Svetainė

godaIš Šilutės kilusi penkiolikmetė Goda Paulavičiūtė prieš metus apsilankė „Image group“ ir lrytas.lt organizuojamoje atrankoje. Nors patekti tarp išrinktųjų mergina tikrai nesvajojo, Goda prisipažįsta, kad mados pasaulis ją visada labai žavėjo.

Ir jos svajonei buvo lemta išsipildyti. Egzotiškos išvaizdos merginą ne tik pastebėjo mados agentai, bet ir pasiūlė padirbėti Milane. Godai pirmoji kelionė nebuvo lengva – nepažįstamas miestas, didelės žmonių spūstys, klaidinanti transporto sistema. O už rankos niekas nevedžiojo.

adma baltutieneŽemaičių krašto etnokultūros centro etnografę Admą BALTUTIENĘ pirmiausia ne pamatai, o išgirsti. Kaip upelis srūvančia greitakalbe moteris žeria žemaitiškos išminties perlus tokiu greičiu, kad ne viską spėji galvon įsidėti ar pasižymėti.

Bet to, ką ji pasakoja, paklausyti verta. Per namus vaikščiodama ir senolius kalbindama ne vieno meno kolektyvo vadovė sukaupė itin vertingų žinių apie gimtąjį kraštą - žemaitiškąją Žemaičių Naumiesčio seniūniją.

15Švėkšniškiai džiaugiasi savo garsaus Švėkšnos kraštotyrininko, pedagogo, esperantininko Petro Čeliausko įvertinimu - jis tapo respublikinio konkurso „Lietuvos kaimo spindulys 2012“ nominacijos „Kaimo knygnešys“ nugalėtoju.

muzikuoja naumiestiske GinteMeniškos prigimties Žemaičių Naumiesčio gimnazijos abiturientė Gintė Majutė labiausiai save  išreiškia muzikuodama ir dainuodama.

Būdama dar visai vaikas Gintė susižavėjo fortepijonu grojančia savo pussesere Kristina Baltutyte ir užsidegė dideliu noru mokytis muzikos. Mama užrašė į Muzikos mokyklos fortepijono klasę. Tam reikėjo skirti daug laiko - pamokos Šilutėje du kartus per savaitę, o kur dar namų darbai. Padedant mokytojai Danutei Zalcienei, prieš ketverius metus Gintė baigė muzikos mokyklą.

floriste sonata valaitienePuikiais floristikos darbais iki šiol šilutiškius džiuginusi salono „Kvietkelis“ šeimininkė Sonata VALAITIENĖ jau puoselėja planus auginti... savo mokinius.

Tokios mintys Sonatai kyla todėl, kad ji prieš savaitę baigė trejus su puse metų trukusius floristikos mokslus pagal šveicaro Peter Hess programą. Šios, prieš 32 metus sukurtos programos mokyklos jau yra ne tik Šveicarijoje, bet ir Italijoje, Kanadoje, Maskvoje, o pastaruoju metu - ir Kaune. Šilutiškė buvo viena iš pirmosios laidos narių. Iš viso mokyklą baigė 15 mūsų šalies floristų, nors studijas pradėjo net 42.

rastokaite lina 2Be grimo ir be kostiumo daugeliui neatpažįstama aktorė Lina RASTOKAITĖ - Siaurusaitienė neslepia, kad gyvenime yra išvis nepastebima, netgi pilka, o žmonės gatvėje neatsisuka, autografų neprašo. „Nenešu ypatingos aktoriaus auros“, - svarsto ji.

Visgi paslapties aura aktorę gaubia. Po monospektaklio duodama interviu „Šilutės naujienoms“ ji mintimis dar klaidžiojo po personažo vidinį pasaulį...

Visa diena ašarų, skaudus gumbas kaktoje, papildantis spektaklio ritmiką, personažų nuosėdos viduje, beveik nervinis gastritas iš jaudulio - to nebūtų be mylimojo, kuriam, nors šalia atsirastų ir turtingesnis, ir gražesnis, L.Rastokaitė ištikima. Mylimasis - teatras.

Kame ta scenos trauka, scenos magija, stiprumu prilyginama net narkotikui, Teatro dienos proga bandėme išsiaiškinti.

savanoriai 3Jei Lietuvai iškiltų reali grėsmė, šalį neabejotinai stotų ginti kariai savanoriai, kurie, baigę karinius mokymus, priklauso aktyviajam rezervui. Su kariais savanoriais - žmonėmis, aukojančiais savo laiką tam, kad mokytųsi ginti tėvynę - „Šilutės naujienos“ susitiko Armalėnuose. Ten dislokuota Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos Krašto apsaugos savanorių (KASP) pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 305 pėstininkų kuopa.

Kuopos vadas, kapitonas juknaitiškis Gediminas LAPINSKAS papasakojo apie svarbiausius kario savanorio bruožus, o patys savanoriai - apie patriotizmą, be skanduočių ar sarkastiškų gaidų balse.

E.Jezepčikaitė pakliuvo ant turkiškojo "Vogue" žurnalo viršelio. / Asmeninio archyvo nuotr.Pasirinkimas: trim mėnesiams į Prancūziją, dviem mėnesiams į Niujorką ar mėnesiui į Angliją? 17-metė manekenė Eglė JEZEPČIKAITĖ prisipažino, kad labiausiai norėjo pasilikti... Juknaičiuose. Mergina sako, kad mažame kaimelyje, kur gyvena jos seneliai ir brolis, ji pailsi geriausiai, jaučiasi gražesnė ir iš laimės vasarą paauga kelis centimetrus.

Vos pradėjusi modelio karjerą Eglė patraukė užsienio mados žinovų dėmesį ir netrukus papuošė mados pasaulio Biblija laikomo žurnalo „Vogue“ turkiškosios versijos viršelį. „Šilutės naujienų“ pokalbis su Egle - apie grožio formules.

airija 017Neseniai Airijoje viešėjęs šilutiškis televizijos laidų ir renginių vedėjas Marijus BUDRAITIS iš svečios šalies grįžo kupinas įspūdžių ir sužavėtas lietuvaičių sėkmės istorijų.

„Kai žmonės skaitys šį straipsnį, ko gero, juos ims pavydas - tie lietuviai, su kuriais teko bendrauti, Airijoje gyvena išties neblogai ir yra rimtai įsikabinę į gyvenimą šioje šalyje“, - sakė M.Budraitis.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt