Svetainė

LukosiusBalandžio 14 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariate (toliau – Šilalės r. PK) buvo pristatytas naujasis Šilalės r. PK viršininkas šilutiškis Audrius Lukošius.

ilgaamzes Kazlauskiene_ir_KuskieneŠilutės rajono savivaldybė tęsia tradiciją jubiliejų proga pasveikinti rajono ilgaamžius. Kovo pabaigoje Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis ir socialinė darbuotoja Oksana Kalitina aplankė šilutiškes Zofiją Ščerbetkienę, Bronę Kuskienę ir Aldoną Kalinauskienę. Senolėms linkėta daug stiprybės ir sveikatos.

Gydytoju pomegiai_Balcenas_su_Padimansku_krepsinio_rungtyneseNe vien duona žmogus sotus, ne vien vaistais jis gydomas. Todėl Pasaulinės sveikatos dienos išvakarėse sėdame su dviem Šilutės ligoninės gydytojais kalbėtis apie... Ne, ne apie ligas ir vaistus, o apie širdžiai mielus laisvalaikio pomėgius.

„Įrodykite mūsų skaitytojams, kad kiekvienas žmogus turi turėti labai mėgiamą užsiėmimą, kad miela veikla palaiko ne tik fizinę, bet ir psichikos sveikatą“, - prašau urologo Edgaro PADIMANSKO ir odos ligų gydytojo Leono BALČĖNO.

Ir jie įrodo. Vienas nedelsdamas patikina, kad jei žemėje nebūtų motociklo, meškerės ir krepšinio aikštelės, jo jau seniai lauktų „plačiai minkštų palatų duris atvėręs Švėkšnos psichiatrijos departamentas“. O antrasis pirštu pabaksnoja į stalą, ant kurio po stiklu, be naujausių medikamentų informacinių lapelių, guli ir Klaipėdos krepšinio komandos „Neptūnas“ varžybų grafikas visam balandžio mėnesiui.

Abu kartu jie dar išplečia akis ir perklausia: „Negi yra tokių žmonių, kurie hobio neturėtų?..“ Galų gale reziumuoja: „Blogai tokiems, labai blogai“.

Velyku stalas_StanelieneSekmadienį - gražiausia pavasario šventė - Velykos. Neseniai rašėme, kaip šią šventę švęsdavo senieji šio krašto gyventojai. Šiandien kalbiname dabartinius - gydytojus, verslininkus, politikus, bankininkus, kultūros įstaigų atstovus: „Kokie Jūsų Velykų pusryčiai? Su kuo valgote kiaušinius?“.

1Į Vilnių atvyko lietuvių kilmės Vokietijos poetė ir grafikė Aldona Gustas. Ji dalyvaus savo parodos „Moterys su burnomis“ atidaryme Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kuris vyks balandžio 11 d. 18 val.

A.Gustas gimė 1932 m. Šilutės rajone, čia ir Klaipėdoje prabėgo jos vaikystė. Per Antrąjį pasaulinį karą jos šeima bėgo iš tėvynės ir 1945 m. pasiekė (Vakarų) Berlyną, kur menininkė gyvena iki šiol.

Sultekis Velykiu_gamybaJau baigėsi kovas ir atkeliavo Velykų, sulatekio, karvelinio arba mildvynio mėnuo - balandis. Kovo 25 dieną, šeštadieninė Lietuvininkų tarmės mokyklėlė virto etno dirbtuvėlėmis. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus direktorė Indrė Skablauskaitė papasakojo apie senuosius mūsų krašto papročius, o Švėkšnos muziejininkė Monika Žąsytienė pamokė pasigaminti pavasario pranašus Velykius, vaikų dar vadinamus „oliziukais“.

 1Pasaulis išgirsta vis daugiau talentingų lietuvių. Dainininkė Beatrich – abiturientė iš Šilutės – nė nesapnavo, kad jos muzika galėtų sudominti „Warner Music“, o „Spotify“ platformoje vos per pusantro mėnesio perklausos pasieks šešiaženklius skaičius. Šiandien Beatrich, jau turėdama armiją gerbėjų ir pavydėtinas perspektyvas, pristato savo naujausios dainos „Hollywood“ vaizdo klipą.

ilgaamze„Visokių vargų esu mačiusi ir nežinau, kodėl dar taip ilgai gyva išbuvau“, - sako Bronė Šilinskienė, kovo 20 dieną atšventusi 90-ąjį gimtadienį.Ilgaamžė gyvenime patyrė daug negandų: sunkią vaikystę, karo baisumus, vėliau visą laiką sunkiai dirbo, palaidojo abu sūnus ir vyrą.

Tačiau nepaisant visko Bronė spinduliuoja gerumu, šviesiu protu. Šiandien savo dienas ji skaidrina malda ir darbu netoli namų esančiame darželyje.

kazys budrys_su_birbynePraėjusį sekmadienį, kovo 19-ąją, gražią sukaktį sutiko žinomas viso Vainuto krašto muzikantas, liaudies instrumentų meistras, Gorainių bendruomenės narys Kazys Budrys. Ta proga šventę jubiliatui surengė, jį sveikino ir bendruomenė, ir jo vadovaujamo Gorainių ansamblio nariai.

Kalbinamas jubiliatas išvardijo ne vieną savo dabartinės veiklos sritį: priminė esąs pensininkas, muzikantas, bitininkas, ūkininkas, medžiotojas ir žvejys. Todėl pastarieji 26-eri metai, kuomet lyg ir turėtų pelnytai ilsėtis, jam nė kiek nepabodę. „Nėra dienos, kad aš neturėčiau ką veikti“, - sakė jis.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos