Svetainė

 

353870-adminŽiurkė - punktualus ir nuoseklus gyvūnas. Ji ambicinga, darbšti, kūrybinga, žavi, linkusi taupyti pinigus, neretai santūri ir drovi. Tai savybės zodiako ženklo, kuris šeimininkaus 2020 metais.

„Šilutės naujienos“ kalbino Žiurkės metais gimusius šilutiškius - Šilutės jaunimo mokyklos direktorių Marių Surplį, krepšininką Evaldą Džiaugį, kineziterapeutą Domantą Kairį, verslininkus Renatą Kislinkienę ir Mantą Laužiką.

Žiurkės metais gimę žmonės tikisi, kad ateinantys metais bus geresni, suteiksiantys galimybę siekti užsibrėžtų tikslų, atnešiantys sėkmę asmeniniame gyvenime ir darbe.

Kaldos MaximaBe ko neįsivaizduojamos tradicinės lietuviškų Kalėdų vaišės? Švenčių laikotarpio pardavimų duomenys atskleidė populiariausius produktus, kurių per kalėdinę savaitę pirkėjai įsigijo daugiausia. Tarp populiariausių prekių – ir mineralinis vanduo, ir šimtai tonų vaisių bei dešimtys tūkstančių pakuočių aukščiausios rūšies kvietinių miltų kepiniams.

14ebcc805cce39a2f386fea407796fa2Įvairūs moksliniai tyrimai rodo, kad silpni socialiniai ryšiai ne tik neigiamai veikia gyvenimo kokybę, bet ir paskatina ligų atsiradimą. Ši problema ypač paaštrėja senėjančiose visuomenėse. Tačiau Lietuvoje jau ketvirtus metus veikianti nemokama bendravimo ir emocinės pagalbos paslauga „Sidabrinė linija“ rado būdą kaip spręsti vyresnio amžiaus žmonių atskirumo, vienišumo, bendravimo trūkumo problemas, suteikdama senoliams galimybę džiaugtis visaverčiu gyvenimu. Į šią misiją įsitraukia ir šalies verslas, kuris prisideda ne tik finansine parama.

 

5dfb368f3ad11Amžinas klausimas „kur švęsi Naujuosius metus?“ vis dažniau nustelbiamas ne ką mažesnės dilemos – ką apsirengti? Daugelis ieškome to vienintelio ir iš kojų verčiančio įvaizdžio Naujiesiems metams, kuris pavers šią šventę nepamirštama. Tačiau kokiomis stiliaus taisyklėmis vertėtų vadovautis šiemet? Tamsiai žalia ir purpurinė spalvos, kaubojiški batai, pūstos rankovės, ilgi švarkai – tai tik keletas akcentų, į kuriuos turėtų atkreipti dėmesį kiekviena.

„Deichmann Shoelove“ tinklaraštininkė Viktorija Malašauskaitė ir socialinių tinklų persona Deimantė Vaičiūtė šventinėje fotosesijoje įkūnijo ryškiausias šių metų spalvas ir tendencijas. Jaunosios influencerės dalijasi patarimais ir įžvalgomis, kurios padės pasiruošti 2020-ųjų sutikimo šventei.

 

DJI 09821Sostinė ruošiasi įspūdingoms Naujųjų metų sutiktuvėms Katedros aikštėje, prie eglės karalienės ir Varpinės bokšto, kuris tąnakt virs reginio ašimi ir nustebins unikaliomis 3D instaliacijomis, kurias lydės gera muzika, šviesos ir galingas fejerverkų šou.

ilgaamze juknaiciaiJuknaičiuose gyvenanti ilgaamžė Bronislava Olkštinienė jaučiasi mylima, vaikų ir anūkų dėmesio apsupta. Rytoj, gruodžio 21-ąją jubiliejų švęsianti moteris sako, kad tai jai teikia didžiausią džiaugsmą, nes svarbiausia laimingoje šeimoje yra meilė ir pagarba vienas kitam.

christmas-3009720 960_720Kasdienybės smiltelės baigia subyrėti į metų kraitę. Tačiau kartu su saulėgrįža mums dar lemta patirti pačias gražiausias, pačias prasmingiausias šventų Kalėdų akimirkas, atvira širdimi švęsti gerumo, žmogiškumo šventę, dalintis šiluma su savo artimaisiais, būti atidiems ir dosniems tiems, kas stokoja meilės ir duonos.

 

IMG 0509Gruodžio 10 d. Šilutės muzikos mokykla pakvietė į šventinį koncertą H. Šojaus muziejuje, kuriame baroko epochos kūrinius grojo mokiniai, šiais metais dalyvavę tęstiniuose senosios muzikos meistriškumo kursuose. Juos organizavo Vilniuje įsikūręs tarptautinis senosios ansamblis “Canto Fiorito“ ir vedė ansamblio meno vadovas, garsus brazilų kilmės išilginės fleitos ir korneto atlikėjas Rodrigo Calveyra, koncertuojantis visoje Europoje.

Iš viso šiais metais Šilutės muzikos mokykloje surengti 4 susitikimai, projektą Lietuvos kultūro finansavo Lietuvos kultūros taryba ir šveicarų fondas „Art Mentor“. Šis gražus bendradarbiavimas bus tęsiamas ir kitąmet: mokiniams ir mokytojams bus suteikta galimybė pasimokyti groti istoriniu instrumentu ‒ ansamblio meno vadovui priklausančiu klavesinu. Šilutėje vykusių kursų vadovą R. Calveyrą kalbina Dalia Kaladinskienė.

biblioteka prieskaledinisŠilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos salėje vos tilpo visi, norintys pabūti kartu Advento pradžios pavakarę, pasigrožėti unikalia karpinių paroda „Lietuva mano širdy“, kurią dovanojo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus menininkės.