Svetainė

PetrauskasPrieš kelis metus Londono olimpinėse žaidynėse iškovojęs bronzos medalį boksininkas Evaldas Petrauskas tvirtino: „Noriu aukso medalio ir dėl jo atiduosiu visas jėgas“. Šio tikslo link sportininkas eina užtikrintai: neseniai iškovojo Europos čempionato bronzą ir kelialapį į pasaulio bokso čempionatą. Tiesa, trumpam palikęs bokso ringą, E. Petrauskas jungiasi prie šią savaitę vykstančios „Judėjimo savaitės“ ir su jos dalyviais mielai dalijasi patarimais apie kasdienes treniruotes bei žingsnis po žingsnio tobulinamus boksavimosi įgūdžius.

rugsejisIšaušo rugsėjo 1-osios rytas, sulaukėme naujų mokslo metų ir naujų iššūkių. Vieniems šie mokslo metai - pirmieji, kiti tęsia jau pradėtą mokslo ir žinių kelią.

DSCF6346„Eicho, Eicho, Eicho...“, - taip pašaukus nedelsdamas per pievą atskuba įstabiais ragais pasidabinęs elnias, paskui save vesdamas tiesiog Mama pavadintą patelę bei visą pulką didesnių ir mažesnių palikuonių.

Įkandin risnoja ir ne mažesnis pulkas dar dailesnių dėmėtų stirniukų - danielių. Visi apspinta rankas ištiesusį šeimininką, kuris paskubomis jiems dalija obuolius, morkas, duoną, salotas ir kitus gardumynus. Tiems, kurie nesugeba prasibrauti pro gentainių minią, gardėsius jis meta tiesiog pievon, ir jų čia akies mirksniu nebelieka...

Toks vaizdas žavi visus, kam bent kartą teko lankytis Rusnės saloje, Vorusnės kaime gyvenančio Seimo nario Remigijaus ŽEMAITAIČIO ūkyje.

gvidas galinauskas europos cempionateIškovotas bronzos medalis Graikijoje, kur įvyko Europos jaunimo (iki 18 m.) krepšinio čempionatas, septyniolikmečiui Gvidui Galinauskui - sunkaus ir atkaklaus darbo įvertinimas. Nors iki vasaros atostogų pabaigos liko tik kelios savaitės ir laukia paskutinieji mokslo metai Šilutės Vydūno gimnazijoje, tačiau Žemaičių Naumiestyje gyvenantis aukštaūgis vaikinas neketina ilgai sėdėti namuose ir džiaugtis parsivežtu Europos čempionato trofėjumi - bronzos medaliu. Gvido planuose - darbas: treniruotės krepšinio aikštėje ir siekimas dar didesnių tikslų.

trynukes kepurytesSkelbiame visą mėnesį trukusio nuotraukų konkurso „Aš ir mano vaikas“ finišą. Kvietėme visus tėvelius dalintis nuotraukomis su vaikų auginimo džiaugsmais, išdaigomis, juoku arba pačiomis šilčiausiomos kartu praleistomis akimirkomis. Norime pasidžiaugti, kad pranokote mūsų lūkesčius ir savo aktyvumu gerokai mus nustebinote - iš viso sulaukėme 163 konkurse panorusių dalyvauti nuotraukų!

Portugalija Violeta apkabinaVieną popietę Vainute karaliavo... Portugalija. Ją seniai matytiems savo kraštiečiams padovanojo ilgametė vainutiškė, čia gimusi ir augusi, o dabar Portugalijos Lesa da Palmeiros mieste (Porto priemiestyje), prie pat Atlanto vandenyno, gyvenanti Violeta EŽERINSKAITĖ - HARVEY.

Kraštietė atvežė ne tik savo fotografijų parodą „Tolima Artima Portugalija“. Vainutiškiams ji dovanojo ir savo įspūdžius, ir šios tolimos šalies fado dainas, portugalų skanėstus, tos šalies šiluma dvelkiantį vyną ir begalinę savo šilumą. O gausiai bibliotekoje susirinkę vainutiškiai rikiavosi į ilgiausią eilę, norėdami apkabinti savo mylimą kraštietę ir įteikti jai gėlių.

Arti poros valandų trukęs bendravimas neprailgo nė vienai pusei - taip visus sušildė meile seniai matytiems saviškiams ir svetimos šalies gyventojams, taip pat jau akivaizdžiai Violetai tapusiems savais, persunkti viešnios įspūdžiai.

lietuvos garbe seminausaks po gaisroKovo 11-ąją TV3 televizijos transliuojamo projekto „Lietuvos garbė“ apdovanojimų ceremonijoje pagerbiami ypatingi Lietuvos žmonės. Toks yra ir Šilutės rajono Usėnų seniūnijoje gyvenantis Arūnas Siminauskas - jis pripažintas „Metų gelbėtoju“ ir apdovanotas „Lietuvos garbės“ statulėle.

Vyras pagerbtas už tai, kad nepabūgęs ugnies ir rizikuodamas savo gyvybe praėjusių metų rudenį daugiabutyje kilusio gaisro metu išgelbėjo net 10 gyvybių.

dirgeliene dalia portretasArtėjant Tarptautinei moters dienai pakalbėti apie moters statusą visuomeniniame gyvenime bei vaidmenį šeimoje susitikome su Dalia Dirgėliene.

Ši moteris, metų pradžioje pripažinta "Metų švėkšniške 2014", daugeliui žinoma kaip aktyvi, nuoširdi, atsidavusi savo darbais bendruomenei ir ypač jaunimui asmenybė.

D.Dirgėlienė - "Saulės" gimnazijos direktorė, lituanistė, keliolika metų būrusi švėkšniškius vaidinti garsiajame Švėkšnos klojimo teatre ir įvairiose miestelio šventėse. Jos sukurtais scenarijais ir pastatytais spektakliais džiaugėsi ne vieno aplinkinio kaimo gyventojai.

Be visų Dalios nuopelnų miestelio ir bendruomenės gerovei, ji - tiesiog moteris, šalia kurios visad buvo ir yra šeima.

Pakviesta pasidalinti mintimis, Dalia kukliai priėmė šią žinią, sakydama, kad aplink ji mato daug stiprių, pagarbos vertų ir pavyzdžiu kitiems galinčių būti moterų.

Tačiau ją pokalbiui pasirinkome neatsitiktinai: ji yra ta moteris, kuriai gyvenime reikėjo drąsiai stoti prieš mestus iššūkius ir siekti užsibrėžto tikslo. Trapiame moters kelyje teko pajusti ne vieną kartų nusivylimą, išgyventi brangiausių žmonių netektis, aplinkinių apkalbas bei nepabūgti juodo darbo.

megelaitis su  komandaŠilutiškiui Linui Mėgelaičiui dar vaikystėje atrastas laisvalaikio pomėgis - futbolas - tapo didžiausia gyvenimo aistra, kuri pildo svaigiausias svajones. Šiemet, sausio 19 d., šešiolikmetis pasirašė kontraktą su legendiniu Italijos profesionalų „Pro Vercelli“ klubu.