Svetainė

kazys budrys_su_birbynePraėjusį sekmadienį, kovo 19-ąją, gražią sukaktį sutiko žinomas viso Vainuto krašto muzikantas, liaudies instrumentų meistras, Gorainių bendruomenės narys Kazys Budrys. Ta proga šventę jubiliatui surengė, jį sveikino ir bendruomenė, ir jo vadovaujamo Gorainių ansamblio nariai.

Kalbinamas jubiliatas išvardijo ne vieną savo dabartinės veiklos sritį: priminė esąs pensininkas, muzikantas, bitininkas, ūkininkas, medžiotojas ir žvejys. Todėl pastarieji 26-eri metai, kuomet lyg ir turėtų pelnytai ilsėtis, jam nė kiek nepabodę. „Nėra dienos, kad aš neturėčiau ką veikti“, - sakė jis.

ilgaamze Eugenija_su_Sveksnos_seniunu90-ąjį gimtadienį atšventė Eugenija Būdvytienė, gyvenanti Brailio gatvėje, Švėkšnoje. Kartu su ja gražiu jubiliejumi pasidžiaugti atvažiavo Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, socialinio darbo organizatorė Neringa Andrijauskienė.

leidinys„Tik saugokit, nesugadinkit ir nepameskit“, - perspėjo Jonas Gavėnia, „Šilutės naujienų“ redakcijai perdavęs 1991 metais Šilutės rajono Tarybos išleistą Sąjūdžio leidinį „Santara“. Šį laikraštuką jau 26-erius metus saugo jo mama Antanina. Branginti yra dėl ko, nes šiame leidinyje įrašytos jos vyro Jono ir sūnaus Egidijaus pavardės - pirmųjų šilutiškių, 1991 metų sausio 10-ąją išvažiavusiųjų ginti vos prieš 10 mėnesių nepriklausomybę paskelbusios Tėvynės.

metu-kauniete-2016-apdovanojimai-73985694Trečiadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje pagerbiant visas miesto moteris paskelbta, kuri kaunietė tapo 2016-ųjų Metų kauniete. Rinkimai, organizuojami dienraščio „Kauno diena“, vyksta jau penktąjį kartą. Nugalėtoja tapo vargonininkė kraštietė Dalia Jatautaitė, kurios pastangomis buvo atgaivinta ir pernai baigta didžiųjų Kauno arkikatedros bazilikos vargonų rekonstrukcija.

KINAS 4Pagaliau! Kokia laimė! Valio! Džiaugėsi šilutiškiai, kai prieš kelias dienas restoranas „Rambynas“ paskelbė, jog į Šilutę grįžo jų kinų virtuvės šefas.

Haiyang Šilutėje nebuvo penkias savaites. Jis kartu su milijonais kitų kinų iš įvairių pasaulio šalių buvo grįžęs gimtinėn aplankyti savo artimųjų ir atšvęsti kinų Naujųjų metų.

„Buvo labai smagu. Naujieji metai - didelė šventė, sugrįžo daug žmonių, fejerverkai nesustodami šaudė tris valandas“, - pasakojo Haiyang, telefone rodydamas įspūdingų fejerverkų video.

Pailsėjęs, pasikrovęs geros nuotaikos ir naujų patiekalų receptų, egzotiškasis virėjas vėl sukasi prie iki raudonumo įkaitintų puodų, lepindamas kiniško maisto pasiilgusius šilutiškius.

Kristina Rimiene_3„Gyvenime kiekvienas prieiname tokį momentą, kai stabtelime ir užduodame sau egzistencinį klausimą - ar man būtent šito gyvenime reikia? Po tam tikrų išgyvenimų, netekčių supranti, kad gyvenimas per trumpas, ir jei tu savęs dar neatradai, tai nėra ko laukti, reikia imtis pokyčių čia ir dabar“, - sako kraštietė Kristina Rimienė, Šilutėje garsios Jakštų giminės atstovė.

Kristina gali didžiuotis turinti ekonomikos mokslų daktarės laipsnį. Ilgus metus ji dirbo privačiame verslo sektoriuje, vėliau ėmėsi mokslininkės, dėstytojos, tyrėjos veiklos. Taip pat ji - laiminga žmona ir dviejų vaikų mama.

Neseniai moters karjeroje įvyko dar vienas lūžis - ekonomiką ji iškeitė į floristiką, o paskui ėmėsi ir TV laidos vedėjos darbo. K.Rimienę kiekvieną šeštadienį galima pamatyti per TV3 televiziją, kur ji kartu su Renata Mikailionyte veda moterims skirtą laidą „Pasaulis pagal moteris“.

Rytoj - Tarptautinė moters diena. „Šilutės naujienos“ laikosi tradicijos šia proga pristatyti drąsias, stiprias, karjeros pasiekusias ir iššūkių nebijančias moteris. Kristina Rimienė - viena iš jų. Kviečiame paskaityti interviu su ja.

ilgaamze Janina_2Gedminaičių kaime, Švėkšnos seniūnijoje, šalia miško, ant Graumenos upelio kranto, stovi didelis vienkiemis, kuriame jau daug metų gyvena Janina Genovaitė Ignotienė.

Šilutės rajono valdžios atstovai, norėdami ilgaamžę pasveikinti su 90-uoju jubiliejumi, iki šios gamtos apsuptyje esančios vietos ilgai važiavo klampiais miško keliukais.

Atvykėlius stebino sodybos istorija, gamtos grožis ir guvi močiutė, papasakojusi apie savo gyvenimą šioje vietoje.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis prisiminė, kad kadaise čia buvęs vienas didžiausių Švėkšnos ūkių, kur buvo auginamos veislinės kiaulės, pievose ganėsi karvės.

„Dirbau, ėjau ir sulaukiau tų 90 metų. Matyt, tai nuo Dievulio priklauso“, - atsakė ilgaamžė, paklausta, kaip sulaukti tokio gražaus jubiliejaus.

Azukaitis gydytojas_kabinete_oKodėl vaikystėje lėtine inkstų liga sirgę vaikai dažnai miršta nuo širdies kraujagyslių sistemos ligų sulaukę vos 30-40 metų? - atsakymo į šį klausimą, o kartu ir būdų, kaip padėti tokiems pacientams, ieško šilutiškis Karolis AŽUKAITIS, vaikų inkstų ligų specialistas.

27-erių metų gydytojas yra Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikos Vaikų ligoninės rezidentas, Vilniaus universiteto doktorantas, Lietuvos ir Europos vaikų nefrologų draugijų narys.

 

Jau trejus metus Karolis kartu su Vokietijos Heidelbergo universitetu vykdo mokslinį projektą vaikų nefrologijos srityje, yra šio projekto regiono koordinatorius, atsakingas už tyrimų eigą šešiose šalyse.

Jaunas vyras dar yra penkių tarptautinių mokslinių publikacijų bendraautorius, iš anglų kalbos išvertęs dalį medicininės knygos, gelbstinčios sergantiems kraujo vėžiu. Jis taip pat dirba įvairiuose mažesniuose projektuose.

Karolis sako, kad daug ką jo gyvenime sudėliojo atsitiktinumas - buvimas reikiamoje vietoje reikiamu laiku. Bet pripažįsta, kad siekiant mokslų reikia žinoti, ko tu nori, ir orientuotis ne į rezultatą, o tikslą, dar daug dirbti. Tada tikrai pavyks.

pas-kalvi-viliu„Kviečiu visiems drauge pajausti, kokia jėga slypi senosiose lietuvių dainose, atgaivinti ir pažinti mūsų protėvių paliktus turtus. Pasiklausę įrašų ar pagal natas pabandysime sudainuoti Pamario krašte L. Rėzos surinktas ir kitas lietuvių liaudies išsaugotas dainas. Renkamės pas Darių Vilių. Jaukiai gurkšnodami arbatą pasimėgausime prasmingu vakaru...“

Vasario 18 dieną Darius Vilius vilkytiškius kvietė į dainų vakarą - pabūti, pabendrauti, „išdainuoti tamsumus“. Kvietė praleisti vakarą jo namuose - be svaigalų, be pykčio, su daina ir darna.

„Dainos skambėdavo visur, visomis progomis. Apdainuojami buvo darbai, namai, santykiai, išgyvenimai, vargai... Viskas sutilpdavo dainose. Sielos ramybę, proto skaidrumą, pasaulio pažinimą, istoriją, - viską protėviai išdainavo mums“, - sako vilkytiškis.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos