Svetainė

krastieciu sueigaŠiemet, liepos 5-6 dienomis, Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka organizuoja penktąją tradicinę šilutiškių sueigą „Šviesos parnešti, gera padaryti...“.

37314 419865854680 980701 nŠilutės meno mokyklos Choreografijos skyrių baigė ir toliau studijuoti šokio meną pasiryžo šilutiškė Inga KUZNECOVA. Dabar Inga tapo klaipėdiete - ten choreografė dirba įvairiose įstaigose su vaikais, neįgaliaisiais, dėstytojauja.

Martynas pusantru metu„Viltis ir aplinkinių palaikymas yra patys svarbiausi dalykai, siekiant savo tikslo,“ - sako Martynas Girulis, kuriam prieš pusantrų metų pirmajam pasaulyje vietoj neįgalios rankos buvo pritaikyta bioninė ranka.

jatautaite dalia 2Artėja Šilutės meno mokyklos 50-metis!

Šilutės meno mokykloje pažintį su muzika pradėjo garsi Lietuvos vargonininkė Dalia JATAUTAITĖ. Kaune dirbanti ir kurianti muzikantė yra nenuilstanti vargoninės muzikos propaguotoja ir gaivintoja, daugelio kultūrinių akcijų iniciatorė.

Tokias kultūrines p.Dalios dovanas jau patyrė ir šilutiškiai, turėję galimybę dalyvauti ne viename jos surengtame VšĮ „Pamario festivaliai“ renginyje: koncertuose ir improvizacijose H.Šojaus dvare, Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje.

 Liucija Domkute meno mokyklaŠiandien į šį klausimą atsako mados dizainerė Liucija DOMKUTĖ. Šiuo metu kraštietė Indijoje dirba su tekstile ir houte couture siuvinėjimais.

ilgaamzis tarvydas su seimaPavasaris į jaukius Bronislovo Tarvydo namus, esančius Saugų miestelio viduryje, atnešė džiugią šventę ne tik jam pačiam, bet visai šeimai. Būtent kovo 11-ąją, kai visa Lietuva džiaugsmingai minėjo Nepriklausomybės atkūrimo dieną, šis garbingas saugiškis - vyras, tėvas, senelis bei prosenelis - paminėjo ir savo jubiliejų - užvertė 90-ąjį gyvenimo knygos lapą.

PetraitisŠiandien į šį klausimą atsako Tauragės muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui, klarneto mokytojas Algirdas PETRAITIS:

90mete ambrozevicieneGraži metų sukaktis - dovana ir pačiam gimtuvininkui, ir jo artimiesiems. Tai patvirtino ir ilgaamžė pašyšiškė Marija Ambrozaitienė, kuri savo 90-ojo gimtadienio dieną, kovo 19-ąją, gyvybingumu sužavėjo visus aplinkinius.

Anot pasveikinti ir palinkėti 100-ojo jubiliejaus atvykusių svečių, džiugu, kad tiek metų sulaukęs žmogus gali taip puikiai jaustis ir gerai atrodyti kaip Marija. Švytinti, entuziastinga ir žodžius kaip žirnius berianti sukaktuvininkė džiaugiasi, kad jos gyvenimas, praleistas daugiausia su vaikais, atsidėkojo jaunatviška energija bei stiprybe. Juk ji net 46-erius metus dirbo mokykloje.

Roza SiksnieneBalandžio 1 dieną, prieš 171 metus, Klaipėdoje gimė vokietis, kurio didžiausia gyvenimo aistra tapo lietuvininkų kultūra. Turtingas Vokietijos imperijos pilietis, gyvenęs su angle žmona krašte, kuriame nyko lietuvių kalba, pats mokėsi ja kalbėti ir rašyti, rinko lietuviškas pasakas, savo namuose įkūrė kraštotyros muziejų, po kurį išdidžiai vedžiojo Basanavičių, Smetoną ir mokslo vyrus iš užsienio. Apie nepaprastą Hugo Šojaus asmenybę jo gimtadienio proga papasakojo šilutiškė Roza Šikšnienė.