Švietimas

NVLK logo 2016mLabdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurio steigėjai yra Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, kurios pirmininkas yra Kęstutis Urba ir kartu su Lietuvos Rašytojų sąjunga, kurios pirmininkas yra Antanas Jonynas, skelbia ketvirtąjį Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2016.

1 bibliotekininku mokymaiBalandžio 19–20 dienomis Anykščiuose vyko Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos tarptautiniai teoriniai ir praktiniai mokymai „E-knygų rinka ir bibliotekų partnerystė“. Tai mokymai, surengti įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Bibliotekų specialistų kvalifikacijos kėlimas: e-investicijos, patirtys ir galimybės“.

zibu mokykla pamoka netradicineje aplinkoje„Šiuolaikinis gyvenimo tempas“, „šiuolaikinis jaunimas“, „naujos kartos vaikai Z“ - visi esame girdėję šias frazes. Greitai kintanti tikrovė, didžiulis gyvenimo progresas keičia žmonių požiūrį į daugelį gyvenimo dalykų. Ypač šie pokyčiai ryškūs dabartinėje vaikų kartoje. Ši karta netgi turi savo pavadinimą - karta Z.

Z kartos vaikai yra glaudžiai susiję su technologijomis, jie kūrybingi, atviri ir geranoriški, bet dažnai pasižymi hiperaktyvumu. Jie negali susikaupti ties viena veikla, nemėgsta, kai jiems nurodinėjama. Su šiuolaikiniais vaikais reikia mokėti tartis, rasti bendrą kalbą, ieškoti jiems patrauklios veiklos.

Dabartiniams vaikams senoji mokymo sistema, kuomet visiems buvo taikomi vienodi mokymo būdai, orientuoti į tai, kad vaikų gebėjimai atitiktų kiekvienam amžiaus tarpsniui numatytas normas, nebetinka.

 eurotriumfatoriai ant mesosŠilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje startavo protų turnyras „Eurotriumfatoriai Šilutė“, surengtas vykdant viešosios bibliotekos projektą „Tapk Europos Sąjungos pažinimo triumfatoriumi“. Projektą finansavo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

poetine terapija2„Skaitymas veikia gydančiai. Jis yra pašventimas, stebuklingas raktas, atveriantis duris į mūsų sielos erdvių gelmes, į kurias kitaip nesugebėtume patekti...“ (Marselis Prustas).

Laikas, praleistas su knyga rankose, praplečia pasaulio vaizdą, suteikia naujų potyrių, žinių. Biblioteka - tai vieta, kur galima atrasti mielą širdžiai knygą ir pasinerti į malonių atradimų, gerų minčių ir emocijų pasaulį. Gera knyga apvalo sielą.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt