Svetainė

Vainute rasa gecaiteVaikštynė, du neįgaliojo vežimėliai - vienas važinėjimui lauke, kitas -namuose. Tai ir visi Vainuto seniūnijos Gorainių kaime gyvenančios Rasos GEČAITĖS judėjimo aparatai. Ir taip - visą gyvenimą, visus 42 metus.

Tačiau R.Gečaitę pažinčiai su neįgalaus žmogaus gyvenimu pasirinkome ne todėl, kad ji negali ir niekada negalėjo savarankiškai - be šių savo pagalbininkų ar artimųjų pagalbos - išeiti iš namų. Parašyti apie šią moterį paskatino savo Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos Vainuto padalinio narius gerai pažįstanti Vainuto neįgaliųjų pirmininkė Anelė Lileikienė. Paskatino todėl, kad Rasa, anot jos, turi retą optimizmo, vidinės stiprybės ir geros nuotaikos užtaisą. Tokį, kokio turėtų pavydėti ir ne vienas sveikas žmogus.

Tuo įsitikiname vos peržengę Rasos sesers Silvijos namų, kuriuose gyvena ir Rasa, slenkstį.

 Juzefa Kazlauskiene 90 mete„Linkime jums sėkmės, sveikatos ir sulaukti 95 metų, kad mes ir vėl galėtume pas jus atvažiuoti ir pasveikinti“, - lapkričio 14 dieną 90-ąjį gimtadienį atšventusiai Juknaičių seniūnijos Domaičių kaimo gyventojai Juzefai Kazlauskienei linkėjo Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Ilgai žodžių kišenėje neieškojusi senolė jam atkirto: „Mažai man linkit, norėčiau dar ir 100 metų sulaukti“.

Su gražia sukaktimi ilgaamžę pasveikinti atvyko ne tik Socialinės paramos skyriaus vedėjas, bet ir Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys, socialinio darbo organizatorė Vita Gečienė. Namuose pristatytos vazos su gėlėmis liudijo, kad senolė be galo mylima ir savo vaikų, anūkų bei proanūkių.

 Jeloustounas JAV 2012„Malonu savo įspūdžius prisiminti ir smagu jais dalintis. Tikiuosi, kad parodoje pasikrausite emocijų, įspūdžių bei noro keliauti“, - fotoparodos „Laukinė Amerika. Kelionių dienoraščiai“ atidarymo metu kalbėjo autorė Aušra Paulauskaitė.

Fotografija ir kelionės yra dvi nenumaldomos Aušros aistros, padedančios jai ištrūkti iš kasdienės rutinos, pamatyti vis naują pasaulio kampelį, susipažinti su naujais žmonėmis, skirtingomis kultūromis. Jos yra neišsemiamas kūrybinio įkvėpimo šaltinis.

„Esu ne tik fotografė, mokytoja ir keliautoja, bet ir kelionių agentė, nes visus kelionės maršrutus suplanuoju pati, o draugas finansuoja ir vežioja“, - atvirauja 2-3 kartus per metus į Europą ar Ameriką išvykstanti šilutiškė.

Jau septynerius metus ištikimi poros kelionių bičiuliai ir talismanai yra pliušiniai meškiukai. Vienas jų „gyvena“ pas Aušrą Lietuvoje, kitas - pas draugą  Amerikoje, o susitinka jie per bendras atostogas. Nuo sausio šie talismanai tikriausiai apsigyvens kartu gerokai ilgesniam laikui, nes Aušra ruošiasi išvykti gyventi į JAV. Šilutiškė patikino, kad gimtojo krašto nepamirš ir kai tik turės naujos medžiagos, vėl organizuos parodą.

ZalgeviciausLapkričio 19 d. buvo įvertintos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento surengto fotografijų konkurso „Pašaukti gelbėti ir padėti“ nuotraukos ir paskelbti nugalėtojai. Susumavus komisijos rezultatus, pirmąją vietą jame pelnė reporterio Rolando Žalgevičiaus nuotrauka. Antrąsias vietas užėmė Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Operacinio vadovavimo skyriaus ugniagesio gelbėtojo Jono Lukšos ir portalo „15 min.lt“ fotožurnalisto Vidmanto Balkūno nuotraukos.

gabija-toleikyteIš Švėkšnos kilusi Gabija Toleikytė dar besimokydama Šilutės Vydūno gimnazijoje savo gabumais ir žiniomis žavėjo mokytojus. Dabar jauna moteris patirtimi ir atradimais stebina visą pasaulį.

„Nieko sau mokslų daktarė!“ – stebėjosi į paskaitą „Neribota smegenų galia“ susirinkusi auditorija. Gabijai Toleikytei – vos 30 metų, o ji jau lektorė, neuromokslininkė, profesionali verslo bei karjeros mokytoja. Viešnagės Lietuvoje metu G.Toleikytė pasakojo apie smegenų galią: ar išnaudojame visą jų potencialą?

Doktorantūros mokslinius tyrimus G.Toleikytė atliko Londono universiteto koledže, pastaruosius šešerius metus ji gyvena Didžiojoje Britanijoje, kur dirba su įmonėmis ir moksliniais centrais.

90 mete su PiluteTrečiadienį nuvykę į atokiame gamtos kampelyje įsikūrusius senelių globos namus „Senjorų Eldoradas“, patekome į įspūdingą šventę - čia buvo susirinkę visi gyventojai, rėmėjai iš Vokietijos bei Šilutės rajono savivaldybės atstovai. Koncertavo Žemaičių Naumiesčio folkloro ansamblis „Pilutė“ su vadove Adma Baltutiene priešakyje.

proza sveksnojeKlaipėdos rašytojų sumanyta prozos skaitymų šventė, šiemet vykusi lapkričio 2-6 dienomis, prasidėjo uostamiestyje ir čia baigsis. Bet per savaitę aplankė Klaipėdos bei Šilutės rajonus, neaplenkiant Švėkšnos.

Prozos rašytojų ir skaitytojų susibūrimas rudenį Klaipėdoje turi senas tradicijas. Savaitę uostamiestyje vykstanti šventė kasmet neaplenkia ir Švėkšnos.

kalvis keterius paroda„Kalvystė - vienas seniausių amatų žmonijos istorijoje. Ji apipinta įvairiais mitologiniais pasakojimais įvairiose pasaulio šalyse. Mitologijoje kalvis yra išskirtinė būtybė, turinti nepaprastų gabumų nukalti saulę, mėnulį ar įveikti piktą priešą. Tad nenuostabu, kad visais laikais kalvio darbas buvo labai vertinamas. Juk valdyti tokią kietą medžiagą kaip metalas gali ne kiekvienas.

O šių dienų kalvis - meniškos sielos žmogus, puoselėjantis senąsias vertybes“, - sakė kultūrinės veiklos vadybininkė Sonata Verbučianskė, pristatydama daugiau kaip savaitę Salos etnokultūros ir informacijos centre eksponuojamą kalvystės dirbinių parodą, kurios autorius - Raimondas Keterius.

Jau trečius metus gyvenantis Rusnėje kalvis R.Keterius salą papuošė ne vienu meno kūriniu. Vienas iš svarbesnių saloje - prie evangelikų liuteronų bažnyčios pastatytas kryžius. Pats kalvis džiaugiasi, kad visi klientai, kreipęsi su užsakymu, vėliau jį vadina „savu kalviu“, kartą atradę, kitų nebeieško.

Suns veisle tinkamiausia skirtingiems zodiako zenklamsZodiako ženklas - tai lyg veidrodis į žmogų, kurio pagalba galima nusakyti asmenybės bruožus, charakterį, svarbius žmogaus gyvenimo įvykius. Ar žinojote, kad zodiako ženklus galima pritaikyti visiems žinduoliams? Sužinokime, koks yra jūsų šuns zodiako ženklas ir kiek jis sutampa su jūsiškiu.

Atskleista, kad žmonių zodiako ženklus galima taikyti šunims pagal jų gimimo datą. Tad jeigu planuojate savo namus papildyti augintiniu, ir žinote, kokios gyvūno savybės jums svarbiausios, renkantis reikėtų atsižvelgti ir į jo gimimo datą.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt