Švietimas

zibu mokykla pamoka netradicineje aplinkoje„Šiuolaikinis gyvenimo tempas“, „šiuolaikinis jaunimas“, „naujos kartos vaikai Z“ - visi esame girdėję šias frazes. Greitai kintanti tikrovė, didžiulis gyvenimo progresas keičia žmonių požiūrį į daugelį gyvenimo dalykų. Ypač šie pokyčiai ryškūs dabartinėje vaikų kartoje. Ši karta netgi turi savo pavadinimą - karta Z.

Z kartos vaikai yra glaudžiai susiję su technologijomis, jie kūrybingi, atviri ir geranoriški, bet dažnai pasižymi hiperaktyvumu. Jie negali susikaupti ties viena veikla, nemėgsta, kai jiems nurodinėjama. Su šiuolaikiniais vaikais reikia mokėti tartis, rasti bendrą kalbą, ieškoti jiems patrauklios veiklos.

Dabartiniams vaikams senoji mokymo sistema, kuomet visiems buvo taikomi vienodi mokymo būdai, orientuoti į tai, kad vaikų gebėjimai atitiktų kiekvienam amžiaus tarpsniui numatytas normas, nebetinka.

 eurotriumfatoriai ant mesosŠilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje startavo protų turnyras „Eurotriumfatoriai Šilutė“, surengtas vykdant viešosios bibliotekos projektą „Tapk Europos Sąjungos pažinimo triumfatoriumi“. Projektą finansavo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

poetine terapija2„Skaitymas veikia gydančiai. Jis yra pašventimas, stebuklingas raktas, atveriantis duris į mūsų sielos erdvių gelmes, į kurias kitaip nesugebėtume patekti...“ (Marselis Prustas).

Laikas, praleistas su knyga rankose, praplečia pasaulio vaizdą, suteikia naujų potyrių, žinių. Biblioteka - tai vieta, kur galima atrasti mielą širdžiai knygą ir pasinerti į malonių atradimų, gerų minčių ir emocijų pasaulį. Gera knyga apvalo sielą.

aukstapelkeDažniau „istorija“ suprantama kaip valstybių ar žymių žmonių likimai, buvusių politinių įvykių ir pan. seka. Deja, nesulaikomas laiko bėgsmas veikia viską šiame pasaulyje, keisdamas ne vien žmones ir jų veiklos rezultatus, bet ir pačią gamtą, įvairiausias tikrovės apraiškas. Žmonijai vystantis, suvokta, kad galima nagrinėti ir pasaulio pažinimo raidą. Žinoma veiklos sritimi tapo mokslotyra, nagrinėjanti ir mokslinių tyrimų istorinius pokyčius.

EUROAr viską žinai apie Europos kultūrą, meną, sportą, maistą, istoriją, geografiją, kiną, muziką, įžymius žmones ir t. t.? Įvertinti savo žinias galėsi dalyvaudamas pavasario protų turnyre „Eurotriumfatoriai“, susidedančiame iš trijų turų (balandžio 20, gegužės 4 ir 9 d.).