Svetainė

Indre VecerskieneDieną – visus keturis namų kampus laikanti dviejų vaikų mama, vakare – rašytoja – taip savo dabartinį gyvenimą galėtų apibūdinti buvusi Šilutės pirmosios gimnazijos mokinė Indrė Večerskienė. Vasarą knygynuose pasirodė pirmoji jos knyga – meilės romanas su detektyvo elementais „Juodvilkio dvaras“.

Šiandien bibliotekose ir knygynuose jau galima susipažinti su antrąja rašytojos knyga „Geriausias draugas“.

ilgaamze stanislava gardamas visiArtėjant didžiosioms metų palydėtuvių šventėms, staigmenos sulaukė ne gruodžio 18-ąją savo devyniasdešimtmetį sutikusi ilgaamžė Stanislava Radžiuvienė iš Gardamo seniūnijos Meškinės kaimo, bet ir pas jubiliatę atvykę sveikintojai. Juos, užsukusius į sodybą, esančią šalia grybais ir kitomis gėrybėmis garsių Meškinės miškų, pasitiko gyvybingumu trykštanti senolė. „Apstačiau visą Meškinę - to čia dar nėra buvę, kad kas nors sulauktų tiek amžiaus“, - šmaikštavo senolė, užkrėsdama visus savo puikia nuotaika ir energija.

Kaledinis sveikinimas 2015 Silutes naujienuKalėdos - mūsų širdžių, mūsų meilės, mūsų džiaugsmo šventė. Ir nesvarbu, kad už lango ne baltutėlė žiema. Nesvarbu, kad Kalėdų Senelis atskries ne elniais kinkytomis rogėmis, bet atplauks laiveliu - ką gi, juk taip mums, pamariečiams, netgi labiau ir tinka. Svarbiausia - kad atvertume savo namų duris Kalėdų stebuklui, kad būtume dosnūs gerumu ir meile ne tik prie šventinio stalo, bet ir kiekvieną mums dovanotą dieną, kad suvoktume esantys čia ne tam, jog galvotume apie save, bet tam, kad šildytume kitus, padėdami jiems ne visada lengvoje būties kelionėje.

Zodiako zenklai Kaip sutikti Naujuosius 2016-uosius metus... Ką vilkėti pasitinkant Naujuosius ugninės (raudonos) beždžionės metus?
Kruopščiai parinkite aprangą, šukuoseną ir dovanas artimiesiems. Neribokite savo fantazijos, būkite išskirtiniai, būkite matomi! Ugninės Beždžionės metų spalva yra degančios ugnies - RAUDONA.

BezdzioneKiniečiai paskelbė prognozes 2016-iesiems - Raudonosios Ugninės Beždžionės metams.

Ateinančiais metais  vis dėlto turėtų būti priimta daugiau teisingų sprendimų ar išmintingai pasielgta nei priešingai. Ugninės Beždžionės sėkmė pirmiausiai laukia žmonių, dirbančių intelektualinėje, kūrybinėje sferoje, nepriklausomai nuo jų Zodiako ženklo.

2016-ieji bus finansiškai sėkmingi tiems, kurie kruopščiai ir iš anksto apgalvos savo veiksmus, nepasiduos kitų įtakai bei pagundai greitai ir daug užsidirbti pinigų.

Didesnės sėkmės Beždžionės metais gali tikėtis žmonės, nebijantys permainų savo gyvenime. Tai yra, kurie gali be ilgų svarstymų pakeisti darbą arba gyvenamąją vietą, imtis naujo verslo ir viską pradėti iš pradžių.

Rytų horoskopas pabrėžia išsiskiriančią iš kitų Beždžionės valią, protą ir išmintį. Bet tuo pačiu Beždžionė gali būti ir pavojinga bei kelti aplinkinių baimę. Žinia, Beždžionė reaguoja žaibiškai, juda greitai, veržliai ir energingai. Nusitaikiusi į auką, strimgalviais puola ją. Taip neretai atsitinka tiems, kurie mėgina įkelti koją į Beždžionės teritoriją. Be to, jos būna gudrios ir klastingos. Todėl dėl jų padaryto poveikio, tikėtina, pirmiausiai išsiblaškiusių ar tiesiog žioplų žmonių laukia bėdos ir dideli nemalonumai priėmus skubotus, nemotyvuotus sprendimus.

Tačiau žvelgiant iš kitos pusės, 2016 metais netrūks romantiškų pažinčių, kurių tikslas - sukurti tvirtą šeimą. Todėl, tikėtina, pažintys bus ilgalaikės, rimtos.

Ugninės Beždžionės metais ir gamtoje bus neramu: potvynių, žemės drebėjimų, cunamių, miškų gaisrų labiau galima tikėtis antrame metų pusmetyje.

silkes duonaJolita Plauskienė iš Šilutės pasidalino silkės duonos receptu. Šis tradicinis patiekalas per Kūčias visuomet būna ant šeimos stalo.

Senolis su valdziaVienuoliktu numeriu pažymėtame bute Sodų gatvėje gyvenantis Aloyzas Tubutis vienuolikto mėnesio vienuoliktą dieną šventė 90-ies metų jubiliejų. Jį pasveikinti atvykusius svečius - Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėją Alvidą Šimelionį ir Šilutės seniūną Raimondą Steponkų - ilgaamžis pasitiko tiesus, sniego baltumo marškiniais, o rajono laikraščių korepondentėms padovanojo po stiklainėlį paties virtos gervuogių uogienės.

Aloyzas gyvena ir šeimininkauja vienas: ir daržus nusiravi, ir uogienių priverda, ir valgyti pasigamina. Paklaustas, ar nereikia pagalbos ravint daržus, vyras tik nusijuokia - daug moteriškių norėtų jam talkinti, tačiau senolis iškart supranta jų užmačias - nereikia jam tokių padėjėjų, visus darbus nudirba pats.

Šilutėje A.Tubutis gerai žinomas kaip šaškių, šachmatų žaidėjas. Šiame sporte iškovotas pergales liudija šūsnis medalių, padėkos raštas. Dar ir dabar ilgaamžis skuba į Šilutės šaškių klubą, kur prie juodų ir baltų langelių lentos susitinka su bendraminčiais, bičiuliais.

ilgaamze sarockiene ir dukrosLapkričio 27-ąją 90-ies metų jubiliejų šventė Laučių kaimo gyventoja Elena Saročkienė.

„Šiandien - gražus jūsų gimtadienis. Linkime kuo daugiau sveikatos ir artimųjų meilės“, -  perduodamas linkėjimus nuo Šilutės rajono mero bei savivaldybės administracijos direktoriaus sakė Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Kartu su juo ilgaamžės pasveikinti atvyko Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, socialinio darbo organizatorė Lina Ozgirdaitė, Laučių kaimo bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė bei seniūnaitis Vaidas Burzdžius.
Senolė jau daug metų turi sveikatos problemų, todėl gyvena kartu su jauniausia dukterimi Virginija Stancikiene, jos rūpesčio ir meilės apsupta.

„Labai sunkų gyvenimą nugyveno“, - apie mamą pasakojo dukterys Aristida ir Virginija.

ieva - 4Nuo vaikystės atsiradęs potraukis domėjimuisi maistu bei šeimos perduotos įvairių patiekalų gaminimo tradicijos šilutiškei Ievai Pikžirnytei (27 m.) padėjo atrasti tikrąjį savo pašaukimą. Šiandien mergina po studijų LCC tarptautiniame universitete (Klaipėdoje), po mokslų Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje bei Rumunijoje, gali didžiuotis turėdama savo kraitėje išskirtinių žinių. Džiugu tai, kad Ieva, savo įgūdžius tobulinusi užsienyje, neieško laimės svetur - ją rado gimtoje šalyje.

Papasakoti apie save, nuo vaikystės puoselėtą pomėgį ir aistrą sveikam maistui bei namie gaminamiems patiekalams, jaunoji kraštietė sutiko ir „Šilutės naujienų“ skaitytojams. Be abejonės, pašnekovės užsidegimas, potraukis maisto gaminimui ir puoselėjamų svajonių pildymas - vienas iš  geriausių pavyzdžių jauniems, savo gyvenimo kelio dar ieškantiems žmonėms.

„Studijavome apie regioninius bei vietinius maisto produktus, gėrimus, kokybės ženklus bei ženklinimą, maisto derinimą, maisto įstatymus bei reglamentus. Teko net patiems gaminti sūrius, dešras, kumpius pagal klasikines receptūras. Keliavome ir ragavome skirtingų šalių bei regionų tipiškus produktus, mokėmės atskirti, kuo ypatingas tikrasis „Camembert de Normandie“ nuo prekybos centruose randamo „Camembert’o“ sūrio“, - sako Ieva, kuri, kaip pati pripažįsta, kol kas vienintelė Baltijos šalyse turi tarptautinių mokslų „Maisto identitetas“ magistro laipsnį.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt