Svetainė

ilgaamze drukteinieneGarbingą 90-ies metų sukaktį spalio 5-ąją paminėjo Juknaičiuose gyvenanti Magdelena Drukteinienė. Anot jubiliatės dukrų, kartu gyvenančios Nijolės Jurkienės ir iš Rukų atvykstančios mamą aplankyti Vandos Pankevičienės, smagu, kai tokio gražaus jubiliejaus šventė užsitęsia beveik mėnesį.

Apsuptai svečių, sveikintojų ir blyksint žiniasklaidos atstovų fotoaparatams, mamai dukros sakė, kad ji, sulaukusi 90-ies, tapo tikrų tikriausia žvaigžde.

ijunk sypsena rambynasŠilutėje, Lietuvininkų gatvėje, vasaros pabaigoje įrengti trys akį traukiantys informaciniai kelio stendai „Įsijunk šypseną“, kurie skatina vairuotojus daugiau šypsotis bei vairuoti be pykčio. Šie ženklai - tai saugaus eismo iniciatyvos „Nulis pykčio“, kurią visoje šalyje įgyvendina didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“, dalis.

DSCN9021Prieš kelerius metus Aušra Gaylard su Mariumi Čėsna, palikę gerai apmokamus darbus, verslą ir jau pažįstama tapusią aplinką Anglijoje, sugrįžo į Lietuvą pradėti gyvenimą iš naujo. Žinoma, tik po ilgų svarstymų abudu nesprendė, kad toliau gyvens, kurstys šeimos židinį ir ieškos pragyvenimo šaltinių Mariaus gimtajame krašte - Juknaičių seniūnijoje, Leitgiriuose. Tai buvo savotiška avantiūra, kurios galbūt išgirdusieji iškart ir nesupranta. „Ne, jau aš karvių nemelšiu ir kiaulių nešersiu“, - su šypsena prisimena kažkada savo pasakytus žodžius iš Šiaulių kilusi Aušra. Beje, pirmuosius metus daugelis leitgiriškių naująją gyventoją net „kaimo princese“ vadino.

Tačiau šiandien moteris, kai reikia - ir karves melžia, o jų yra net 16, ir turi apeiti pulką vištų, žąsų, ančių, triušių, didelius namus prižiūrėti bei daržus nuravėti. Besiplečiančiame ūkyje prie darbų suktis padeda ir samdomi darbininkai bei Mariaus mama.

Jauni, bet užsispyrę Aušra ir Marius pripažįsta, kad Lietuvoje pragyventi ir dar verčiantis pienininkyste, kaip tai jie daro jau trečius metus, nėra taip paprasta. Jaunieji ūkininkai sako, kad ir gyvenimas Lietuvoje yra gerokai brangesnis. Todėl, norint sau leisti keliones, pirkti geresnės kokybės rūbus, daiktus ar maistą, gauti reikiamas paslaugas, reikia daug dirbti.

„Kai pradėjome laikyti karves, o jų pradžioje įsigijome tik tris, už litrą pieno gaudavome po vieną litą (apie 30 euro centų), o dabar tik 16 euro centų. Tačiau gyvename su viltimi, kad situacija pasikeis. Ir jei ne pačių užsiauginamas beveik visas maistas, nežinia, kaip čia būtų“, - pripažįsta kiek daugiau nei 20 hektarų nuosavoje žemėje dirbantis Marius.

Jogienes seimyna visiKrikštynos - tokia įprasta kiekvienai šeimai šventė. Bet ne visada savo atžalas krikštija tikri tėvai, kartais tai daryti tenka ir jų, jau ūgtelėjusių, globėjams.

Tokia šventė rugsėjį surengta ir vienintelėje mūsų rajone Onutės Jogienės šeimynoje: Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Grygališkės kaime gyvenanti šeimyna, kurioje šiuo metu auga 14 vaikų, šventę surengė ne tik antrokei Gabrielei ir ketvirtokui Jonukui, bet ir visiems jų broliams ir sesėms.

Gabrielė ir Jonukas galėjo patys pasirinkti krikštatėvius, o visų vaikų sėkme suradus tikruosius namus tądien džiaugėsi ir seniūnijos, ir jų mokyklų atstovai.

petrauskasKokios sporto varžybos be komentatoriaus? Ypač jei kalbame apie visą Lietuvą iš proto vedantį krepšinį ir ilgą laiką varžybas komentavusį Robertą Petrauską. Sirgalių numylėtinis grįžta komentuoti didžiojo krepšinio, tame tarpe ir Kauno „Žalgirio“ kovas Eurolygoje, bei tarptautinių Vilniaus „Lietuvos Ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ rungtynių. Tiesa, jo balsas “persikelia” į internetą bei mobiliuosius įrenginius, o tiksliau į TonyBet.lt lažybų svetainę.

mokytojas petrauskis dovanaDevyniolika metų pedagoginio darbo stažo ir aplink knibždantys, akyse augantys, pasitikėjimą įgyjantys vaikai tikybos ir etikos mokytoju dirbančiam šilutiškiui Rimvydui Petrauskiui yra šių dienų džiaugsmas ir gyvenimo pilnatvė.

Dėl užsibrėžtų tikslų pašnekovas kažkada įgijo kelis aukštųjų mokyklų diplomus: Klaipėdos universitete - edukologijos bakalauro su vaikystės pedagogikos, pradinių klasių tikybos mokytojo ir socialinio pedagogo specialybes, vėliau - švietimo vadybos magistro studijų diplomą, o šiuo metu jau į pabaigą kapsi ir istorijos mokslų studijos Lietuvos edukologijos universitete.

PetrauskasPrieš kelis metus Londono olimpinėse žaidynėse iškovojęs bronzos medalį boksininkas Evaldas Petrauskas tvirtino: „Noriu aukso medalio ir dėl jo atiduosiu visas jėgas“. Šio tikslo link sportininkas eina užtikrintai: neseniai iškovojo Europos čempionato bronzą ir kelialapį į pasaulio bokso čempionatą. Tiesa, trumpam palikęs bokso ringą, E. Petrauskas jungiasi prie šią savaitę vykstančios „Judėjimo savaitės“ ir su jos dalyviais mielai dalijasi patarimais apie kasdienes treniruotes bei žingsnis po žingsnio tobulinamus boksavimosi įgūdžius.

rugsejisIšaušo rugsėjo 1-osios rytas, sulaukėme naujų mokslo metų ir naujų iššūkių. Vieniems šie mokslo metai - pirmieji, kiti tęsia jau pradėtą mokslo ir žinių kelią.

DSCF6346„Eicho, Eicho, Eicho...“, - taip pašaukus nedelsdamas per pievą atskuba įstabiais ragais pasidabinęs elnias, paskui save vesdamas tiesiog Mama pavadintą patelę bei visą pulką didesnių ir mažesnių palikuonių.

Įkandin risnoja ir ne mažesnis pulkas dar dailesnių dėmėtų stirniukų - danielių. Visi apspinta rankas ištiesusį šeimininką, kuris paskubomis jiems dalija obuolius, morkas, duoną, salotas ir kitus gardumynus. Tiems, kurie nesugeba prasibrauti pro gentainių minią, gardėsius jis meta tiesiog pievon, ir jų čia akies mirksniu nebelieka...

Toks vaizdas žavi visus, kam bent kartą teko lankytis Rusnės saloje, Vorusnės kaime gyvenančio Seimo nario Remigijaus ŽEMAITAIČIO ūkyje.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt