Svetainė

Iveta OzelyteŠiuo metu Kaune gyvenanti švėkšniškė Iveta Oželytė (29) pasakoja, kad kaip kiekvienas žmogus ieškojo savęs ir vis suko galvą, ką galėtų veikti gyvenime. „Man nepatiko dirbti kažkam. Nemėgstu, kai pažada ir netesi, kai tave net šiek tiek išnaudoja. Norėjosi kūrybinio darbo, nuosavos veiklos, kuri teiktų malonumą ir netrukdytų šeimai“, – sako ji.

Norų brandinimo procesas užtruko, kol daugiau nei prieš metus I. Oželytės vyro sesuo pradėjo ruoštis savo vestuvėms. „Tada aš nušvitau kaip saulė, nors mano pagalbos buvo atsisakyta, suspirgėjau ir stebėjau procesą iš šalies. Iškart po vestuvių pradėjau rašyti savo tinklaraštį“, – prisimena pašnekovė, kurios pagrindine veikla tapo prieš metus sukurtas „Noriuisteketi.lt“.

DomkuteIštisos savaitės darbo be jokių laisvadienių, alinantis karštis, snustelėjimas pasislėpus už audinių studijos kamputyje, kritika ar kandūs pagyrimai – tokią patirtį įgijo iš Šilutės kilusi dizainerė Liucija Domkutė (26 m.), savo rankomis ir kūryba prisilietusi prie mados pasaulio žvaigždės drabužių.

Aiste PlaipaiteŠiandien kalbiname dar vieną Šilutės meno mokykos absolventę - LRT žurnalistę Aistę PLAIPAITĘ. Kraštietė yra LRT radijo žinių vedėja, taip pat LRT radijuje bei televizijoje rengia spaudos apžvalgas.

Iš Katyčių kilusi Aistė yra viena raštingiausių žmonių Lietuvoje: dvejus metus ji buvo tarp Nacionalinio diktanto konkurso laureatų ir gavo apdovanojimus iš Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų. 2014 metais jai kaip geriausiai žinių vedėjai buvo įteikta LRT „Auksinės bitės 2013“ statulėlė.

Nors A.Plaipaitė pasirinko profesiją, nesusijusią su muzika ir šokiu, tačiau šios meno šakos jos gyvenime užima didelę dalį - po darbų LRT radijuje bei televizijoje Aistė dainuoja Vilniaus kameriniame chore „Aidija“, lanko šokių pamokas.

sokio dienai zvaigzdune 02Daugiau nei du dešimtmečius gyvenantis su šokiu, garsinantis Pamario kraštą ir ritmingam judesiui įkvepiantis žiūrovą, Šilutės šokių klubas „Žvaigždūnė“ džiaugiasi, jog ir šie metai yra dosnūs. O pavasaris - būtent tas metas, kai reikia įvertinti savo bendrą įdirbį, juo dalintis su aplinkiniais ir kurti naujus ateities planus.

Minint Tarptautinę šokio dieną, kurią viso pasaulio šokėjai švenčia balandžio 29-ąją, nuodėmė būtų nepasidžiaugti šių metų „Žvaigždūnės“, vienijančios skirtingo amžiaus mergaites, merginas ir moteris, pasiekimais. O jų - nemažai. Ir nors šiandien paskutinieji iškovoti prizinių vietų trofėjai ramiai ilsisi šokėjų repeticijų salėje, mes, besižavintys šokiu, suprantantys, užkrėsti ar tiesiog leidžiantys pamaloninti savo akis ir širdis, netrukus juos galėsime pamatyti iš arčiau, kai gegužės 14 d. klubas švęs savo 23-iąjį gimtadienį.

 Kristina Budvytyte 2Šiandien į šį klausimą atsako Kristina BUDVYTYTĖ - MEJERĖ. 24-erių šilutiškė yra pianistė, tarptautinių konkursų laureatė ir Grand Prix laimėtoja. Ji dalyvavo konkursuose Suomijoje, Austrijoje, Rusijoje, Portugalijoje, JAV. Pastarajame laimėjo galimybę koncertuoti ryškiausioje pasaulyje koncertinėje salėje „Carnegie hall“ (JAV, Niujorkas).

Talentingoji pianistė kasmet garsina Pamario kraštą ir Lietuvą įvairiuose tarptautiniuose muzikos konkursuose, o iš jų parsiveža aukščiausius apdovanojimus. Už savo pasiekimus pianistė yra gavusi penkias padėkas iš Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės.

Šiuo metu Kristina siekia magistro laipsnio Klaipėdos universiteto Menų fakultete ir nesustoja koncertuoti, dalyvauja konkursuose Lietuvoje ir už jos ribų. Ji taip pat dirba Šilutės meno mokykloje ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, akomponuoja Šilutės mišriam kameriniam chorui „Vox Libris“.

Sarune Vaitkute juvelyreArtėja Šilutės meno mokyklos 50-metis!

Iš Kintų kilusi juvelyrė Šarūnė VAITKUTĖ vadinama viena aktyviausių Lietuvos metalo menininke. Dailės mokytojo Romo Tarvydo užauginta menininkė aktyviai kuria ir dalyvauja parodose jau visą dešimtmetį.

Dr.Jurgita Liudavičienė, komentuodama Šarūnės kūrybą, sakė, kad susiformavo unikalus jos stilius, originali meninė kalba ir stilistika, kurią atpažinsi iš karto. Autorė kalba medžiagomis: natūraliais mineralais - gintaru, krištolu, fluoritu, ir metalais - auksu, sidabru, platina, suprasdama ir pajusdama kiekvieną jų. Ją tebedomina grynosios kompozicinės vertybės: komplikuotos ir paprastos formos priešybė, nušlifuoto mineralo paviršiaus spindesys ir neapdoroto rupumas. Galimybė auksu tarsi netyčia sujungti draugėn paladį ir krištolą, plonyčiais aukso šiaudeliais apjuosti lazuritą, sukuriant priešybių vienybę. Tamsaus ir šviesaus, sunkaus ir lengvo kontrastai, skirti džiuginti, o ne šokiruoti. Tačiau džiugesys drauge ir stebina. Rasti mineralai ir jų dermė su metalais spinduliuoja vidinę ramybę ir išduoda nenuilstantį autorės smalsumą.

Š.Vaitkutė yra įvertinta daugelyje tarptautinių konkursų, dalyvavo daugybėje grupinių ir asmeninių juvelyrikos parodų Lietuvoje, JAV, Jungtinėje Karalystėje, Belgijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Italijoje.

Mama Renata 232-ejų šilutiškė Renata Kislinkienė sako išgyvenanti geriausius metus. Ji yra įkūrusi sėkmingą verslą, turi dvi dukras ir mylintį, supratingą vyrą, su kuriuo kartu - jau 15 metų.

„Augau daugiavaikėje šeimoje, todėl ne viską turėjau, ko norėjau, bet visada žinojau, kad kai užaugsiu, nusipirksiu ką norėsiu. Mažais žingsneliais ėjau link to...“, - atvirauja Renata.

Gėlių salono „Meilenė“ savininkės savarankiško gyvenimo pradžia nebuvo rožėmis klota. Dar būdama abiturientė ji pajuto, kad laukiasi. Kai bendraklasiai stojo į aukštąsias mokyklas, ji ruošėsi pirmagimės gimimui. Kuriam laikui pamiršusi mokslus, jauna mama suko galvą, kaip sukurti geresnį gyvenimą savo šeimai.

Šiandien Renatos vyresnėlei Karinai - jau 12 metų. Mergaitė daug padeda, gerai mokosi, yra mažosios sesers Ignetės autoritetas. „Vis raginu ją mokytis, siekti svajonės ir nekartoti mano klaidų“, - sako laiminga mama.

mamos dienaKaip lėtai ir tarytum nenoromis pas mus šiemet atkeliauja pavasaris.

O gal jis tiesiog delsė, nes norėjo padovanoti save kiekvienai Mamai? Gal jis tyčia laukė, kad tokia proga galėtų sužaliuoti ir sužydėti visomis savo spalvomis, visu savo gražumu, nes juk visos šios žemės gėlės, visas pasaulio grožis šią dieną priklauso Mamoms.

rastvedes angelaiBalandžio 20-ąją pasaulis minėjo Tarptautinę sekretorių ir administratorių dieną, kuri kasmet švenčiama trečiąjį balandžio trečiadienį. Šią profesinę šventę įdomiai paminėjo ir Šilutės r. savivaldybės seniūnijų raštvedės.