusių vaikinų ir merginų skaičiai. Šiemet jų - 7 iš Šilutės Vydūno bei Žemaičių Naumiesčio gimnazijų.

Geriausiems abiturientams linkėta sėkmingų tolesnių žingsnių, jiems įteikti rajono mero padėkos raštai ir dovanėlės. O patys abiturientai pasidalijo tolesniais planais ir išsakė linkėjimus savo kraštui.

neregiams bibliotekaAklumas ar kiti sunkūs regos sutrikimai gali atsirasti dėl įvairiausių priežasčių - tiek ligų, tiek sužeidimų.

Akys yra pagrindinis informacijos šaltinis, padedantis pažinti mus supantį pasaulį. Šilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka jau eilę metų bendradarbiaudama su Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) Klaipėdos padaliniu ir skolindamasi iš jo fondų garsines knygas bei knygas Brailio raštu stengiasi padėti žmonėms, turintiems regėjimo sutrikimų, taip suteikiant galimybę skaityti įvairaus pobūdžio literatūros kūrinius, pažinti, žinoti, tobulėti.