Svetainė

Robotikos mokytojas_prie_kompiuterio„Bendraudamas su vaikais negalvoju, kad esu viršesnis mokytojas, o jie - tik mokiniai. Visada stengiuosi surasti bendrą kalbą, noriu, kad jie nebijotų klausti, jeigu kažkas nepavyksta ar yra neaišku“, - sako 29-erių Donatas Dobilinskas - Šilutės viešosios bibliotekos darbuotojas, tapęs vaikų mylimu mokytoju.

Vaikus ir paauglius jis moko sparčiai Lietuvoje populiarėjančios disciplinos - robotikos. Kartą per savaitę jie pasineria į LEGO kaladėlių pasaulį - konstruoja robotus, priverčia juos judėti, paklusti tam tikroms komandoms, netgi vaikščioti laiptais.

Donatas kantriai rodo, aiškina, atsako, neatstumia ir nenuvilia - su vaikais elgiasi lyg su draugais. Todėl vaikų, norinčių lankyti robotikos būrelį, tiek daug, kad teko kurti naują grupę.

 Sveikino Prana_ZasytiŠvėkšnos seniūnijos Kalnalio kaime gyvena ilgaamžis Pranas Žąsytis, spalio 3 dieną atšventęs 90 metų gimtadienį.

„Bėdos nebuvo, visą laiką gerai gyvenau“, - su šypsena apie išgyventus metus kalba senolis.

Sirtauto lopsysKetvirtadienį Juodkrantėje buvo sudeginta šilutiškio menininko Andriaus Sirtauto nendrinė skulptūra „Lopšys“.

Virš vandens daugiau nei 5 metrus iškilusi skulptūra kartu su kitais trimis menininkų darbais visą vasarą puošė Gintaro įlanką.

90 mete PetraitieneKetvirtadienio rytą Šilutės senelių globos namų darbuotojai su gėlių puokštėmis skubėjo į vieną II aukšto kambarį, kuriame gyvena Juzefa Petraitienė - tądien senolė šventė 90-metį.

gluosnis ir burtai rusneje  laukevicius DSCN9959Rusnės sala gali didžiuotis ne tik savo išskirtiniu grožiu, vandenų stichija, ypatinga žmonių gyvenimo buitimi, bet ir magiškomis vietomis. Apie vieną jų jau ne vienerius metus poilsiautojams skleidžia žinią rusniškis, aistringas vandens turizmo entuziastas Kęstutis Laukevičius. Anot jo, saloje, plaukiant žemyn Pakalnės upe, dešiniajame jos krante auga ypatingas gluosnis: tai medis, galintis atnešti į namus šeimyninę laimę, vaisingumą, turtus ir kitas gėrybes.

Tai, ką susitikimo metu papasakojo Kęstutis, galima vadinti legenda - ja nebūtina aklai patikėti.

 zilinskis mikalauskas dainuojaLiuteronų evangelikų kunigas Mindaugas Žilinskis puikiai prisimena pirmąsias savo pamaldas Saugų bažnyčioje. Tuomet - prieš 15 metų - buvo stingdančiai šalta, o pro garais virtusį iškvepiamą orą sunkiai kas matėsi. Pamaldose dalyvavo 6 žmonės.

Prieš kelias savaites į baigiamąjį Saugų muzikos festivalio koncertą toje pačioje bažnyčioje susirinko apie 600 žmonių.

Prireikė 15-os metų, kad išsipildytų slapta M.Žilinskio svajonė - kalbėti, giedoti šioje bažnyčioje, pilnoje žmonių, ir visai nesvarbu, kad jie - skirtingų konfesijų.

Kai kunigas M.Žilinskis kartu su operos solistu Liudu Mikalausku užgiedojo giesmę, visi tie 600 žmonių liko sužavėti. Į internetą įkeltas dainos vaizdo įrašas sulaukė didžiulio dėmesio (vien „Šilutės naujienų“ „Facebook“ paskyroje per porą savaičių jis peržiūrėtas daugiau kaip 20 tūkstančių kartų). Žinia apie dainuojantį kunigą nuvilnijo per visą Lietuvą.

„Paskambinau Liudui ir pasakiau: „Kokią aš tau reklamą padariau!“, - juokiasi M.Žilinskis.

Ilgaamze Rumsiene„Daug dirbau, buvau neišalkusi ir nepersivalgiusi. Visad linksmiai reik gyventi, visus vargus stumti šalin, o džiaugsmus prisitraukti. Gyvenimas yra visoks - ir blogas, ir geras, ir nėra namų be dūmų“, - išmintimi dalijasi 95 metų jubiliejų pasitikusi Stasė Rumšienė, gyvenanti Vilkyčiuose.

Per savo amžių senolė matė visko: ir šilto, ir šalto, ir gero, ir blogo, tačiau niekada neprarado gyvenimo džiaugsmo ir humoro jausmo. Šiuos bruožus įskiepijo ir savo dukroms.

Tuo įsitikino jubiliatę pasveikinti atvykę svečiai: Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audra Barauskienė, Saugų seniūnė Dalia Rudienė.

murausku sodyba seimaKol valdiškų institucijų vadovai įrodinėja, kad kurti grožį nėra pigu, kad tam reikia nemažų pinigų, kurių neskiria aukštesnės institucijos, paprasti miestelėnai, žiūrėk, ima ir sutvarko kokį kampelį taip, kad praeiviai nejučia stabteli pasigėrėti...

Taip šią vasarą nutiko Šilutėje, Kęstučio gatvėje, kur šalia savo parduotuvėlės buvusį šabakštyną tikra grožio oaze pavertė žinomas boksininkų treneris Vincas Murauskas su žmona Danute.

Tokia iniciatyva gal ir nustebintų valdininkus, lengva ranka suplojančius keliolika tūkstančių už abejotinos vertės „olandiškus“ gėlynus. Bet ji visai nestebina Murauskus pažįstančių šilutiškių, žinančių, kad ir šios šeimos sodybos aplinka jau daug metų yra viena gražiausiai puoselėjamų Šilutėje.

Valdas Lacko Vasaros kalbaNacionalinėje Eurovizijos atrankoje didelio pasisekimo sulaukęs rusniškis dainininkas Valdas Lacko įrašė naują kūrinį - dainą „Vasaros kalba“, kuri sukurta drauge su žymiu Švedijos muzikos ir tekstų autoriumi, daugelio hitų kūrėju Lars E. Carlsson.