Svetainė

Jusys stebejimaiSvarbus ir išskirtinai efektyvus ekologinio švietimo centras pamario krašte - Ventės rago ornitologijos stotis - išgyvena permainų metą. Nuo sausio 2-osios stoties vadovu paskirtas nuo 1981 metų čia vyriausiuoju ornitologu dirbęs Vytautas Jusys.

Jis pakeitė ilgametį Kauno T.Ivanausko zoologijos muziejaus filialo Ventėje vedėją Leoną Jezerską.

T.Ivanausko zoologijos muziejus yra pirmoji ir vienintelė veterano 87-erių L.Jezersko darbovietė. Jame pradėjo dirbti 1947-ųjų lapkritį, miškų tyrimų srityje ir šiam mėgstamam darbui atidavė 27 metus.

modelizmas antanasBritų laivas „Conrad“, vikingų laivas, Rusijos laivyno upių kateris, šarvuotis „Novgorod“, Kolumbo eskadros „Pinta“, skraidymo aparatas, torpedinis kateris,  burlaivis „Wodnik“, valdovų rūmai ar net lauko tualetas - visa tai modelizmo fanatiko 55-erių šilutiškio Antano POVILAIČIO kūriniai.

Delne vartant miniatiūrinį laivo žibintą su žvake viduje, valtelę ar pašto karietos ratą, nejučia kyla mintis, kad tai - stebuklingo mažinimo aparato pasekmė.

A.Povilaitį piktina nuvalkioti šablonai apie modelizmą - keistuolių užsiėmimas ar vaikų žaidimai. „Modelizmas tiek pat rimta kiek dailininko ar skulptoriaus kūriniai. Tai iš dalies - menas“, - aiškina jis. Ši kūryba autoriui suteikia neįkainojamų istorinių žinių ir intriguojančių atradimų, kurių modelistai kartais iškapsto net daugiau nei muziejininkai.

90mete seneliu namu pastarnokiene 1Meilė, šypsenos ir gėlės sausio 2-ąją karaliavo Šilutės senelių globos namuose - čia švęstas Lidijos PASTARNOKIENĖS 90-mečio jubiliejus.

Bet ne tik jubiliatė sulaukė tos meilės ir šypsenų. Ji ir pati taip dosniai dalijo jas kitiems, kaip tai daro kiekvieną dieną.

grabupiai sodyba vaivadienes nakti 1Visi, kam tarpušvenčiu tenka važiuoti per Grabupių gyvenvietę, jau daug metų stabteli pasigėrėti įspūdingai apšviesta viena gyvenvietės centre stovinčia sodyba. Kazimieros VAIVADIENĖS namai jau daug metų vieni gražiausiai papuoštų ne tik šioje gyvenvietėje, bet ir visoje Šilutės seniūnijoje.

medikes primamasisKūčios, šv. Kalėdos ar Naujieji metai daugeliui yra šeimos susibūrimo, linksmybių ir malonumų metas. Į šį šventinį sūkurį pakliūna ne visi. Medikai sako, jog dirbti per šventes - tiesiog pareiga.

Šiemetinės penkios šventinės paros prieš Kalėdas ir po jų budėjimo režimu - tai vienas sunkiausių išbandymų per visą darbo praktiką tekęs Šilutės ligoninės Priėmimo - skubios pagalbos skyriaus medikams.

Dažnai per šventes vaikai prisimena, kad turi ligotus tėvus, ir suveža juos į ligoninę, priimamajame neblaivūs ligoniai mojuoja kumščiais ir koneveikia, dar kiti - koketuoja ir kviečia į vakarėlį. Vos prasidėjus pirmajai Naujųjų metų valandai ima plūsti fejerverkų ir (per)gėrimo aukos.

naujagimiai saugiskiaiIštikimiausi mūsų skaitytojai jau žino, jog kasmet, tuoj po didžiųjų švenčių, mes juos supažindiname su praėjusius metus Šilutės ligoninėje palydėjusiais ir naujuosius pasitikusiais naujagimiais.

Tradicijai nenusižengsime - jau aplankėme ligoninės Akušerijos - ginekologijos skyriuje priešpaskutinę Drakono metų dieną pasaulį išvydusius Andrėją ir Mantą ir šiemet sausio 2-ąją gimusį bei Gyvatės metus pradėjusį Matą. Beje, šiuos du berniukus ir vieną mergaitę vienija tai, kad visi jie savo šeimose - pirmagimiai.

deguciu radiolokacines vade krasauskaite jurgitaDegučių radiolokacinio posto vadę J.Krasauskaitę džiugina vietos bendruomenė, gėlių auginimas, eksperimentai virtuvėje ir susitikimai su artimaisiais

Šilutės rajono gyventojai geriausiai pažįsta Lietuvos kariuomenės pėstininkus - Inžinerijos bataliono karius, kurie kasmet teikia pagalbą nuo potvynio kenčiantiems pamario gyventojams, amfibijomis evakuoja žmones, gabena į apsemtas vietoves maistą ir vaistus.

Mažiau šilutiškiams matomas Šilutės rajone veikiantis Karinių oro pajėgų padalinys - Oro erdvės stebėjimo kontrolės valdybos radiolokacinis postas, įsikūręs Degučių kaime, buvusios sovietinės radiolokacijos stoties vietoje. 

mere zebeliene daivaGruodžio 13-ąją suėjo pusė metų, kai rajono savivaldybei vadovauja merė Daiva ŽEBELIENĖ.

Kieta ar minkšta mero kėdė moteriai? Ar dirbant politikų - vyrų - apsuptyje netenka pastebėti nuostatos, esą ką norėti iš moters, jos juk ir protas moteriškas?.. Ar lieka laiko šeimai, ramiam pasivaikščiojimui po miestą vakare, mažiems moteriškiems poreikiams - kirpyklai, manikiūrui?

Apie tokius dalykus buvo šį kartą išskirtinai moteriškas „Šilutės naujienų“ pokalbis su rajono vadove jos pusmečio darbo šiose pareigose proga.

lesto paramaPokalbio su daugiavaike mama fone - televizoriaus ekrane savo virtuvėje čiauškanti kulinarė Beata. Ji moko, kaip pasigaminti kalėdines pagalvėles. Ingrida KINČIENĖ šypteli, jog jai nėra laiko rankdarbiais užsiimti, nes aplink dūzgia būrys vaikų, o daugiausia dėmesio reikalauja mažylis.

Gausią Ingridos ir Edvardo KINČIŲ šeimą prieš Kalėdas lankė Šilutės seniūnas, AB „Lesto„ Šilutės klientų aptarnavimo centro darbuotojai. Švenčių proga jie nutarė pasidalinti gerumu.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt