Svetainė

 Jeloustounas JAV 2012„Malonu savo įspūdžius prisiminti ir smagu jais dalintis. Tikiuosi, kad parodoje pasikrausite emocijų, įspūdžių bei noro keliauti“, - fotoparodos „Laukinė Amerika. Kelionių dienoraščiai“ atidarymo metu kalbėjo autorė Aušra Paulauskaitė.

Fotografija ir kelionės yra dvi nenumaldomos Aušros aistros, padedančios jai ištrūkti iš kasdienės rutinos, pamatyti vis naują pasaulio kampelį, susipažinti su naujais žmonėmis, skirtingomis kultūromis. Jos yra neišsemiamas kūrybinio įkvėpimo šaltinis.

„Esu ne tik fotografė, mokytoja ir keliautoja, bet ir kelionių agentė, nes visus kelionės maršrutus suplanuoju pati, o draugas finansuoja ir vežioja“, - atvirauja 2-3 kartus per metus į Europą ar Ameriką išvykstanti šilutiškė.

Jau septynerius metus ištikimi poros kelionių bičiuliai ir talismanai yra pliušiniai meškiukai. Vienas jų „gyvena“ pas Aušrą Lietuvoje, kitas - pas draugą  Amerikoje, o susitinka jie per bendras atostogas. Nuo sausio šie talismanai tikriausiai apsigyvens kartu gerokai ilgesniam laikui, nes Aušra ruošiasi išvykti gyventi į JAV. Šilutiškė patikino, kad gimtojo krašto nepamirš ir kai tik turės naujos medžiagos, vėl organizuos parodą.

ZalgeviciausLapkričio 19 d. buvo įvertintos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento surengto fotografijų konkurso „Pašaukti gelbėti ir padėti“ nuotraukos ir paskelbti nugalėtojai. Susumavus komisijos rezultatus, pirmąją vietą jame pelnė reporterio Rolando Žalgevičiaus nuotrauka. Antrąsias vietas užėmė Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Operacinio vadovavimo skyriaus ugniagesio gelbėtojo Jono Lukšos ir portalo „15 min.lt“ fotožurnalisto Vidmanto Balkūno nuotraukos.

gabija-toleikyteIš Švėkšnos kilusi Gabija Toleikytė dar besimokydama Šilutės Vydūno gimnazijoje savo gabumais ir žiniomis žavėjo mokytojus. Dabar jauna moteris patirtimi ir atradimais stebina visą pasaulį.

„Nieko sau mokslų daktarė!“ – stebėjosi į paskaitą „Neribota smegenų galia“ susirinkusi auditorija. Gabijai Toleikytei – vos 30 metų, o ji jau lektorė, neuromokslininkė, profesionali verslo bei karjeros mokytoja. Viešnagės Lietuvoje metu G.Toleikytė pasakojo apie smegenų galią: ar išnaudojame visą jų potencialą?

Doktorantūros mokslinius tyrimus G.Toleikytė atliko Londono universiteto koledže, pastaruosius šešerius metus ji gyvena Didžiojoje Britanijoje, kur dirba su įmonėmis ir moksliniais centrais.

90 mete su PiluteTrečiadienį nuvykę į atokiame gamtos kampelyje įsikūrusius senelių globos namus „Senjorų Eldoradas“, patekome į įspūdingą šventę - čia buvo susirinkę visi gyventojai, rėmėjai iš Vokietijos bei Šilutės rajono savivaldybės atstovai. Koncertavo Žemaičių Naumiesčio folkloro ansamblis „Pilutė“ su vadove Adma Baltutiene priešakyje.

proza sveksnojeKlaipėdos rašytojų sumanyta prozos skaitymų šventė, šiemet vykusi lapkričio 2-6 dienomis, prasidėjo uostamiestyje ir čia baigsis. Bet per savaitę aplankė Klaipėdos bei Šilutės rajonus, neaplenkiant Švėkšnos.

Prozos rašytojų ir skaitytojų susibūrimas rudenį Klaipėdoje turi senas tradicijas. Savaitę uostamiestyje vykstanti šventė kasmet neaplenkia ir Švėkšnos.

kalvis keterius paroda„Kalvystė - vienas seniausių amatų žmonijos istorijoje. Ji apipinta įvairiais mitologiniais pasakojimais įvairiose pasaulio šalyse. Mitologijoje kalvis yra išskirtinė būtybė, turinti nepaprastų gabumų nukalti saulę, mėnulį ar įveikti piktą priešą. Tad nenuostabu, kad visais laikais kalvio darbas buvo labai vertinamas. Juk valdyti tokią kietą medžiagą kaip metalas gali ne kiekvienas.

O šių dienų kalvis - meniškos sielos žmogus, puoselėjantis senąsias vertybes“, - sakė kultūrinės veiklos vadybininkė Sonata Verbučianskė, pristatydama daugiau kaip savaitę Salos etnokultūros ir informacijos centre eksponuojamą kalvystės dirbinių parodą, kurios autorius - Raimondas Keterius.

Jau trečius metus gyvenantis Rusnėje kalvis R.Keterius salą papuošė ne vienu meno kūriniu. Vienas iš svarbesnių saloje - prie evangelikų liuteronų bažnyčios pastatytas kryžius. Pats kalvis džiaugiasi, kad visi klientai, kreipęsi su užsakymu, vėliau jį vadina „savu kalviu“, kartą atradę, kitų nebeieško.

Suns veisle tinkamiausia skirtingiems zodiako zenklamsZodiako ženklas - tai lyg veidrodis į žmogų, kurio pagalba galima nusakyti asmenybės bruožus, charakterį, svarbius žmogaus gyvenimo įvykius. Ar žinojote, kad zodiako ženklus galima pritaikyti visiems žinduoliams? Sužinokime, koks yra jūsų šuns zodiako ženklas ir kiek jis sutampa su jūsiškiu.

Atskleista, kad žmonių zodiako ženklus galima taikyti šunims pagal jų gimimo datą. Tad jeigu planuojate savo namus papildyti augintiniu, ir žinote, kokios gyvūno savybės jums svarbiausios, renkantis reikėtų atsižvelgti ir į jo gimimo datą.

ilgaamze alfanija visiSpalio 27-ąją 90-mečio jubiliejų atšventė Lapynuose gyvenanti Alfanija Lukoševičienė. Sukakties dieną užsukę jubiliatę pasveikinti svečiai: laikinai Saugų seniūno pareigas einantis Kęstutis Sadauskas, socialinio darbo organizatorė Daiva Kazlauskienė ir Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis liko maloniai nustebinti, nes devyniasdešimt metų skaičiuojanti moteris pasirodė tokia jaunatviška bei guvi, jog sunku buvo patikėti tikrąja amžiaus našta.

„Nežinau, jei tėvai mane ir pajaunino, tačiau to nesakė“, - šypsodamasi atrėžė Alfanija, kai apsilankiusieji jos klausė, ar tik nėra kažkada ji pakeitusi gimimo datos.

Tačiau gyvenimo metus ir iššūkius kiekvienas pakeliame savaip, o apie ilgaamžiškumo paslaptis atviraudama senolė sakė, jog reikia daug dirbti ir užauginti didelę šeimą - štai čia viskas slypi.

gamtos fotografas belchev nuotraukos autore Simona BelchevaTrisdešimtmetis Borisas Belchevas prieš aštuonerius metus ryžosi palikti gimtąją Bulgariją, joje gyvenančius artimuosius ir naują gyvenimą pradėti Lietuvoje visai nemokėdamas svetimos šalies kalbos. Tam jis pasiryžo dėl dviejų svarių priežasčių: meilės lietuvaitei žmonai ir meilės gamtai.

Štai jau devyni mėnesiai, kai pašnekovas su žmona Simona jaukų šeimos židinį kursto Šilutėje. Pamaryje - ir gamta nuostabiausia, ir galimybių joje realizuoti save daugiausia. „Taip jau susiklostė gyvenimas, kad vaikystės pomėgis tapo ir mano profesija“, - sako Borisas, gamtos fotografas ir ornitologas, stebintis bei fotografuojantis žalumą ir gyvūniją bei mokantis su ja susikalbėti.
Boriso gamtos fotografijos dažnai eksponuojamos įvairiose Lietuvos parodose, taip pat ir spausdinamos Prancūzijos spaudoje ar Anglijoje „BBC Wildlife Magazine“ žurnale.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt