Svetainė

metu bibliotekininkeŠiemet kaip niekad ilgai paslaptyje laikytas geriausios Pamario krašto bibliotekininkės vardas, kaip jau tapo įprasta, buvo ištartas baigiantis Nacionalinei bibliotekų savaitei. Tačiau į šventę bibliotekoje susirinkę svečiai sužinojo ne tik tai, kad geriausios 2011 m. Pamario bibliotekininkės titulas suteiktas Sandrai JABLONSKIENEI.

Visų antakiai šoktelėjo aukštyn, o lūpos kryptelėjo lankeliu, kai iš save trečiojo amžiaus atstove ir Pamario krašto bendruomenių išrinktąja titulavusios senjoros lūpų išgirdo, kad 2012 m., pasirodo, yra paskelbti staigaus senėjimo metais...

silutes city copyMuzikos ritmu jaunieji Šilutės atlikėjai užvaldė sceną. Popso, roko, kantri ir repo stilių kokteilį suplakė repo grupės „Šilutės city“ nariai Žilvinas Jakas ir Nerijus Jocas. Pajutę renginių trūkumą, vaikinai nutarė šią nišą užpildyti ir patys suorganizavo koncertą.

keramikas valciukas su zmona salneKeramiko, skulptoriaus Audriaus VALČIUKO namus supainioti su kitų sudėtinga, mat jau prie durų pasitinka molinukas. Kintų seniūnijos Suvernų kaimelyje gyvenantis tautodailininkas pastebi, kad jį supanti gamta, aplink siaučiančios stichijos nuramina, įkvepia ir sukuria harmoniją. Trūksta laiko - tai vienintelė priežastis, iki šiol neleidžianti talentingam menininkui prie kitų pomėgių pridėti dar kelis: išmokti groti ir buriuoti.

Kuo susijusi šiemetinė „Eurovizijos“ daina ir lietuviškas identitetas? Audrius paaiškina.

godaIš Šilutės kilusi penkiolikmetė Goda Paulavičiūtė prieš metus apsilankė „Image group“ ir lrytas.lt organizuojamoje atrankoje. Nors patekti tarp išrinktųjų mergina tikrai nesvajojo, Goda prisipažįsta, kad mados pasaulis ją visada labai žavėjo.

Ir jos svajonei buvo lemta išsipildyti. Egzotiškos išvaizdos merginą ne tik pastebėjo mados agentai, bet ir pasiūlė padirbėti Milane. Godai pirmoji kelionė nebuvo lengva – nepažįstamas miestas, didelės žmonių spūstys, klaidinanti transporto sistema. O už rankos niekas nevedžiojo.

adma baltutieneŽemaičių krašto etnokultūros centro etnografę Admą BALTUTIENĘ pirmiausia ne pamatai, o išgirsti. Kaip upelis srūvančia greitakalbe moteris žeria žemaitiškos išminties perlus tokiu greičiu, kad ne viską spėji galvon įsidėti ar pasižymėti.

Bet to, ką ji pasakoja, paklausyti verta. Per namus vaikščiodama ir senolius kalbindama ne vieno meno kolektyvo vadovė sukaupė itin vertingų žinių apie gimtąjį kraštą - žemaitiškąją Žemaičių Naumiesčio seniūniją.

15Švėkšniškiai džiaugiasi savo garsaus Švėkšnos kraštotyrininko, pedagogo, esperantininko Petro Čeliausko įvertinimu - jis tapo respublikinio konkurso „Lietuvos kaimo spindulys 2012“ nominacijos „Kaimo knygnešys“ nugalėtoju.

muzikuoja naumiestiske GinteMeniškos prigimties Žemaičių Naumiesčio gimnazijos abiturientė Gintė Majutė labiausiai save  išreiškia muzikuodama ir dainuodama.

Būdama dar visai vaikas Gintė susižavėjo fortepijonu grojančia savo pussesere Kristina Baltutyte ir užsidegė dideliu noru mokytis muzikos. Mama užrašė į Muzikos mokyklos fortepijono klasę. Tam reikėjo skirti daug laiko - pamokos Šilutėje du kartus per savaitę, o kur dar namų darbai. Padedant mokytojai Danutei Zalcienei, prieš ketverius metus Gintė baigė muzikos mokyklą.

floriste sonata valaitienePuikiais floristikos darbais iki šiol šilutiškius džiuginusi salono „Kvietkelis“ šeimininkė Sonata VALAITIENĖ jau puoselėja planus auginti... savo mokinius.

Tokios mintys Sonatai kyla todėl, kad ji prieš savaitę baigė trejus su puse metų trukusius floristikos mokslus pagal šveicaro Peter Hess programą. Šios, prieš 32 metus sukurtos programos mokyklos jau yra ne tik Šveicarijoje, bet ir Italijoje, Kanadoje, Maskvoje, o pastaruoju metu - ir Kaune. Šilutiškė buvo viena iš pirmosios laidos narių. Iš viso mokyklą baigė 15 mūsų šalies floristų, nors studijas pradėjo net 42.

rastokaite lina 2Be grimo ir be kostiumo daugeliui neatpažįstama aktorė Lina RASTOKAITĖ - Siaurusaitienė neslepia, kad gyvenime yra išvis nepastebima, netgi pilka, o žmonės gatvėje neatsisuka, autografų neprašo. „Nenešu ypatingos aktoriaus auros“, - svarsto ji.

Visgi paslapties aura aktorę gaubia. Po monospektaklio duodama interviu „Šilutės naujienoms“ ji mintimis dar klaidžiojo po personažo vidinį pasaulį...

Visa diena ašarų, skaudus gumbas kaktoje, papildantis spektaklio ritmiką, personažų nuosėdos viduje, beveik nervinis gastritas iš jaudulio - to nebūtų be mylimojo, kuriam, nors šalia atsirastų ir turtingesnis, ir gražesnis, L.Rastokaitė ištikima. Mylimasis - teatras.

Kame ta scenos trauka, scenos magija, stiprumu prilyginama net narkotikui, Teatro dienos proga bandėme išsiaiškinti.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos