Švietimas

shutterstock 198956609XXI amžiaus inovacijoms kokybiškai keičiant gyvenimą, kinta ne tik vadinamosios Z kartos mokinių mokymo(si) poreikiai, bet ir paties mokytojo, ilgus metus laikyto tiesiog žinių šaltiniu, portretas. Šiandienos mokiniams reikalingi inovatyvūs išmaniųjų technologijų virtuozai, kurie nestokoja universaliųjų žinių ir taiko tarpdisciplininio mokymo metodiką. Tai reiškia, kad artimiausioje ateityje turėtų plėstis mokytojo veiklos spektras, o kartu su juo rastis ir naujos integruotą ugdymo požiūrį apimančios specialybės.

Numatant ir rengiantis atliepti ateities kartų poreikius ir šalies darbo rinką, būsimiesiems pedagogams Lietuvoje jau pernai buvo pasiūlyta unikali, į pasaulines mokymo tendencijas orientuota integruotų gamtos mokslų pedagogikos studijų programa. Pasak Šiaulių universiteto docentės dr. Violetos Šlekienės, tokių studijų programų nevykdo jokia kita šalies aukštoji mokykla, o pagal naująją programą rengiamų specialistų poreikis Lietuvoje tik didės.

vetrungiu knyga_pancerovaReikšmingą dovaną gavo keliolika Šilutės rajono ir visos Vakarų Lietuvos kultūros įstaigų - joms perduota po keletą naujo leidimo knygų „Kuršių marių žvejų burvalčių vėtrungės. Istorija. Paskirtis. Papročiai“.

Tai į lietuvių kalbą išversta unikali vokiečių kraštotyrininko Hanso Woedės knyga, kurią jis išleido prieš 60 metų.

biblioteka varzytuves_Diemedzio_centre7Jau šeštus metus Lietuvoje prieš didžiąsias žiemos šventes startuoja nacionalinė akcija „Knygų Kalėdos“, tapusi visuotinu, knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu. Prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamos akcijos prisijungė ir Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka.

dovanojo knygu_nauzemysAkcijos „Knygų Kalėdos“ kraitę Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje gausiai papildė kraštiečio Remigijaus Naužemio dovanotos autorinės knygos.

 Vetrungiu kelio_uzdarymas_1Pasibaigus vasaros sezonui kultūrinio projekto „Vėtrungių kelias“ partneriai aptarti šių metų rezultatus susirinko Klaipėdos rajone, J. Gižo sodyboje Drevernoje. Susipažinę su muziejaus ekspozicija, paskanavę dreverniškių žuvienės, senoviniu kuršių marių laivu – reisine išplaukė į Juodkrantę, pas partnerius kitapus marių, į Liudviko Rėzos kultūros centrą.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt