Svetainė

vilma zecieneVertingiausia kiekvieno žmogaus gyvenime yra įgyta patirtis, kuria jis gali pasinaudoti kurdamas savo ateitį, bręsdamas ir tapdamas tikra asmenybe, ir žmonės, kurie parodo daugybę kelių, padeda pažinti pasaulį, susivokti jame, atskirti, kas yra gėris, o ko reikėtų vengti.

senolisŠilutiškis Juozas METRIKIS balandžio 5-ąją sulaukė 95-erių metų jubiliejaus. Senolis čia garsėjo kaip puikus stalius - jis ne vienam ano meto „ponui“ gamino riešutmedžio baldus. Tačiau keliaujant gyvenimo vingiais Juozui teko paragauti ir nesaldžios duonos tarnaujant armijoje bei gyvenant smetoniškoje, sovietinėje, fašistinėje Lietuvoje. Dabar, sukaupęs nemažą gyvenimo patirtį, Šilutės senelių globos namų darbuotojus ir gyventojus jubiliatas stebina savo inteligentiškumu.

Juozą galima vadinti tikru šilutiškiu. Savo gimtinės gyvenimą jis nuolat seka laikraščiuose. O perskaitęs aktualijas, perpasakoja jas ir aplankantiems sūnums.

Gintare2Gintarė PLUNGIENĖ, žurnalistė

Pirmoji mano pažintis su „Šilutės naujienomis“ įvyko gerokai anksčiau, nei sugalvojau čia prašytis darbo. Pamenu, dar būdamos studentės, bet jau dirbdamos dabar jau nebeegzistuojančiame savaitraštyje, su kolege gavome pasiūlymą parašyti straipsnį būtent į „Šilutės naujienas“. Tada man ir įstrigo šio laikraščio pavadinimas. Tik gerokai vėliau išsiaiškinau, kad Šilutėje leidžiami ir kiti laikraščiai, bet tokio dėkingo atsitiktinumo dėka, pirmiausia sužinojau apie neabejotinai geriausią iš jų visų!

vaidotas vilkasVaidotas VILKAS, buvęs korespondentas

Nenoriu rašyti apie darbą laikraštyje - visose redakcijose jis labai panašus. Labiau norisi prisiminti atmosferą „Šilutės naujienų“ kolektyve. Tą šeimyninę, kuri ypač sustiprėjo persikėlus į namelį su virtuvėle, sofa poilsio kambaryje ir šilumą skleidžiančia krosnimi. Su malonumu prisimenu mūsų išvykas Sigito laivu, jo žuvienes ir košę denyje, gražiai praleistą vasaros dieną Nidoje, visų gimtadienių šventes su neišvengiamais tradiciniais cepelinais iš „Šyšos“ valgyklos.

Marija LotuzieneVisus metus, kiekvieną savaitę, Jums pristatysime tuos žmones, kurie mūsų laikraščiui padėjo augti, kurie talkino mums visus 10 metų ir talkina šiandien. Pristatysime trumpus jų pamąstymus apie tai, kas jiems buvo ir yra "Šilutės naujienos", ką davė ir - tikimės - duoda bendradarbiavimas su jomis.

Marija LOTUŽIENĖ, buvusi kalbos redaktorė

Kai aš patekau į laikraštį, jis gyvavo jau nebe pirmus metus. Sužinojau, kad ieškomas kalbos redaktorius ir atvažiavau. Pasikalbėjome tuomet su Skirmante, Sigitu ir Vilija prie kavos puodelio ir likau dirbti.

vainutas palubinskienes parodaVasario 16-ąją išskirtinai paminėjo vainutiškiai - Vainuto bibliotekoje tądien atidaryta kraštietės, Balčių kaime gyvenančios savamokslės dailininkės Juzefos PALUBINSKIENĖS darbų paroda.

„Tapyba yra visas mano gyvenimo džiaugsmas“, - sako vainutiškė.

J.Palubinskienė vadina save savamoksle, nors yra gavusi šiek tiek profesionalios tauragiškės menininkės pamokų. Tiesa, potraukis ir talentas išgyvenamus jausmus guldyti drobėje ar popieriaus lape joje kirbėjo nuo ankstyvos vaikystės. Bet atsiskleidė tik moteriai įžengus į antrąją gyvenimo pusę ir išėjus į pensiją.

Balcytis su Makacino ploksteleLygiai prieš 502 m., vasario 22 d. Klaipėdos miesto komtūras Michaelis von Švabas suteikė Jurgiui Talaičiui privilegiją „laikyti šile karčemą“ su laukais, miškais, įdirbtomis dirvomis ir su teise laisvai žvejoti Kuršių mariose. Taip rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą buvo paminėtas Šilokarčemos vardas.

Prieš porą metų, pasitinkant Šilutės 500 metų jubiliejų, ši data pagerbta dainų apie Šilutę konkursu, kuriame varžėsi gabiausi rajono muzikiniai kolektyvai bei atlikėjai.

„Kur senas Rambynas, kur Nemunas mėlynas“, - pirmosios dainos apie Pamario kraštą žodžiai, virpinantys daugelio šilutiškių širdis ir įsirėžę tiek jauno, tiek seno atmintyse. Šios dainos autorius ir pirmasis atlikėjas - buvęs Šilutės meno mokyklos mokytojas Tomas BALČYTIS, išugdęs daugybę gabių pučiamųjų instrumentų atlikėjų.

P5207189 copyMan kiekvieno antradienio ir penktadienio rytas prasideda su kvepiančia kava ir „Šilutės naujienų“ laikraščiu. Aš prie jo taip prisirišęs, kad rimtai nervinuosi, jeigu šventinės dienos „suvalgo“ vieną ar kitą jo numerį.

P6248202Pabučiuok silkei į tešmenį - vienas iš Vaidos GALINSKIENĖS mėgstamų posakių, epizodiškai prilimpančių ant liežuvio galo. Tai - ne jos pačios kūryba. Vienintelė Lietuvoje scenoje šišioniškių tarme kalbanti moteris retą šnektą, kaip ir posakius, sugėrė iš aplinkos. Ką gavo iš tančių ir unkulių (tetų ir dėdžių), ji stengiasi populiarinti jau 17 metų.

Užvakar pagerbėme Lietuvos istorijos fenomeną, neturintį analogų pasaulyje, - knygnešystę, kuri padėjo išsaugoti gimtąją kalbą. Mūsų krašto senoji tarmė Lietuvai žinoma tik iš V.Galinskienės lūpų. Tačiau šišioniškių kalbos laukia liūdnesnis likimas - beveik nebėra ja šnekančiųjų, todėl V.Galinskienė jau dabar yra vaikščiojantis muziejus. „A jūs dar gyvi?!” - iš nuostabos išsižiojo net istorijos guru profesorius Alfredas Bumblauskas, išgirdęs jos šišioniškišką pasisveikinimą.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt