Svetainė

kalvis keterius paroda„Kalvystė - vienas seniausių amatų žmonijos istorijoje. Ji apipinta įvairiais mitologiniais pasakojimais įvairiose pasaulio šalyse. Mitologijoje kalvis yra išskirtinė būtybė, turinti nepaprastų gabumų nukalti saulę, mėnulį ar įveikti piktą priešą. Tad nenuostabu, kad visais laikais kalvio darbas buvo labai vertinamas. Juk valdyti tokią kietą medžiagą kaip metalas gali ne kiekvienas.

O šių dienų kalvis - meniškos sielos žmogus, puoselėjantis senąsias vertybes“, - sakė kultūrinės veiklos vadybininkė Sonata Verbučianskė, pristatydama daugiau kaip savaitę Salos etnokultūros ir informacijos centre eksponuojamą kalvystės dirbinių parodą, kurios autorius - Raimondas Keterius.

Jau trečius metus gyvenantis Rusnėje kalvis R.Keterius salą papuošė ne vienu meno kūriniu. Vienas iš svarbesnių saloje - prie evangelikų liuteronų bažnyčios pastatytas kryžius. Pats kalvis džiaugiasi, kad visi klientai, kreipęsi su užsakymu, vėliau jį vadina „savu kalviu“, kartą atradę, kitų nebeieško.

Suns veisle tinkamiausia skirtingiems zodiako zenklamsZodiako ženklas - tai lyg veidrodis į žmogų, kurio pagalba galima nusakyti asmenybės bruožus, charakterį, svarbius žmogaus gyvenimo įvykius. Ar žinojote, kad zodiako ženklus galima pritaikyti visiems žinduoliams? Sužinokime, koks yra jūsų šuns zodiako ženklas ir kiek jis sutampa su jūsiškiu.

Atskleista, kad žmonių zodiako ženklus galima taikyti šunims pagal jų gimimo datą. Tad jeigu planuojate savo namus papildyti augintiniu, ir žinote, kokios gyvūno savybės jums svarbiausios, renkantis reikėtų atsižvelgti ir į jo gimimo datą.

ilgaamze alfanija visiSpalio 27-ąją 90-mečio jubiliejų atšventė Lapynuose gyvenanti Alfanija Lukoševičienė. Sukakties dieną užsukę jubiliatę pasveikinti svečiai: laikinai Saugų seniūno pareigas einantis Kęstutis Sadauskas, socialinio darbo organizatorė Daiva Kazlauskienė ir Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis liko maloniai nustebinti, nes devyniasdešimt metų skaičiuojanti moteris pasirodė tokia jaunatviška bei guvi, jog sunku buvo patikėti tikrąja amžiaus našta.

„Nežinau, jei tėvai mane ir pajaunino, tačiau to nesakė“, - šypsodamasi atrėžė Alfanija, kai apsilankiusieji jos klausė, ar tik nėra kažkada ji pakeitusi gimimo datos.

Tačiau gyvenimo metus ir iššūkius kiekvienas pakeliame savaip, o apie ilgaamžiškumo paslaptis atviraudama senolė sakė, jog reikia daug dirbti ir užauginti didelę šeimą - štai čia viskas slypi.

gamtos fotografas belchev nuotraukos autore Simona BelchevaTrisdešimtmetis Borisas Belchevas prieš aštuonerius metus ryžosi palikti gimtąją Bulgariją, joje gyvenančius artimuosius ir naują gyvenimą pradėti Lietuvoje visai nemokėdamas svetimos šalies kalbos. Tam jis pasiryžo dėl dviejų svarių priežasčių: meilės lietuvaitei žmonai ir meilės gamtai.

Štai jau devyni mėnesiai, kai pašnekovas su žmona Simona jaukų šeimos židinį kursto Šilutėje. Pamaryje - ir gamta nuostabiausia, ir galimybių joje realizuoti save daugiausia. „Taip jau susiklostė gyvenimas, kad vaikystės pomėgis tapo ir mano profesija“, - sako Borisas, gamtos fotografas ir ornitologas, stebintis bei fotografuojantis žalumą ir gyvūniją bei mokantis su ja susikalbėti.
Boriso gamtos fotografijos dažnai eksponuojamos įvairiose Lietuvos parodose, taip pat ir spausdinamos Prancūzijos spaudoje ar Anglijoje „BBC Wildlife Magazine“ žurnale.

Aktorius Juozas BudraitisKraštiečiui, žymiam Lietuvos kino, televizijos ir teatro aktoriui, diplomatui Juozui Budraičiui spalio 6 d. sukako 75-eri metai. Aktoriaus paauglystė prabėgo Švėkšnoje: penkiolikmetis jaunuolis 1955 m. čia apsigyveno su savo šeima. Lankė vietos vidurinę mokyklą, vaidino dramos būrelyje. Miestelio gyvenimas aktoriui paliko įspūdį iki šių dienų. Dar ir šiandien su kai kuriais jo žmonėmis, buvusiais mokytojais jis bendrauja ir palaiko šiltus ryšius.

ilgaamze jadvyga dauksaiteNeeilinė šventė aplankė Pašusčių kaime, šalia Žemaičių Naumiesčio, įsikūrusius senelių globos namus „Senjorų Eldoradas“ - jau dvejus metus čia gyvenanti Jadvyga Dervinskaitė pasitiko 90-ąjį jubiliejų.

Ta proga ilgaamžės pasveikinti užsuko ir rajono meras Vytautas Laurinaitis, ir Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Svečiai, pamatę raudonskruostę guvią senelių globos namų gyventoją, neslėpė nuostabos ir klausė, ar tikrai čia ji, kuri pasitinka 90-metį. Ir tai tiesa, nes nei amžius, nei gyvenimo mesti iššūkiai nuolat besišypsančios Jadvygos nepaveikė.

Jubiliatė J.Dervinskaitė - viena iš „Senjorų Eldorado“ deimančiukų - nepaisydama metų naštos, ji kasdien visai bendruomenei neša džiugesį, sėja optimizmą ir grožį. Nuo visos bendruomenės įteikusi jubiliatei gėles įstaigos direktorė Laimutė Danutė Giedraitienė sakė, kad prieš keletą dienų Jadvyga buvo surengusi šiltą šventę globos namų senjorams ir visus vaišino skaniu „Tinginiu“, kurį pati pagamino. Negana to, senolė randa sveikatos ir noro puoselėti globos namų aplinką bei šiltuoju metų laiku prižiūri savu vadinamą rožynėlį.

ilgaamze leokadija dauksiene95-mečio išvakarėse, spalio 20 d., pasveikinta Pašyšiuose gyvenanti Leokadija Daukšienė, kuri yra ne tik Dievo apdovanota gražia metų sukaktimi, bet ir apgaubta dukterėčios Zosės Agintienės meile ir rūpesčiu.

Linkėjimus ilgaamžei Leokadijai visos savivaldybės ir seniūnijos vardu perdavė rajono meras Vytautas Laurinaitis, Socialinių reikalų skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys, seniūnijos socialinė darbuotoja Vita Gečienė.

velines puoksciu kurejaŠiemet Vėlinių ir Visų šventųjų dienomis kapinėse matysime mažiau eglių šakomis ir gyvomis gėlėmis puoštų kapų, nes vis dažniau ant jų nuguls dirbtinių gėlių puokštės. Būtent tokias puokštes, estetiškas, prabangias ir net labai solidžias, kainuojančias ne vieną dešimtį eurų, iš anksto užsako vis daugiau klientų.

Į paskutinę kelionę palydėdami artimuosius šilutiškiai jau irgi prisilaiko naujausių tradicijų: ieško jiems žymiai šviesesnių drabužių, nevengia kremavimo, vis dažniau šermenų metu ekrane demonstruoja nuotraukas iš velionio gyvenimo.

Tokios yra šių dienų mados, apie kurias „Šilutės naujienoms“ pasakoja UAB „Šilutės komunalininkas“ Laidojimo biuro darbuotojos.

Silutiske„Visada turiu atsarginį planą“, – gyvenimo sėkmės receptu dalijosi iš Šilutės kilusi, o dabar Johanesburge su šeima gyvenanti verslininkė Živilė Jankauskaitė (37 m.). Smalsumas lietuvę lydi nuo mokyklos suolo – ji studijavo Danijoje, stažavosi ir jogos žinių sėmėsi Indijoje, o šeimą sukūrė Pietų Afrikos Respublikoje. Kaip klostysis toliau, lietuvė niekada nesijaudino, nes į priekį vedė vis nauji užmojai.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt