Svetainė

valdas lacko eurovizijojŠeštadienį, vasario 13 dieną, 21 val. LRT televizija transliuos trečiąjį nacionalinės atrankos į Euroviziją etapą.

pirslys su pirslienePapasakoti apie vieno smagiausių bei svarbiausių vestuvių personažų - piršlių - vaidmenį ir sukauptą ilgametę didžiosios šeimos šventės organizavimo patirtį, artėjant šv. Valentino arba Įsimylėjėlių dienai, pakvietėme pagryniškį Juozą Sauspreškį.

Beje, šia tema pašnekovo atminimų kraitė - tikrai gausi ir vertinga, nes jis su žmona Dalia, eidami bendru gyvenimo keliu keturias dešimtis metų, jau sutuokė daugiau nei 75-ias poras! Tarp jų buvo net trys auksinės poros!

Ir dabar, atradę laisvo laiko, Juozas ir Dalia dažnai pavarto senus nuotraukų albumus bei pasidžiaugia įsimintiniausiomis vestuvių akimirkomis. Juk joms abu sutuoktinai atidavė visą savo dėmesį, rūpestį.

ilgaamze vilkiene onaVasario 4-ąją, 90-ojo jubiliejaus išvakarėse, buvo pasveikinta dar viena ilgaamžė šilutiškė - Ona Vilkienė. Ta proga jubiliatę aplankė, sulaukti 95-ojo ir 100-ojo jubiliejų linkėjo Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis ir Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas. Tuo pačiu abu svečiai nepraleido progos pasidžiaugti devyniasdešimtmetės optimizmu ir gyvybingumu.

Ilgaamžė svečiams neliko skolinga, nestokojo nei šmaikščių juokų, nei šypsenos ir džiaugėsi, jog visas jos gyvenimas, kuris nebuvo vien rožėmis klotas, yra nuostabus.

ilgaamze beringiene su seniune rudieneSkambant nuotaikingai akordeono melodijai ir liejantis nuoširdžioms eilėms, 90-ojo jubiliejaus proga pasveikinta Saugų seniūnijos gyventoja Herta Deringienė.

Nors H.Deringienė šiuo metu gyvena viena, bet toli gražu nėra užmiršta. Senolę kasdien supa ir ja rūpinasi nuoširdžios kaimynės, padedančios išspręsti rūpesčius. Ir pati ilgaamžė dar po namus sukasi kaip bitelė, televizorių pažiūri, laikraščius paskaito - taip domisi visomis naujienomis, seka, kaip gyvenimas teka ir plačiame pasaulyje.

rotary mainai justinaDevyniolikmetė Justina Pikelytė - šilutiškė, gavusi nepaprastą dovaną - galimybę dalyvauti Jaunimo mainų programoje, kurią jau ne vienerius metus inicijuoja Rotary International klubas. Gabi Šilutės pirmosios gimnazijos mokinė net 11 mėnesių praleido Jungtinėse Amerikos Valstijose.

„Kai manęs klausia, kaip sekėsi Amerikoje, nedvejodama tvirtinu, kad tai buvo geriausi mano gyvenimo metai. Neįmanoma žodžiais apibūdinti viso, ką teko patirti. JAV gyvenau visiškai naujai, o didžiausia vertybė buvo nauji draugai, - sako pašnekovė. - Jeigu sugalvočiau nuvykti į kokią nors šalį, žinau, kad tikrai turėsiu kur apsistoti.“

naslaiciu istorija stalaiViskas buvo dar taip neseniai, dar taip skauda... Bet šilutiškė Gražina Lopaitė sutinka kalbėtis apie spalį Šilutėje įvykusią tragediją, sukrėtusią ir visą Lietuvą, kai nuo sugyventinio rankos žuvo vos 25-erių moteris.

Lina nebuvo Gražinos dukra, ji - jos buvusioji marti, bet moterys, paneigdamos populiarius mitus apie neįmanomą anytų ir marčių bendravimą, buvo labai artimos. Ir praėjusių metų rudenį taip pat jau planavo Naujųjų metų sutikimą kartu...

Dabar tas bendras dienas Gražinai kasdien primena per kambario langą matomi buvusių Linos namų langai ir Gražinos namuose gyvenančios dvi našlaitės pradinukės Linos dukrelės: viena - Gražinos žuvusio sūnaus, kita - kito Linos vyro.

Mergaites priglaudusiai močiutei teko nutraukti darbą užsienyje, tenka iš naujo tapti mama, o tai - ne visai paprasta.

Anot pačios Gražinos, be daugybės geraširdžių šilutiškių paramos, kurių aplink ją buvo ir dabar yra tiek daug, būtų ir visai neįmanoma. Todėl ji ir nori kalbėti.

ilgaamze vale serniene su seima2016-ieji Šilutės rajone turėtų būti įsimintini 117-ai ilgaamžių: šiais metais net trys gyventojai ruošiasi minėti savo 100-metį, 22 pasitiks 95-mečius ir net 92 šilutiškiai švęs 90-mečius.

Šilutės r. savivaldybės administracija yra pasiruošusi visus ilgaamžius pasveikinti ir apdovanoti vienkartinėmis išmokomis - tam savivaldybės biudžete numatyti 4188 eurai. Sulaukusiems 100-mečio jubiliatams bus skiriama po 102 Eur, minėsiantiems 95-metį - po 51 Eur, o 90-metį - po 30 Eur.

Pranešti apie artėjantį jubiliejų galima Savivaldybės Socialinės paramos skyriui arba vietos seniūnijai.

roberta-miseikyteIš Šilutės kilusi Roberta Mišeikytė užaugo su seneliais. Tėvai išvyko ieškoti geresnio gyvenimo svetur, jai būnant vos aštuonerių. Baigusi mokyklą mergina tikėjo, kad Norvegijoje, kur jau įsikūrę gyveno tėvai, ras daugiau galimybių, tad susikrovė lagaminą, įkalbėjo vaikiną vykti drauge ir išskrido ieškoti savos laimės. Geresnio gyvenimo paieškos Robertai užtruko beveik dvejus metus, kuriuos prisimena su ašaromis, baime ir namų ilgesiu.

SauliusŠilutiškio dailininko Sauliaus Gudelevičiaus kūriniai patraukia smalsuolių akis. Vyras piešia trimačius piešinius, kurie ant namų sienų, gatvėse ar prekybos centruose kone atgyja ir atrodo taip, tarsi būtų erdviniai kūriniai.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt