Švietimas

knygos 15 Kasmet pasirodo apie 600 naujų lietuviškų knygų vaikams, o paskelbtos 100 reikšmingiausiųjų taptų literatūros kanonu, parodančiu tiek mums, tiek pasauliui, kokių knygų mes turime, LRT KLASIKAI sako vaikų literatūros tyrinėtojas Kęstutis Urba. Tai, kad jaunos mamos skaito knygas vaikams, anot profesoriaus, džiugina, bet reta iš jų atiduos balsą už Valančiaus „Vaikų knygelę“ – tikėtina, kad tai padaryti teks literatūros specialistams.

mokinys-mokykloje-67357306Nacionalinis egzaminų centras (NEC) paskelbė šių metų pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatus. Ir Šilutės rajono, ir visos Lietuvos dešimtokų žinios šiemet geresnės nei pernai.

Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Rasa Žemailienė sako, kad mūsų rajono moksleivių egzaminų rezultatai daugelį metų yra panašūs kaip visoje Lietuvoje.

Šiemet šalies dešimtokų lietuvių kalbos egzaminų vidurkis yra 6,54, o mūsų rajone - 6,46, matematikos - atitinkamai 5,76 ir 5,41.

Nors šiemet dešimtokai egzaminus išlaikė geriau nei pernai, tačiau miesto pagrindinių mokyklų (Martyno Jankaus ir Pamario) rezultatai nėra džiuginantys. Daugumos dešimtokų aukščiausias matematikos egzamino įvertinimas buvo 4, o penketą sugebėjo gauti tik vienas Pamario pagrindinės mokyklos dešimtokas.

 

Juknaiciu pagrindine mokyklaSuvienyti ir suaktyvinti rajono mokyklų Mokinių tarybas, Juknaičių pagrindinės mokyklos Mokinių taryba vykdė projektą „Mes – Žemės vaikai“.

NVLK logo 2016mLabdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurio steigėjai yra Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, kurios pirmininkas yra Kęstutis Urba ir kartu su Lietuvos Rašytojų sąjunga, kurios pirmininkas yra Antanas Jonynas, skelbia ketvirtąjį Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2016.

1 bibliotekininku mokymaiBalandžio 19–20 dienomis Anykščiuose vyko Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos tarptautiniai teoriniai ir praktiniai mokymai „E-knygų rinka ir bibliotekų partnerystė“. Tai mokymai, surengti įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Bibliotekų specialistų kvalifikacijos kėlimas: e-investicijos, patirtys ir galimybės“.