Svetainė

Kapiniu tvarkymas„Aš matau tiktai žemę, o į tai, kas apačioje, aš nesigilinu“, - pristatydama savo darbo specifiką juokauja Violeta. Moteris, save vadinanti menininke, kuria ne drabužius ar interjero dizainą, o... kapų aplinką.

Šilutės, Klaipėdos bei aplinkinių rajonų kapinėse jau penktus metus besidarbuojanti verslininkė sako, kad jos darbo sezonas prasideda ankstyvą pavasarį, vos išėjus įšalui, ir baigiasi lapkritį, kuomet žemę sukausto šaltis ir sniegas.

Energijos ir geros nuotaikos nestokojanti Violeta Vėlinių išvakarėse „Šilutės naujienoms“ papasakojo apie savo darbą, dabartines kapų tvarkymo tendencijas bei susidūrimus su anapusiniu pasauliu.

LTOK Evaldui Petrauskui įteikė 3-ios klasės BMW automobilių raktelius. / DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)Iš Londono olimpiados su bronzos medaliu sugrįžusiam boksininkui Evaldui Petrauskui (20 m.) dabar daug žmonių nori paspausti ranką, kartu nusifotografuoti. Kalbama, kad net jo dukters motina Dovilė kitaip ėmė žiūrėti į sužadėtinį. Kaip pasikeičia sportininkų gyvenimas išaušus jų žvaigždės valandai?

Evaldui, ko gero, lengviau būti užspaustam ringo kampe ir ginantis boksuoti priešininkui į veidą nei suvaldyti nuo kitų žmonių priklausantį gyvenimą.

Palikęs bokso pirštines ringe sportininkas sunkiai rinko žodžius: „Iš tikrųjų dėmesys vargina – norisi sportuoti ir laisvai gyventi kaip anksčiau.

Bet žinau, kad dabar taip nebebus, nes nuopelnų jau turiu, tad privalau būti pavyzdingesnis, nes visi į mane žiūri pro didinamąjį stiklą.”

erlickas pasirasoBesišypsantis veidas - kriminogeninis - tikina humoristas, rašytojas Juozas ERLICKAS. Būtent dėl to, kad dažnam lietuviui norisi tokiam išsišiepusiam laiminguoliui smogti. Žmonės skundžiasi, kad gyvena blogai. O štai rašytojas siūlo - pabandykite gyventi gerai. Gyvenime viską reikia išbandyti!

Pozityvių pastebėjimų, fantasmagoriškų pasakojimų, sarkastiškų įžvalgų visais gyvenimo klausimais ir nuoširdžių dainų buvo galima išgirsti Šilutėje gyvojo klasiko pasirodymo metu. Iš kandaus išminčiaus „Šilutės naujienoms“ pavyko išpešti keletą patarimų opiais šilutiškių gyvenimo klausimais.

P8175499Jau beveik du dešimtmečius už ypatingus nuopelnus Švėkšnos miesteliui teikiama Jokūbėlio statulėlė, šalia įspūdingos neogotikinio stiliaus šv.Jokūbo bažnyčios jau keli metai stovinti skulptūra, sukurta sekant žymiojo Mikelandželo darbu „Pieta“, lipdiniai Genovaitės viloje, restauruotos vazos ir skulptūros Švėkšnos parke, vazos gėlėms Šilutės gatvėse, - tai tik menka dalelė kūrinių, kuriais savo miestelį ir Šilutę papuošė meistras iš Švėkšnos, tautodailininkas Kęstutis PAULAUSKAS. Beje, dauguma šių darbų padaryti matant tik nuotraukas.

„Didis dalykas turėti tokį žmogų krašte, kuriame yra daug istorinio paveldo ir mažosios architektūros kūrinių. Mums labai pasisekė“, - sako savo kraštietį pristatantis Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.

E.Petrausko sutiktuvės Šilutėje. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Olimpinio bronzos medalio laimėtojas Evaldas Petrauskas (20 m.) nesiskiria su mėgstama pliušinių žaislų kolekcija ir mielai demonstruoja įspūdingą tatuiruotę — motinos dovaną 16-ojo gimtadienio proga. “Nuo... iki...” (LNK) kūrybinę grupę jis pakvietė į seniai namais tapusį bendrabučio kambarį.

Kai grįžusius iš Londono olimpiečius sveikino Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, o susirinkusi minia skandavo: “Ačiū! Ačiū!”, vargu ar kas nors nutuokė, kad bronzos medalio laimėtojo sąskaitoje — vos keli litai.

Vaikino biudžetą netrukus papildys 150 tūkstančių litų. Tai — premija už laimėjimą. O už sutaupytus pinigus įsigytą nenaują jo “Audi A4” pakeis naujutėlaitis BMW. Svajonių automobilis — tai dovana už medalį Lietuvai.

Per du darbo dešimtmečius P.Auksorius pats padarė nemažai tokių lesyklų ir ėdžių.Savaitgalį savo profesinę šventę minėję visos Lietuvos miškininkai šį kartą suvažiavo į Ukmergę. Čia pagerbti darbščiausi šios profesijos atstovai, tarp kurių buvo ir Šilutės urėdijos atstovas - Žemaičių Naumiesčio girininkijos eigulys Pranas AUKSORIUS.

Naumiestiškiui įteikta Generalinio miškų urėdo Benjamino Sakalausko pasirašyta padėka už brandų ir prasmingą darbą Šilutės krašto miškams bei nuolatinį tobulėjimą profesinėje veikloje.

Ilgametis miškininkas jau yra pelnęs ne vieną savivaldybės ir seniūnijos padėką, bet ir šį kartą sako tikrai nesitikėjęs tokios pagarbos.

Tarp 97 proc. pokerio žaidėjų vyrų nesunku pastebėti šviesiaplaukę šilutiškę. / Asmeninio archyvo nuotr.„Aš būsiu tokia pat kieta kaip Antanas Guoga!“ - sako vienintelė pokerio profesionalė iš Lietuvos, šilutiškė Daiva BARAUSKAITĖ.

Stebint jos ryžtą tuo suabejoti sunku. Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje gyvenanti mergina pokerio pasaulyje geriau žinoma pseudonimu Baltic Blondie - Blondinė iš Baltijos šalies. Dar karjeros pradžioje Las Vegase po pergalės Blondinei ranką spaudė ir komplimentus žėrė apie 80 vyrų, kuriuos ji nurungė prie pokerio stalo.

Daiva iš Šilutės išvyko dirbti manekene, vėliau - studijavo verslą ir ekonomiką, dirbo gerai apmokamą perspektyvų darbą finansų srityje, kol nusprendė surizikuoti - metė tai ir tapo profesionalia pokerio žaidėja.

„Šilutės naujienų“ istorijoje - pirmasis straipsnis apie pokerį ir gražuolę lietuvaitę, besiskinančią kelią į aukštumas.

kuzma jaunysteRašyti straipsnį apie žmogų, apie kurį turi būti rašomos knygos - sudėtinga. Praėjusią savaitę Amžinybėn iškeliavęs menininkas Stanislovas KUZMA juknaitiškių atmintyje išliks kaip žmogus legenda. Kūrėjas iš didžiosios raidės, bei dvasingumo etalonas, kuris paliko savo pėdsaką skulptūrose.

„Juknaičiai pakeitė mano gyvenimą“, - yra sakęs S.Kuzma, gyvenvietės parke palikęs išskirtinių kūrinių, vėliau tapusių Juknaičių simboliais. Šį gyvenimo periodą menininkas visuomet prisiminė su ypatinga šiluma.

„Gražiausias mano gyvenimo tarpsnis liko ten, Juknaičiuose...“ - nostalgiškai prisipažino. Menininko skleistą šviesą prisimena visi, kuriems teko su juo bendrauti, ir dėkoja likimui, kuris juos suvedė.

improvizacine sokio fotosesija foto Aruno StaponoŠokis gali būti ne tik saviraiškos forma ir malonumas, bet ir gyvenimo variklis. Šilutiškę Ingą KUZNECOVĄ šokio sūkurys įsuko nuo mažumės ir nepaleido iki šiol. Choreografė, šokio mokytoja ir atlikėja yra įsimylėjusi Lietuvoje dar tik populiarėjantį ir ne visiems įprastą šokio stilių - šiuolaikinį šokį.

Daugelis, pirmą kartą išvydęs ją šokančią, lygina su kosmonaute, tačiau Ingai tai kelia šypseną ir dar didesnį norą išpopuliarinti ir supažindinti žmones su šokiu.

Jauna kūrėja jau spėjo parodyti du savo kūrybos šokio spektaklius ir šiuo metu kuria trečiąjį, kurio tema aktuali kiekvienam lietuviui - spektaklis bus apie krepšinį.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt