Svetainė

petr.jpgĮ geriausių 2012 metų šalies sportininkų dešimtuką patekusio boksininko Evaldo Petrausko gyvenimą pakeitė pernai olimpiadoje iškovotas bronzos medalis.

Londono bokso ringe (svorio kategorija iki 60 kg) iškovojęs pirmą olimpinį medalį nepriklausomai Lietuvai E.Petrauskas dabar yra laimingas, nes jo mylimiausi žmonės yra šalia. Iš Airijos į Lietuvą grįžo draugė Dovilė ir dvejų metukų dar neturinti jų dukrelė Gustė, kurią sportininkas kasdien vežioja prabangiu automobiliu.

mikolajewo 2012 1Kasmet pagerbiami respublikinio konkurso „Pažangiausias gyvulininkystės ūkis“ laureatai. Šiemet šventė surengta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijoje.

Į Kauną susirinko pieninių ir mėsinių galvijų, avių, kiaulių, žirgų ir net dekoratyvinių paukščių ūkių šeimininkai - visas Lietuvos gyvulininkystės žiedas. Džiugu, kad tarp 14-kos geriausiųjų yra ir viena Pamario krašto gyventojų pavardė - nugalėtojų vardą pelnė Saugų seniūnijos Lankupių kaimo žirgininkai Valdas ir Valdemaras URBONAI.

„Šilutės naujienų“ pokalbis su žirgų ūkio įkūrėju Valdemaru Urbonu sukosi ir apie veislinių žirgų kainas, ir apie jų varžybas, ir apie minėtąją šventę.

Jusys stebejimaiSvarbus ir išskirtinai efektyvus ekologinio švietimo centras pamario krašte - Ventės rago ornitologijos stotis - išgyvena permainų metą. Nuo sausio 2-osios stoties vadovu paskirtas nuo 1981 metų čia vyriausiuoju ornitologu dirbęs Vytautas Jusys.

Jis pakeitė ilgametį Kauno T.Ivanausko zoologijos muziejaus filialo Ventėje vedėją Leoną Jezerską.

T.Ivanausko zoologijos muziejus yra pirmoji ir vienintelė veterano 87-erių L.Jezersko darbovietė. Jame pradėjo dirbti 1947-ųjų lapkritį, miškų tyrimų srityje ir šiam mėgstamam darbui atidavė 27 metus.

modelizmas antanasBritų laivas „Conrad“, vikingų laivas, Rusijos laivyno upių kateris, šarvuotis „Novgorod“, Kolumbo eskadros „Pinta“, skraidymo aparatas, torpedinis kateris,  burlaivis „Wodnik“, valdovų rūmai ar net lauko tualetas - visa tai modelizmo fanatiko 55-erių šilutiškio Antano POVILAIČIO kūriniai.

Delne vartant miniatiūrinį laivo žibintą su žvake viduje, valtelę ar pašto karietos ratą, nejučia kyla mintis, kad tai - stebuklingo mažinimo aparato pasekmė.

A.Povilaitį piktina nuvalkioti šablonai apie modelizmą - keistuolių užsiėmimas ar vaikų žaidimai. „Modelizmas tiek pat rimta kiek dailininko ar skulptoriaus kūriniai. Tai iš dalies - menas“, - aiškina jis. Ši kūryba autoriui suteikia neįkainojamų istorinių žinių ir intriguojančių atradimų, kurių modelistai kartais iškapsto net daugiau nei muziejininkai.

90mete seneliu namu pastarnokiene 1Meilė, šypsenos ir gėlės sausio 2-ąją karaliavo Šilutės senelių globos namuose - čia švęstas Lidijos PASTARNOKIENĖS 90-mečio jubiliejus.

Bet ne tik jubiliatė sulaukė tos meilės ir šypsenų. Ji ir pati taip dosniai dalijo jas kitiems, kaip tai daro kiekvieną dieną.

grabupiai sodyba vaivadienes nakti 1Visi, kam tarpušvenčiu tenka važiuoti per Grabupių gyvenvietę, jau daug metų stabteli pasigėrėti įspūdingai apšviesta viena gyvenvietės centre stovinčia sodyba. Kazimieros VAIVADIENĖS namai jau daug metų vieni gražiausiai papuoštų ne tik šioje gyvenvietėje, bet ir visoje Šilutės seniūnijoje.

medikes primamasisKūčios, šv. Kalėdos ar Naujieji metai daugeliui yra šeimos susibūrimo, linksmybių ir malonumų metas. Į šį šventinį sūkurį pakliūna ne visi. Medikai sako, jog dirbti per šventes - tiesiog pareiga.

Šiemetinės penkios šventinės paros prieš Kalėdas ir po jų budėjimo režimu - tai vienas sunkiausių išbandymų per visą darbo praktiką tekęs Šilutės ligoninės Priėmimo - skubios pagalbos skyriaus medikams.

Dažnai per šventes vaikai prisimena, kad turi ligotus tėvus, ir suveža juos į ligoninę, priimamajame neblaivūs ligoniai mojuoja kumščiais ir koneveikia, dar kiti - koketuoja ir kviečia į vakarėlį. Vos prasidėjus pirmajai Naujųjų metų valandai ima plūsti fejerverkų ir (per)gėrimo aukos.

naujagimiai saugiskiaiIštikimiausi mūsų skaitytojai jau žino, jog kasmet, tuoj po didžiųjų švenčių, mes juos supažindiname su praėjusius metus Šilutės ligoninėje palydėjusiais ir naujuosius pasitikusiais naujagimiais.

Tradicijai nenusižengsime - jau aplankėme ligoninės Akušerijos - ginekologijos skyriuje priešpaskutinę Drakono metų dieną pasaulį išvydusius Andrėją ir Mantą ir šiemet sausio 2-ąją gimusį bei Gyvatės metus pradėjusį Matą. Beje, šiuos du berniukus ir vieną mergaitę vienija tai, kad visi jie savo šeimose - pirmagimiai.

deguciu radiolokacines vade krasauskaite jurgitaDegučių radiolokacinio posto vadę J.Krasauskaitę džiugina vietos bendruomenė, gėlių auginimas, eksperimentai virtuvėje ir susitikimai su artimaisiais

Šilutės rajono gyventojai geriausiai pažįsta Lietuvos kariuomenės pėstininkus - Inžinerijos bataliono karius, kurie kasmet teikia pagalbą nuo potvynio kenčiantiems pamario gyventojams, amfibijomis evakuoja žmones, gabena į apsemtas vietoves maistą ir vaistus.

Mažiau šilutiškiams matomas Šilutės rajone veikiantis Karinių oro pajėgų padalinys - Oro erdvės stebėjimo kontrolės valdybos radiolokacinis postas, įsikūręs Degučių kaime, buvusios sovietinės radiolokacijos stoties vietoje. 

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt