Svetainė

lietuvos garbe seminausaks po gaisroKovo 11-ąją TV3 televizijos transliuojamo projekto „Lietuvos garbė“ apdovanojimų ceremonijoje pagerbiami ypatingi Lietuvos žmonės. Toks yra ir Šilutės rajono Usėnų seniūnijoje gyvenantis Arūnas Siminauskas - jis pripažintas „Metų gelbėtoju“ ir apdovanotas „Lietuvos garbės“ statulėle.

Vyras pagerbtas už tai, kad nepabūgęs ugnies ir rizikuodamas savo gyvybe praėjusių metų rudenį daugiabutyje kilusio gaisro metu išgelbėjo net 10 gyvybių.

dirgeliene dalia portretasArtėjant Tarptautinei moters dienai pakalbėti apie moters statusą visuomeniniame gyvenime bei vaidmenį šeimoje susitikome su Dalia Dirgėliene.

Ši moteris, metų pradžioje pripažinta "Metų švėkšniške 2014", daugeliui žinoma kaip aktyvi, nuoširdi, atsidavusi savo darbais bendruomenei ir ypač jaunimui asmenybė.

D.Dirgėlienė - "Saulės" gimnazijos direktorė, lituanistė, keliolika metų būrusi švėkšniškius vaidinti garsiajame Švėkšnos klojimo teatre ir įvairiose miestelio šventėse. Jos sukurtais scenarijais ir pastatytais spektakliais džiaugėsi ne vieno aplinkinio kaimo gyventojai.

Be visų Dalios nuopelnų miestelio ir bendruomenės gerovei, ji - tiesiog moteris, šalia kurios visad buvo ir yra šeima.

Pakviesta pasidalinti mintimis, Dalia kukliai priėmė šią žinią, sakydama, kad aplink ji mato daug stiprių, pagarbos vertų ir pavyzdžiu kitiems galinčių būti moterų.

Tačiau ją pokalbiui pasirinkome neatsitiktinai: ji yra ta moteris, kuriai gyvenime reikėjo drąsiai stoti prieš mestus iššūkius ir siekti užsibrėžto tikslo. Trapiame moters kelyje teko pajusti ne vieną kartų nusivylimą, išgyventi brangiausių žmonių netektis, aplinkinių apkalbas bei nepabūgti juodo darbo.

megelaitis su  komandaŠilutiškiui Linui Mėgelaičiui dar vaikystėje atrastas laisvalaikio pomėgis - futbolas - tapo didžiausia gyvenimo aistra, kuri pildo svaigiausias svajones. Šiemet, sausio 19 d., šešiolikmetis pasirašė kontraktą su legendiniu Italijos profesionalų „Pro Vercelli“ klubu.

 1259167213simona cesnaite„Kelias į žvaigždes 2“ išgarsėjusi atlikėja šilutiškė Simona Čėsnaitė susilaukė pirmosios atžalos - moteris vasario 27-ąją pagimdė mergaitę, praneša Žmonės.lt.

fotografas cepulis su vaikaisPrieš kelias savaites iš Londono gimtinėn pasisvečiuoti parskridusi Vilija Zefi, besigrožėdama žiemiška Ventės rago gamta, užfiksavo neįprastą reginį. Mariose, palei krantą, slinko į ledo lytį panašus objektas, o priartėjęs prie grupelės žmonių, dar mandagiai pasisveikino, pamojavo ir nuplaukė sau toliau.

Kraštietei kone širdis į kulnus nusirito - „kalbanti ledo lytis“ išgąsdino ne juokais. Taip iki galo ir nesupratusi, kas tas plaukiojantis objektas, ji vaizdelį atsiuntė „Šilutės naujienų“ redakcijai.

Filmuotą medžiagą patalpinus laikraščio „Facebook“ paskyroje, tiesa netruko išlįsti it yla iš maišo. Šitaip užsimaskavęs buvo gamtos fotografas, ornitologas Marius Čepulis. „Vadinasi, norėjau vienas pasiplaukioti, o tapau neatpažintu plaukiojančiu objektu“, - vėliau juokėsi ir jis pats.

Fotografija yra tik Mariaus pomėgis, tačiau tam jis skiria marias laiko. Nors gyvena Vilniuje, bet yra dažnas svečias Ventės rage bei Rusnėje. Kitas Mariaus pomėgis - švietėjiška veikla: be jokio atlygio jis važinėja po ugdymo įstaigas ir vaikams skaito paskaitas apie gyvūnus bei fotografiją.

Šių metų sausio pabaigoje ornitologas vienas pirmųjų užfiksavo Lietuvoje dar neregėtą paukščių rūšį - stepinį vieversį. Simboliška, kad antradienį minėjome vieversio dieną, o šiandien su M.Čepuliu kalbamės ir apie retąjį vieversį, ir apie kitus paukščius, ir apie fotografiją.

INTERNET for webTarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) paskelbti interneto tyrimo rezultatai rodo, kad internetas tampa neatsiejama gyvenimo dalimi - 2014 m. pabaigoje net 3 mlrd. planetos gyventojų turėjo interneto prieigą (2013 m. pabaigoje tokių buvo 2,7 mlrd.). Spėjama, kad 2015 m. prieigą prie interneto turės ne mažiau nei 75 proc. Europos gyventojų. Kas atsitiko, kad žmonės taip stipriai tapo priklausomi nuo interneto, komentuoja reklamos agentūros „Adnet media“ vadovas Linas Šiautkulis.  

 MG 9930Už lango žiema, o širdyje kalėdinė nuotaika. Galvoje sukasi mintys - ką padovanoti artimiesiems, o namai puošiasi šventinėmis dekoracijomis...

rolandas laimanskasJau kelias dienas „Šilutės naujienų“ Facebook puošia įspūdingi mūsų žvejų laimikiai.

IMG 6939Lapkričio 16-ąją minėjome – Pasaulinę žuvusiųjų eismo įvykiuose atminimo dieną, kurios  tikslas - išreikšti solidarumą ir dvasinį palaikymą šeimoms, kurios išgyvena netektį dėl keliuose prarastų šeimos narių, draugų, pažįstamų. Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai primena mokinių tėveliams, kad žiemos metas, tai vienas iš pavojingiausių laikotarpių, kai pasikeitusios eismo sąlygos (tamsus paros metas, blogas matomumas) iš visų eismo dalyvių, tiek iš vairuotojų, tiek iš pėsčiųjų, reikalauja ypatingo atidumo ir Kelių eismo taisyklių nuostatų laikymosi.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt