Svetainė

Aktorius Juozas BudraitisKraštiečiui, žymiam Lietuvos kino, televizijos ir teatro aktoriui, diplomatui Juozui Budraičiui spalio 6 d. sukako 75-eri metai. Aktoriaus paauglystė prabėgo Švėkšnoje: penkiolikmetis jaunuolis 1955 m. čia apsigyveno su savo šeima. Lankė vietos vidurinę mokyklą, vaidino dramos būrelyje. Miestelio gyvenimas aktoriui paliko įspūdį iki šių dienų. Dar ir šiandien su kai kuriais jo žmonėmis, buvusiais mokytojais jis bendrauja ir palaiko šiltus ryšius.

ilgaamze jadvyga dauksaiteNeeilinė šventė aplankė Pašusčių kaime, šalia Žemaičių Naumiesčio, įsikūrusius senelių globos namus „Senjorų Eldoradas“ - jau dvejus metus čia gyvenanti Jadvyga Dervinskaitė pasitiko 90-ąjį jubiliejų.

Ta proga ilgaamžės pasveikinti užsuko ir rajono meras Vytautas Laurinaitis, ir Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Svečiai, pamatę raudonskruostę guvią senelių globos namų gyventoją, neslėpė nuostabos ir klausė, ar tikrai čia ji, kuri pasitinka 90-metį. Ir tai tiesa, nes nei amžius, nei gyvenimo mesti iššūkiai nuolat besišypsančios Jadvygos nepaveikė.

Jubiliatė J.Dervinskaitė - viena iš „Senjorų Eldorado“ deimančiukų - nepaisydama metų naštos, ji kasdien visai bendruomenei neša džiugesį, sėja optimizmą ir grožį. Nuo visos bendruomenės įteikusi jubiliatei gėles įstaigos direktorė Laimutė Danutė Giedraitienė sakė, kad prieš keletą dienų Jadvyga buvo surengusi šiltą šventę globos namų senjorams ir visus vaišino skaniu „Tinginiu“, kurį pati pagamino. Negana to, senolė randa sveikatos ir noro puoselėti globos namų aplinką bei šiltuoju metų laiku prižiūri savu vadinamą rožynėlį.

ilgaamze leokadija dauksiene95-mečio išvakarėse, spalio 20 d., pasveikinta Pašyšiuose gyvenanti Leokadija Daukšienė, kuri yra ne tik Dievo apdovanota gražia metų sukaktimi, bet ir apgaubta dukterėčios Zosės Agintienės meile ir rūpesčiu.

Linkėjimus ilgaamžei Leokadijai visos savivaldybės ir seniūnijos vardu perdavė rajono meras Vytautas Laurinaitis, Socialinių reikalų skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys, seniūnijos socialinė darbuotoja Vita Gečienė.

velines puoksciu kurejaŠiemet Vėlinių ir Visų šventųjų dienomis kapinėse matysime mažiau eglių šakomis ir gyvomis gėlėmis puoštų kapų, nes vis dažniau ant jų nuguls dirbtinių gėlių puokštės. Būtent tokias puokštes, estetiškas, prabangias ir net labai solidžias, kainuojančias ne vieną dešimtį eurų, iš anksto užsako vis daugiau klientų.

Į paskutinę kelionę palydėdami artimuosius šilutiškiai jau irgi prisilaiko naujausių tradicijų: ieško jiems žymiai šviesesnių drabužių, nevengia kremavimo, vis dažniau šermenų metu ekrane demonstruoja nuotraukas iš velionio gyvenimo.

Tokios yra šių dienų mados, apie kurias „Šilutės naujienoms“ pasakoja UAB „Šilutės komunalininkas“ Laidojimo biuro darbuotojos.

Silutiske„Visada turiu atsarginį planą“, – gyvenimo sėkmės receptu dalijosi iš Šilutės kilusi, o dabar Johanesburge su šeima gyvenanti verslininkė Živilė Jankauskaitė (37 m.). Smalsumas lietuvę lydi nuo mokyklos suolo – ji studijavo Danijoje, stažavosi ir jogos žinių sėmėsi Indijoje, o šeimą sukūrė Pietų Afrikos Respublikoje. Kaip klostysis toliau, lietuvė niekada nesijaudino, nes į priekį vedė vis nauji užmojai.

ilgaamze drukteinieneGarbingą 90-ies metų sukaktį spalio 5-ąją paminėjo Juknaičiuose gyvenanti Magdelena Drukteinienė. Anot jubiliatės dukrų, kartu gyvenančios Nijolės Jurkienės ir iš Rukų atvykstančios mamą aplankyti Vandos Pankevičienės, smagu, kai tokio gražaus jubiliejaus šventė užsitęsia beveik mėnesį.

Apsuptai svečių, sveikintojų ir blyksint žiniasklaidos atstovų fotoaparatams, mamai dukros sakė, kad ji, sulaukusi 90-ies, tapo tikrų tikriausia žvaigžde.

ijunk sypsena rambynasŠilutėje, Lietuvininkų gatvėje, vasaros pabaigoje įrengti trys akį traukiantys informaciniai kelio stendai „Įsijunk šypseną“, kurie skatina vairuotojus daugiau šypsotis bei vairuoti be pykčio. Šie ženklai - tai saugaus eismo iniciatyvos „Nulis pykčio“, kurią visoje šalyje įgyvendina didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“, dalis.

DSCN9021Prieš kelerius metus Aušra Gaylard su Mariumi Čėsna, palikę gerai apmokamus darbus, verslą ir jau pažįstama tapusią aplinką Anglijoje, sugrįžo į Lietuvą pradėti gyvenimą iš naujo. Žinoma, tik po ilgų svarstymų abudu nesprendė, kad toliau gyvens, kurstys šeimos židinį ir ieškos pragyvenimo šaltinių Mariaus gimtajame krašte - Juknaičių seniūnijoje, Leitgiriuose. Tai buvo savotiška avantiūra, kurios galbūt išgirdusieji iškart ir nesupranta. „Ne, jau aš karvių nemelšiu ir kiaulių nešersiu“, - su šypsena prisimena kažkada savo pasakytus žodžius iš Šiaulių kilusi Aušra. Beje, pirmuosius metus daugelis leitgiriškių naująją gyventoją net „kaimo princese“ vadino.

Tačiau šiandien moteris, kai reikia - ir karves melžia, o jų yra net 16, ir turi apeiti pulką vištų, žąsų, ančių, triušių, didelius namus prižiūrėti bei daržus nuravėti. Besiplečiančiame ūkyje prie darbų suktis padeda ir samdomi darbininkai bei Mariaus mama.

Jauni, bet užsispyrę Aušra ir Marius pripažįsta, kad Lietuvoje pragyventi ir dar verčiantis pienininkyste, kaip tai jie daro jau trečius metus, nėra taip paprasta. Jaunieji ūkininkai sako, kad ir gyvenimas Lietuvoje yra gerokai brangesnis. Todėl, norint sau leisti keliones, pirkti geresnės kokybės rūbus, daiktus ar maistą, gauti reikiamas paslaugas, reikia daug dirbti.

„Kai pradėjome laikyti karves, o jų pradžioje įsigijome tik tris, už litrą pieno gaudavome po vieną litą (apie 30 euro centų), o dabar tik 16 euro centų. Tačiau gyvename su viltimi, kad situacija pasikeis. Ir jei ne pačių užsiauginamas beveik visas maistas, nežinia, kaip čia būtų“, - pripažįsta kiek daugiau nei 20 hektarų nuosavoje žemėje dirbantis Marius.

Jogienes seimyna visiKrikštynos - tokia įprasta kiekvienai šeimai šventė. Bet ne visada savo atžalas krikštija tikri tėvai, kartais tai daryti tenka ir jų, jau ūgtelėjusių, globėjams.

Tokia šventė rugsėjį surengta ir vienintelėje mūsų rajone Onutės Jogienės šeimynoje: Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Grygališkės kaime gyvenanti šeimyna, kurioje šiuo metu auga 14 vaikų, šventę surengė ne tik antrokei Gabrielei ir ketvirtokui Jonukui, bet ir visiems jų broliams ir sesėms.

Gabrielė ir Jonukas galėjo patys pasirinkti krikštatėvius, o visų vaikų sėkme suradus tikruosius namus tądien džiaugėsi ir seniūnijos, ir jų mokyklų atstovai.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt