Svetainė

99155323 248496146375135_7476955415662559232_n„Kiekvienas skrydis yra egzaminas, nes kiekvieną kartą būna kitoks. Gali būti tas pats oro uostas, bet pūs kitos krypties vėjas, bus šalčiau arba šilčiau. Skrendant viskas keičiasi labai dinamiškai, čia reikia greitos reakcijos ir sprendimų priėmimų“, - sako boingų pilotas Remigijus Slepakovas.

Iš Rusnės kilęs pilotas žino, kaip į 10 kilometrų aukštį pakelti 79 tonas sveriantį lėktuvą, kuriame suraizgyta 80 kilometrų laidų, kuris ore išvysto 800 km/h greitį. Kiekvieno skrydžio metu jis atsakingas ne tik už save, bet ir įgulos narius, 200 keleivių.

 

Skraidyti buvo Remigijaus svajonė nuo 15 metų, tačiau tam, kad ji išsipildytų prireikė 30 metų. Teisės magistro laipsnį turintis ir daug po pasaulį keliavęs vyras sulaužė standartus ir boingo pilotu tapo būdamas 45-erių. Jis tikras, kad savo svajonės siekti niekada ne vėlu, reikia turėti tik didelį norą.

kinologasKarantino laikotarpiu gyvenimas VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos Kinologinės veiklos skyriuje nesustojo. Kovo pabaigoje buvo įsigyti keturi vokiečių aviganių veislės šuniukai, kurie po įvairių mokymų ir atestacijų taps tikrais VSAT keturkojais pareigūnais.

Vis tik bendravimo apribojimai palietė ir šią sritį. Apie tai, kaip karantino metu vyksta jaunų tarnybinių šunų mokymai, kalbamės su pasieniečiu kinologu šilutiškiu Dovydu Pranckevičiumi, kuriam ir atiteko vienas iš keturių naujų vokiečių aviganių.

Zirgininke 2Kol arklio nepakeitė technika, jis buvo neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Mūšiuose ir susisiekimui žirgų jau seniai nebereikia, vis rečiau pamatysi ir plūgą traukiantį arklį. Dabar daugiausia jie auginami dėl pramogos ir sporto. Aistringi žirgų mylėtojai juos laiko vien dėl grožio.

Kintiškiai pažįsta, o ir atvykstantys nuolat pastebi Kintų renginiuose dailią moterį su žirgu. Tai – Rima Nausėdienė (Rimkutė), jos pačios žodžiais tariant, - vienintelė kaime, kuri su bernais jaunystėje be balnų darbiniais arkliais jodinėdavo po miškus. Ji taip pat buvo vienintelė mergina Kintuose, kuri jojo konkūrą. Tą daro dar ir dabar.

 

kuno-kultura-82759625Lietuvos moksleiviai patenkinti savo gyvenimu, tačiau daugėja irzlumo ir nervingumo. Taip pat Lietuvai vis dar sunkiai sekasi kovoti su paauglių patyčiomis, kurios gana silpnai mažėja. Nors per pastaruosius kelerius metus tarp paauglių sumažėjo alkoholio vartojimas ir rūkymas, tačiau tarptautiniu mastu vis dar esame tarp rizikingiausių šalių, rodo naujausi Moksleivių gyvensenos ir sveikatos tyrimo (HBSC) duomenys.

IMG-6550-1Mendelsono maršas beveik tuščioje salėje, amžinąją meilę simbolizuojantys aukso žiedai – tiesiog ant pirštinių, o pirmasis naujosios šeimos bučinys – kilstelėjus apsauginę kaukę ar net ir per ją...

Tokia yra šiandien besituokiančiųjų šventė Šilutės Civilinės metrikacijos skyriuje. O ir tų besituokiančiųjų, žinia, kur kas mažiau: per du karantino mėnesius aukso žiedus čia sumainė vos 7 poros. Daug kitų porų savo išsvajotąją ceremoniją nukelia: vieni antrajam šių metų pusmečiui, o kiti net ir 2021-ųjų vasarai.

Tačiau šviesa tunelio gale jau sušvito ir būsimiesiems jaunavedžiams: nuo gegužės 18-osios švelninami ir vestuvių suvaržymai.

Begimas bilevicius_1Čikagos lietuvių bėgimo mėgėjų klubas skirtas visiems, nepaisant amžiaus, profesijos, įsitikinimų ar fizinio pasirengimo. Tai klubas, kurio tikslas suvienyti sporto entuziastus esančius Čikagoje, skatinti socialinį ir fizinį aktyvumą, formuoti sveikos gyvensenos tradicijas.

Už jūrų marių – Čikagoje gyvenantis buvęs grabupiškis Rimvydas Bilevičius yra vienas aktyviausių vietos lietuvių bėgimo mėgėjų klubo narys. Jis visada širdyje ir mintyse - su Lietuva.

Mazgeika begikasŠiuo metu, kai visas pasaulis tartum sustojęs, bėgimo mėgėjai juda pirmyn. Vienas jų - šilutiškis Arlandas Mazgeika, kurio tikslas apibėgti Rusnės salą ar net su bendraminčiais Platelių ežerą.

„Judi, vadinasi gyveni“, – taip pasakoti apie save pradeda Arlandas, kurį dažniau galima pamatyti, bėgantį nei einantį.

95781821 232796768058122_924506656950190080_nMotinos dienos proga „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotos 46 šalies daugiavaikės motinos, išauginusios ir gerai išauklėjusios penkis ir daugiau vaikų. Valstybinį apdovanojimą gavo ir Sugintų kaime (Žemaičių Naumiesčio seniūnija) gyvenanti Zosė Skurdelienė, dorais žmonėmis išauginusi 11 vaikų.

„Esame Dievui dėkingi, kad turime tokią nuostabią mamą. Saugome, mylime ir gerbiame visi“, - sako viena vyresniųjų moters dukrų Violeta Blažienė.

 

080006586-62f728dd-16f1-4a96-b50e-f52474daa9abŠilutėje gyvenantis fotografas Kęstutis Zdanevičius (36 m.) – tikras savo krašto, Mažosios Lietuvos, patriotas ir istorijos mėgėjas. Dažnai leidžiasi ir į išvykas po vietines kapines – jas randa senuose žemėlapiuose, įamžina tai, kas jose išlikę, o kartais, radęs galimybę, net sutvarko senus kapus. Ir visa tai – be jokio atlygio, tiesiog iš meilės gimtajam kraštui.