Svetainė

duonos svente sveksna 4Pirmasis civilizuoto žmogaus maistas, ugnies ir žmogaus kūrinys, buvo duona. Lietuvoje vos atsiradusi duona lietuvių kultūroje buvo sudievinta ir tapo kultu. Nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją: šią dieną buvo kepama duona ir atliekamos aukojimo apeigos.

Atėjus krikščionybei senoji lietuvių šventė sutapatinta su šv. Agotos varduvėmis. Duona šią dieną pradėta šventinti bažnyčiose. Tikėta, kad šventinta duona apsaugo namus ir žmones nuo įvairiausių negandų. Šv. Agotos simbolis taip pat susijęs su apsauga nuo ugnies. Manoma, kad ikikrikščioniškaisiais laikais tai buvo ugnies deivės Gabijos ir vaidilutės Birutės diena.

dalike

Visus metus, kiekvieną savaitę, Jums pristatysime tuos žmones, kurie mūsų laikraščiui padėjo augti, kurie talkino mums visus 10 metų ir talkina šiandien. Pristatysime trumpus jų pamąstymus apie tai, kas jiems buvo ir yra "Šilutės naujienos", ką davė ir - tikimės - duoda bendradarbiavimas su jomis.

Dalia MAČIULAITIENĖ, buvusi biuro administratorė

Buvau su „Šilutės naujienų“ laikraščiu nuo pat pirmos dienos, tad jis man - tarsi kūdikis. Džiaugiuosi, kad teko tokia galimybė kiekvieną dieną stebėti kaip jis auga ir bent šiek tiek pačiai prisidėti prie to.

keliautoja MontrealisŠvėkšniškei Birutei ŽEMGULYTEI tikrai yra ko pavydėti. Šiuo metu ji gyvena Kanadoje - iš mažo Šilutės rajono Švėkšnos miestelio kilusi mergina ten dirba Tarptautinėje oro transporto asociacijoje (IATA) ir jau yra išmaišiusi tiek pasaulio šalių, kad net pati negali suskaičiuoti.

Portalas diena.lt pakalbino B.Žemgulytę apie karjerą, motyvaciją, aplankytas šalis, nostalgiją Švėkšnai ir gyvenimą „ant lagaminų“.

DSC 1160"Šilutės naujienų" 10-mečio jubiliejaus proga kas savaitę pristatome tuos žmones, kurie mūsų laikraščiui padėjo augti, kurie talkino mums visus 10 metų ir padeda šiandien.

Viktoras POCIUS, buvęs maketuotojas

Prisijungiau prie Jūsų kolektyvo labai netikėtai ir neplanuotai, taip jau nutiko, kad teko grįžti į gimtinę ir pakeisti darbo vietą. Jos rasti Šilutėje visai nesitikėjau, todėl ir neieškojau.

304822 597676273582721 1309554944 nRevoliucija - jau Šilutėje! Provokuojantis monumentalus kino projektas, kino poema vadinamas režisieriaus Karolio JANKAUS filmas „Tylioji Lietuvos revoliucija“ vasario 7 d. pristatomas Šilutės kultūros ir pramogų centre.

Pažymėtas N-14 ženklu ir įspėjantis, jog žmonėms su pernelyg išvystytu kino estetikos suvokimu žiūrėti nerekomenduojama. Pats režisierius priduria, jog trumparegiškų, stereotipinių klišių suformuotiems žiūrovams filmą žiūrėti bus taip pat sudėtinga. Bet, galbūt, vertėtų, nes tai - skaudūs skiepai.

Lietuvos nepriklausomas kinas „Tyliosios Lietuvos revoliucijos“ filmavimo darbus pradėjo dar 2009 m. Nuo tol sukauptas rinkinys trumpų epizodų, vaizduojančių situaciją Lietuvoje.

Šis filmas - bandymas išvaduoti lietuvių kiną iš vaikiškų kelnaičių, o Lietuvą išmokyti pačiai nusivalyti vidurius.

Šie bei kiti režisieriaus K.Jankaus pastebėjimai - interviu „Šilutės naujienoms“ apie modernizmo epochos aidus Šilutėje ir sąsajas su mūsų kraštu nematomomis gijomis.

Jagintaviciene 2

"Šilutės naujienų" 10-mečio jubiliejaus proga kas savaitę pristatome tuos žmones, kurie mūsų laikraščiui padėjo augti, kurie talkino mums visus 10 metų ir padeda šiandien.

Lijana JAGINTAVIČIENĖ, buvusi neetatinė korespondentė

ImanAktorius - lėlininkas Imantas PRECAS, kasdien gėrėjęsis savo gimtąja Šilute, dabar čia užsuka vis rečiau. Tačiau tie, kas jį pažįsta, sutiks, kad čia jis - visų laukiamas.

Gatvėje sunku nepastebėti šios charizmatiškos asmenybės - akimis jį nulydi tie, kurie jau matė vaikiną televizijos ekrane. Su džiaugsmu mokykloje jo laukia ir buvusios mokytojos. Jos matė ir skatino jaunuolio ryžtą siekti savo tikslo - tapti aktoriumi, ir dabar kartu džiaugiasi jo gyvenimo pasiekimais.

Mažomis smulkmenomis besidžiaugiantis 26 metų Imantas su „Šilutės naujienomis“ pasidalijo įspūdžiais iš vaidinto spektaklio akliesiems, papasakojo kaip filmuojant serialo sceną susidūrė su aktoriams iškviesta policija ir apie savo kelią link jau išsipildžiusių svajonių.

violeta astrauskiene"Šilutės naujienų" 10-mečio jubiliejaus proga kas savaitę pristatome tuos žmones, kurie mūsų laikraščiui padėjo augti, kurie talkino mums visus 10 metų ir padeda šiandien.

 Violeta ASTRAUSKIENĖ, nuolatinė laikraščio talkininkė:

Copy of antspaudasMieli skaitytojai, jau informavome, jog šiais "Šilutės naujienoms" jubiliejiniais metais sumanėme nemažai malonių staigmenų. Vieną jų Jums pristatome šiandien.

Nuo šiol visus metus, kiekvieną savaitę, Jums pristatysime tuos žmones, kurie mūsų laikraščiui padėjo augti, kurie talkino mums visus 10 metų ir talkina šiandien. Pristatysime trumpus jų pamąstymus apie tai, kas jiems buvo ir yra "Šilutės naujienos", ką davė ir - tikimės - duoda bendradarbiavimas su jomis.

Pirmasis savo mintis išsakė ilgametis laikraščio sporto komentatorius Juozas GRIGONIS:

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt